Към омъжените в последните 5 години......

  • 3 719
  • 86
  •   1
Отговори
Уважаеми приятели и основно приятелки, бихте ли споделили дали за организацията на най-хубавия си ден сте позвали сватбен агент....... И ако сте, защо.....

Има ли нужда или двама работещи бъдещи младоженци и една майка могат да спретнат всичко, така че на деня да няма припаднали или набити от изблици на нерви...... Дайте съвет, защото се оказва, че не е толкова лесно да оргтанизираш просто един ден......... Laughing

# 1
  • Мнения: 7 474
Не съм ползвала агент. Организирането беше едно голямо удоволствие за мен и не отнема кой знае колко време  Peace

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Омъжих се преди 6 години  Grinning Не съм ползвала агент. И за мен организирането беше удоволствие и му се наслаждавах. Мъжът ми работеше, свекърва ми не се интересуваше от нищо, майка също работеше, аз бях бременна и студентка- е, оправихме се и празникът остана незабравим. Пожелавам ти го и на теб  Hug

# 3
  • Мнения: 6 167
иа з не виждам смисъл от агент.
организацията е голем кеф, стига да имаш достатъчно време до сватбата и не бързате ( въпреки, че сватба се организира пер фект но и за 2 седмици!).

в интернет има хиляди неща. можеш да ровиш и да си избираш, и да си мечтаеш отсега.
разходка някоя събота и неделя из църквите, ресторантите... да си изберете сами.

абе, тая тръпка не бих си я спестила наемайки агенция.
всъщност, толкова ми е приятно, че искам да си отворя такава агенция  Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Не съм ползвала сватбен агент. Ходих на работа до петъка, преди сватбата. Организирах всичко сама, с малко помощ от майка ми. Мъжът ми се включваше, само ако беше напълно невъзможно да мине без него (костюма, обувките и ходенето в психото). А като се има впредвид, че парите за сватбата ги получих 1 седмица преди самия ден - значи е напълно възможно.
Успех и весела сватба.   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 722
Омъжих се преди 2 години. Не съм ползвала агенции ... организирах си празника сама и на самия ден се чувствах великолепно като гледах как гостите ми се забавляват. Просто ти трябва повечко време и един списък с какво трябва да се свърши - запазване на час в ритуалната, църквата; избор на ресторанта и менюто; обиколка из магазините за премяна и неща от сорта. Хубаво е да почнеш поне 4-5 месеца по-рано.

# 6
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
И според мен няма нужда от агент, много е по-забавно сама да си уредиш всичко. Само си направи списък със задачите и нещата, които те интересуват  и питай много подробно за всичко.Единствено раздаването на поканите отне повече време  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 495
оставяш всичко на свекито и хем те доволни, хем ти не се занимаваш с досадна организация, ами само си гледаш кефа  Sunglasses
аз така направих и съм много доволна  Party

# 8
  • Мнения: 8 917
Според мен - направи си организацията сама, ако времето наближи, а ти няма да смогнеш - тогава - агент Peace

# 9
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ние се бракувахме преди близо 2 години - подготвихме сватбата сами със съпруга ми, като по никакъв начин не разчитахме на родителите си дори.
Организирахме нещата от разстояние - с 2 разходки до Варна за уикендите (петък, събота и неделя), в рамките на около 2 месеца. Помогна ни това, че сме доста организирани и за всяко пътуване имахме предварителни списъци със задачки (за мен и мъжа ми). Всичко което можеше да се превозва сме купили и поръчвали тук, в София. Сама си правих поканите, тъй като не бяха много на брой и излязоха на цена около 0,80лв., заедно с печата

# 10
  • Мнения: 7 914
Мисля, че агента само би оскъпил сватбата Thinking

# 11
  • Мнения: 428
Омъжих се преди има-няма три седмици, така че имам доста пресен опит Simple Smile

Организирах сама цялата сватба, като имаш предвид че работя и не си взех и един почивен ден - на сватбата нямаше нито набити, нито припаднали Laughing От момента на вземането на решението за брак до датата на сватбата имаше точно 2 месеца.

За мен не беше трудно - имах интернет и ясна визия какво точно искам. От любопитство разрових сайтовете и на няколко сватбени агенции, но реших че това ще са абсолютно излишно дадени пари, а тарифите им хич не са скромни.
Успех Simple Smile
    

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 709
С мъжа ми работехме активно, когато решихме, че ще се женим. Тъй като разходите по организацията и самата сватба бяха изцяло за наша сметка, нямаше как да си позволим такъв сватбен агент. Но трябва да ти кажа, че аз толкова се бях вглъбила в организацията и такова удоволствие ми доставяше, че с чиста съвест казвам, че не е толкова трудно. Само трябва човек да си направи план за действие и да изпълнява едно след друго всичко, което трябва да се свърши. Не го приемай като задължение, а като нещо, което след време ще ти достави удоволствие да си спомняш за тези трескави дни преди голямото събитие.
Много щастие и късмет ви желая   bouquet

# 13
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Въпреки че от сватбата ми са минали два пъти по 5 години, си позволявам да де включа. Според мен, веднъж уточнена концепцията за сватбата от страна на младоженците, най-туткавите и трудоемки етапи от подготовката са избора на рокля и списъка с гостите, които така или иначе са си задача на самите бракуващи се (с активното съдействие на техните семейства Laughing).
Сядате един спокоен неделен ден на кафе, уточнявате какво бихте искали да се случи в заветния ден, разбивате всичко на етапи (подготовка на младежа/момата, тръгване, извеждане и т.н), всеки етап на точки (козметика, фризьор, присъстващи, коли, музика, почерпка, кой заключва, остава ли някой в къщи...) и ако за повече от 70% от точките нямате идея как/откъде/по какъв начин биха могли да станат (а освен това не искате да имате идея и можете да си позволите да я нямате) - наемате опитен координатор (сватбен агент или фирма за партита).

Желая ви красива сватба и дълъг и щастлив семеен живот!

# 14
  • Мнения: 1 353
Не съм ползвала агент. Организирането беше едно голямо удоволствие за мен и не отнема кой знае колко време  Peace
smile3521

Общи условия

Активация на акаунт