Невъзпитана или просто етап от развитието!???

  • 4 579
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
 Става въпрос за едно приятелско детенце на почти 3години. Струва ми се ужасно разглезено и на моменти лигаво. Всъщност това не е проблем, освен когато съм със синчето ми, което е на годинка без малко. Та въпросното момиченце системно проявява такава грубост, че направо съм се вбесявала! Обяснявам й леко и внимателно какво да прави и какво не, а то точно наопаки! Разбира се, майка й не се намесва, счита детето си за твърде малко и безобидно, дори за най-малките! А, аз междувременно се чудя как да махна ръцете й от главата или вратлето на моето дете, където като се вкопчи не се пуска! Примери за вид садизъм хиляди, но няма смисъл да ги изброявам. Така се държи и с другите деца, които също са по-малки от нея! Моля мамите с опит с по-големи деца да кажат мнението си!  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 194
Етап или не,не бих оставила да ми тормози детето...Съдейки от поведението на майката,май че е по-скоро до възпитание.Мисля,че детето е на възраст,в която ще разбере забележките,но те едва ли ще имат тежест пред него,ако в този момент майка му се усмихва невъзмутимо...Бих направила забележка директно на майката,ако момиченцето прекалява...Познаваме едно момченце на тази възраст и то също е доста агресивно-бута Ванко,настъпва го...но майка му винаги реагира адекватно и като че ли това постепенно изчезва  като поведение.Мисълта ми е,че дори да е етап от развитието,не трябва да се оставят нещата на самотек,защото детето остава с впечатлението,че всичко му е позволено и агресията си е в реда на нещата.

# 2
  • Мнения: 193
 Страхувам се, че агресорчето в моя случай не би приело забележка, дори от майка си. Вече, май, така са й изпуснати конците, че връщане назад няма. В момента майката е в чужбина за 3 месеца, а детето е с баба си. Забелязвам, че натрупва още повече агресия. Ако й кажа да не хваща Емануил така, в момента, в който не я гледам го е хванала точно по непозволения начин. Усещам, че започвам да се дразня от детето, а това се отразява на тона ми! Избягвам, до колкото мога срещите и това е!

# 3
  • София
  • Мнения: 797
 Тъкмо това щях да ти напиша - щом не ти е приятно детето да го избягвате.

# 4
  • Мнения: 1 427
Моите наблюдения са, че някои деца така изразяват радостта си.Което в никакъв случай не оправдава майката за пасивността й Naughty.Но не е ли прекалена думата "садизъм", прикачена към едва тригодишно детенце?Вариантите са или да избягвате такава компания за разходки или да си поговориш с майката на момиченцето Peace

# 5
  • Мнения: 811
в някои книги наричат тази възраст(3г.) първи пубертет,проблема обаче е в майката и бабата-те трябва да контролират начина,по който детето изразява емоциите си;щом бабата и майката не го правят-избягвайте компанията

# 6
Защо говорите глупости. Какво очаквате от едно 3 годишно дете?
То не може да прецени своята сила и когато батковците и каките носят като кукла това 3 годишно дете и играят по съвсем различен начин от бебетата. Не мислите ли. че 3 годишните деца копират от по-големите и когато отидат да гушкат и да играят с по-малко дете те го правят по начин видян от големите. Според вас това съдизъм ли е? Дали и големите деца не са съдисти?
Мили майки когато вашите деца са малки същества и все още не обръщат внимание на големите деца, но когато навършат 2,5-3 започват да копират всичко от по-големите и добро и лошо. Трябва да разберете че на тази възраст децата искат да играят като големите деца, но все още са малки за да преценят кое и как да направят.
Ролята на майката е да прецени кога да се намеси и да покаже на детето си по какъв начин наранява и плаши малкото дете.
Ролята на отсрешната страна е разбиране и съответно разговор с майката на по-голямото дете ако положението го изисква.
Не са нужни на никого класификации от рода на лошо или невъзпитано дете.
Замислете се, че в това положение ще бъдете и вие след известно време.

# 7
  • Мнения: 193
Моите наблюдения са, че някои деца така изразяват радостта си.Което в никакъв случай не оправдава майката за пасивността й Naughty.Но не е ли прекалена думата "садизъм", прикачена към едва тригодишно детенце?Вариантите са или да избягвате такава компания за разходки или да си поговориш с майката на момиченцето Peace
Всъщност думата садизъм бе умишлено търсена, понеже нейните действия са повече притеснителни, отколкото окуражителни за изразяване на радостта й! Няколко примера за поведението на "агресорчето": преди няколко месеца бях поставила Емануил в нейното легълце, защото бяхме на гости у тях. С майка й стояхме в стаята и си говорехме, а на малката й бяхме забранили да пипа бебето, само да го гледа. След редица безуспешни опити да го достигне тя поиска от майка си малкото си столче, за да седне близо до бебето и в следващия момент я забелязах, че се опитва да прехвърли столчето над решетките на леглото. Примерите за опити да бърка в очите , носа му, да му дава дребни предмети в устата ще ги подмина-наистина са дреболии. Но обезпокоителното е, че след забраната да не го стиска за врата или главата, да не му стъпва на ръцете докато пълзи, или на вратлето докато седи, нямат никаква тежест. Сякаш я устремяват двойно повече към целта!

# 8
  • Мнения: 193
Защо говорите глупости. Какво очаквате от едно 3 годишно дете?
То не може да прецени своята сила и когато батковците и каките носят като кукла това 3 годишно дете и играят по съвсем различен начин от бебетата. Не мислите ли. че 3 годишните деца копират от по-големите и когато отидат да гушкат и да играят с по-малко дете те го правят по начин видян от големите. Според вас това съдизъм ли е? Дали и големите деца не са съдисти?
Мили майки когато вашите деца са малки същества и все още не обръщат внимание на големите деца, но когато навършат 2,5-3 започват да копират всичко от по-големите и добро и лошо. Трябва да разберете че на тази възраст децата искат да играят като големите деца, но все още са малки за да преценят кое и как да направят.
Ролята на майката е да прецени кога да се намеси и да покаже на детето си по какъв начин наранява и плаши малкото дете.
Ролята на отсрешната страна е разбиране и съответно разговор с майката на по-голямото дете ако положението го изисква.
Не са нужни на никого класификации от рода на лошо или невъзпитано дете.
Замислете се, че в това положение ще бъдете и вие след известно време.
Порицаваш за неподходящ подбор на думи, а ти самата си крайна в употребата на такива! Благодаря за това, което си написала, но можеше да изразиш мнение, а не да се караш и заканваш!

# 9
  • Мнения: 193
 Садистично може да се държи всеки, без да е садист. Въпросът е какви са подбудите?

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Етап е, не са едно и две децата, които са такива - къде от любопитство/до къде мога да стигна?/, къде от радост, къде от гняв/който не могат да контролират, защото са деца/.Проявяват се като агресори, бият се, хапят и пр.Но и твоята реакция на майка, която е длъжна да си пази детето от неконтролируеми субекти, е нормална.Аз просто бих ограничила контактите.Ти поне имаш такава опция, защото детето е на приятелка.Ами ако беше твоето собствено по-голямо дете?Представяш ли си на такива пък майки какво им е ooooh!Стават на разногледи...

# 11
  • Мнения: 193
Да, belinda, би било ужасно да е моето по-голямо дете. С майката не сме само приятелки, имаме и друг вид обвързаност между семействата, която изисква срещи. Аз лично избягвам контактите, но тя много ме търси и все взима малката с нея. Иначе с момиченцето се разбирам добре, но когато види моето е неспасяема! Може би пасивността на майка й ме дразни повече, отколкото самото дете  ooooh!

# 12
  • Мнения: 302
Между 2 и 3годинки синът ми беше доста агресивен към по малките деца,като отидехме в парк където няма люлки или нещо друго с което да си отвлича вниманието,а има само малки прохождащи деца той започваше да ги блъска-просто ей така без причина.Направо потъвах в земята от срам- в такива случаи го хващах за ръчичка и го повеждах към къщи.Естествено че му говорех че не е хубаво така да се прави,но нямаше кой знае каква полза от приказките ми.Така че според мен най-добре е да не се събирате с тази майка,за да си спестите нервите. WinkТова е период който ще отмине!

# 13
  • Мнения: 811
опитай да говориш с майката,тя трябва да възпира детето

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Обикновено на тази възраст не умеят да изразяват нежно любовта си, сигурно го прави с добри чувства и защото му се радва. Но все пак трябва всеки път да и правиш забележка и да ги държиш далеч един от друг. Имам позната, на която дъщеря и е на 5-6г. и в проявите си на любов може да нарани някой, винаги дърпа сина ми иска да го вземе да го носи, направо ще го изкорми, а и той е много малък и няма сила да и се противопостави, но тя не се отказва все иска да го прегръща, мачка и целува, но доста грубо и ако аз не я възпирам се опасявам, че може да го удуши от любов. И мен ме вбесява, но за щастие рядко се виждаме и все гледам да съм наблизо за да я възпирам. Тя също въпреки, че е по голяма не разбира от дума, казвам и не го носи, остави го не го мачкай, но то си знае своето все едно нищо не и се казва, аз продължавам да повтарям и се опитвам да отскубя сина си от ръчичките и. Такива са децата, родителите и са вдигнали ръце, пък и аз не съм човека който може да промени детето, щом родителите и не могат да се справят. Не смятам, че родителите и са я разглезели, просто тя е ДОСТА БУЙНО дете.

Общи условия

Активация на акаунт