вечер не ми стига кърмата

  • 1 996
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Бебка е на 45 дни и се кърмим на поискване, което в момента е на 2-2,5 часа. Вечер обаче кърмата ми доста намалява и млякото слиза бавно. Знам че е нормално вечер да е по-малко кърмата, но детенце започва да нервничи, а по някое време пуска зърното и плаче. През останалото време нямам проблеми, но забелязах че при другите хранения преглъща при всяко всмукване, а вечер на 2-3 всмуквания. Като си стисна гърдата потича кърма, но по-бавно и по-трудно. Тази вечер се кърмихме 30 мин. като и дадох и от двете гърди, накрая тя пусна гърдата и се разплака. Гушкахме си и си пяхме песнички 1 час, като в последните 20 мин бебето плачеше през цялото време. Накрая пак я сложих на гърдата и детенце заспа. Трябва ли да пия нещо за увеличаване на лактацията при условие, че през останалото време имам достатъчно кърма (през деня даже ми изтича доста кърма между храненията)?

# 1
  • Мнения: 3 760
В такива дни (следствие от скокчета в растежа), моя милост си правеше лактогонно чайче (от българското) - по едно-две малки литърчета  Mr. Green Това плюс почти непрекъснатото кърмене оправяше нещата за два-три дена.

# 2
  • Мнения: 481
Днес си взех същия този чай и от утре ще започна да го пия, но си мислех дали има опасност да ми се увеличи много кърмата и през деня когато е предостатъчна засега. Да не ми се поддуят гърдите, че не ми се е случвало от както излязох от родилния дом?

# 3
  • Мнения: 532
Пий само вечер - една чаша 1/2 час преди кърмене.

А чайчето прави и кърмата противоколикна, защото има копър, анасон и тн. Бебе ще спи добре!  Mr. Green

Успех!  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 4 242
Нормално е. Просто кърми по-често следобед и надвечер, няма да остане гладно бебчето. Ако все пак нервничи опитай с компресия на гърдата (статията я има в библиотеката).
Друг вариант е ако забележиш чак такъв голям недостиг, да изцеждаш излишъка сутрин, когато кърмата е в изобилие и да я додаваш с лъжичка следобед, поне докато се нормализират нещата, което скоро ще стане.

# 5
  • Мнения: 535
Ние също сме имали такива периоди, когато Влади беше на 1-2 месеца. Просто вечер кърмех през половин час- кърмя, той се сърди, пуска гърдата, разхождаме се, пак кърмя и после пак се приспиваме, той продължава да се сърди и така поне 3-4 пъти се кърмим, докато се нахрани и заспи. Е, след 3-4 такива дни вече се препълвам с мляко, защото се стимулира адски много лактацията, но пък на бебето му стига. Но аз правех и един друг номер- преди кърмене, както е казала Снежи, изпивах по около 1-2 чаши вода или домашен сок/нектар и после самата ми кърма тръгваше много по- лесно Wink Успех и дано скоро се нормализират нещата  bouquet

# 6
  • Мнения: 922
Това е само период, ще отмине. Бъди търпелива и постоянна. Колкото и да ти е трудно кърми вечер постоянно...
когато при нас се случи това си мислех, че е невъзможно да я успокоя и че не ми стига кърмата и това си е... Но не се поддадох на изкушението да дам заместител, продължих да я държа почти постоянно на гърда и за седмица-две всичко отмина (тогава пиех БГ лактогонен чай)
Търпение и успех Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 532
OFF:

Момичета, страхотни сте!  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 288
слагай го по-често на гърдите, за да ги стимулира. ако остава гладно, давай му изцедена през деня кърма, щом ти е в повече тогава.

# 9
  • Мнения: 481
И аз така правя, слагам я по-често, но снощи тя не искаше изобщо да захапе зърното. В момента, в който я слагах да легне за да суче, започваше да се дере. Същото ставаше и в други пози за кърмене, започваше да се дере още щом се опитах да я наглася. Във форума ме посъветваха в рамките на 3 часа да предлагам само едната гърда, но така става още по-зле, тя я изсуква изцяло и се налага да и дам и другата. Накрая им изгубих реда, давам от едната, после от другата, на следващото хранене (след 30-40 мин) пак същото Sad

# 10
  • Мнения: 6 164
Ужас, на мен така ми спря Sad Първо не стигаше вечер, после следобед още, накрая имах само за сутрешното и нито лактогонни чайове, хомеопатични лекарства, нито литри течности помогнаха. Накрая давах и двете гърди и нищо не се стимулира Sad Дано при теб не стане така, не се отказвай!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз имах този проблем - вечер просто не ми стигаше и нищо не помогна  Sad Затова се изцеждах сутрин (тогава пък имах прекалено много, защото моята сладурана не се будеше през нощта да яде) и давах изцедената кърма вечер, след като е сукала и от двете гърди.
Дано при теб това да е само период, както пишат някои майки и да отмине бързо   bouquet

# 12
  • Мнения: 144
Според мен също е някакъв такъв период докато нещата се регулират. Предлагай и двете гърди като мислиш, че е изсукала едната. Ние в началото така се кърмехме, непрекъснато . Simple SmileМожеш  и да попиеш освен българският лактогонен чай и бирена мая и овесени ядки.Успех! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 251
На мен преди време кърмата не ми стигаше на обед. И всички ми казваха - не може само на обед, как така само на обед и пр.....Еми ето как........ Naughty

# 14
  • Мнения: 1 072
И на мен така, но отскоро започна:-)
Сигурно е скок на растежа, за два-три дни ще се регулират търсене и предлагане:-)) Има чайче на Хип за стимулиране на лактацията, също обикновен билков чай с мляко става.

Общи условия

Активация на акаунт