Има ли "дискриминация" в яслата?

  • 584
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Срещу кърмените деца? Яко са ме наплашили мои приятелки, че ако персонала в яслата разбере, че кърмя Митко и той прави проблеми при заспиване или по друго време поради липсата на гърда, щели да ми го върнат и да ми кажат да си го гледам, тъй като не е готов. До 18 септември има много малко време, не вярвам дотогава да се отбие /или да го отбия, въпреки че вече ми се иска/. Срещали ли сте негативно отношение към вас самите или към кърмените ви деца и как се справяте?

# 1
  • Мнения: 535
Ще следя темата с интерес, защото и пред мен стои този въпрос  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 242
Имам дружка чието детенце е на ясла вече половин година. Тя е споменала още на директоркаат че кърми детето, разбира се проблеми не е имало. Една лелка реагирала учудено когато видяла приятелката ми да кърми малката нетърпеливка в коридора, но нищо повече.
И при нас се очертава началото на ноември да тръгнем на ясла, моля се всичко да мине безболенено за малката ми рожба. Силно се надявам да няма подобни изцепки от страна на персонала. А би трябвало това да са ненужни тревоги, но какво да се прави, такава ни е оправията...

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И ние ще тръгваме септември на ясла (стига да е свършил ремонта дотогава Rolling Eyes), но мен ме притеснява единствено как детето ще се приспособи. Аз лично не смятам да уведомявам, че още кърмя (някой да не би да уведомява, че детето му пие мляко Mr. Green) - не мисля, че това има връзка с тръгването на детето на ясли или отглеждането му там. На персонала не му е работа дали кърмя, защо и как - а детето реве за майка си, като всички деца в началото, и определено няма да тръгне да им бърка по пазвите, могат да са напълно спокойни.
Колкото за заспиването - повечето деца, които тръгват на ясла, са свикнали да заспиват по различен начин от този в яслите (сами в креватчето) - дали майките ги гушкат и разнасят, лягат до тях, дават биби, шишета и т.н. е все едно - начинът е различен и всички минават през приспособяване към новата среда и новите условия. Така че подобни заплахи са меко казано несъстоятелни.
Аз не смятам да оставям дребната да спи там - ще я взимам на обяд, като се връщам от работа - така че ми е широко около врата засега

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Дискриминация не съм срещала и проблеми със съня никога не сме имали, въпреки че преди това не беше заспивал сам Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 488
Боян тръгна на ясла на 1г и 1м, и преди това си сучеше много. На яслата нямаше никакви проблеми, казах на лелите, че го кърмя и се притеснявах как ще заспи, но той горкия беше толкова уморен, че направо на масата заспивал  Laughing
Не е имало никаква дискриминация, той се справи много леко с прехода към ясленския живот, даже бибата след около месец вече въобще не я използваше в яслата.
Няма такива филми, ще върнат детето, защото не било готово, защото го кърмиш. Длъжни са да го вземат и да се опитат да го приобщят, както всички останали, които между другото си имат своите особености, както Хедра е споменала по-горе, някои и до 3 г не могат да заспят без биби, шишета, нанита, играчки...

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Хич не съм им вдявала в ушите, че кърмя...

# 7
  • Мнения: 2 070
Аз кърмих година и полвина и точно след това Яна тръгна на ясла. До тогава следобедното винаги заспиваше легнала до мен на гърда, аз винаги все легнала съм я кърмила и основно така заспиваше. месеца преди да тръгне на ясла спрях да и давам следобед, защото и аз се притеснявах, че ще и е голам стрес заспиването на ясла, та исках поне от това да е отучена. Явно си и беше време, защото нямаше проблеми - за два дни и се отучи, то и кърмата ми беше някаква като коластра такава. 10-15 дни преди да тръгне на ясла и дадох да суче за последен път и после тя даже и не се сети...Просто си е било време да спираме...Пробвай от следобедното да я откажеш, ако го има още, иначе за сутрен, вечер, нощем или когато си сети детето- какъв е проблема, не им казвай в началото, по-късно вече няма да има значение. Ох, че се сетих за тва кърмене и ми стана мило...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 381
Девойката пролетта ходи 1м. на ясла. Не съм казвала за кърменето. За целия месец момата само 1х ми налетя при гардеробчетата, но това беше още в началото, когато се адаптираше и изглеждаше много разстроена.
Питах лелките как е със заспиването - никакъв проблем, само малко спяла. Както по-горе е написано - те толкова много се уморяват от ранното ставане, игрите и емоциите, че могат и прави да заспят.
Предварително никаква подготовка не съм правила, не съм ограничавала кърменията, но се опитвах да предлагам алтернативи при заспиване - гушкане на някой плюшко.

Общи условия

Активация на акаунт