Отговори
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Дъщеря ми че бъде 2 ри клас. Имаме списък с книги /7 бр. Но тя е още на 1 вата. До къде сте вие??? Занимавате ли децата с някакъв учебен материал през ваканцията. Аз не! Май греша а?
На нас ни бяха казали и таблицата за умножение да учим /тя е в материала за 2 ри клас 2 ри срок. Правилно ли е?
Предварително ви благодаря!!!

# 1
Скъпа cikoni, по въпроса за книгие - хубаво е да бъдат прочетени, защото през учебната година има уроци по четене върху някои от тях - Пипи, Мечо Пух, Карлсон, басни...
По въпроса за предварително изучаване на таблицата за умножение намирам за напълно излишно  да се прави - времето през учебната година е напълно достатъчно. Детето може предварително да върви с едно-две числа напред от любознателност, а и самите деца се състезават кой до къде е научил таблицата. Има и достатъчно време за решаване на задачи за упражнение.

# 2
  • Мнения: 2 567
Моята ще бъде трети клас. Прочела е вече няколко книжки от списъка и такива извън него. Всеки ден има време за решаване на задачи и четене. Решава от сборниците, които не е успяла да изреши през учебната година. Не я карам да учи нищо, което ще се преподава през тази учебна година.

И таблицата за умножение миналото лято не е учила предварително. Преди това има доста други неща, че да се налага толкова да се избързва.

Време за игри също има, защото по често ходим при бабите и оставаме там за повече време. Тогава има пълноценна игра с братовчедите. Като сме вкъщи обаче, държа да има поне по час занимания.

# 3
  • Мнения: 8
Дъщеря ми също ще бъде в трети клас. Настоявам  да чете всеки ден през лятото по около час. Справи се с 5-6 книги. В началото държах да се придържа към задължителните, но след това я оставих сама да избира какво ще чете. Предпочете "Мечо Пух" и "Алиса" пред задълителните  "Книга за джунглата" и "Малкият принц"
По мое мнение "Малкият принц" едва ли ще бъде разбрана от дете на 9 години, а "Книга за джунглата" е скучна и пълна с трудни и непознати за тях думи.
Страхувам се, че ако чете неща, които не са й приятни, може просто да намрази четенето.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 826
За четене - чете, но не от списъка, че в списъка тази година са им сложили все разни народни приказки, легенди и митове, пословици и поговорки, дето тя ги е чела вече.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 631
Моят син чете на Х. Оттук-оттам. Редува приказки с басни. Мечо Пух с Пипи. Дали ще прочете всичко незнам. Чете всеки ден по около час.

За таблицата за умножение не са ни казвали да се учи. Но набързо му преподадох метода за умножение. Много е добър в уможението с 0, 1 и 10  Laughing. Сестра ми/ леля му пък му преподаде мързеливия метод за умножение с пръсти с 9  Laughing. Стана му интересно и непрекъснато ме изпитва. И там е много добър  Grinning.

Когато ме ядоса  го карам да попълва в сборника по математика нерешените задачи  Laughing. Това е при нас.

Офф - cikoni, дъщеричката ти ходи ли на английски в Училища за Европа? Името й е редко срещано.

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 16:10 от asa

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Баткото ни ще е в ІІІ клас и в петък приключва с последната книга от списъка. Доволна съм от него в това отношение.

А колкото до ученето на таблицата предварително - наистина няма смисъл. През учебната година си имат достатъчно време и си я научават без проблеми.

Това, което ще направя аз през оставащото време до началото на годината е не да учим нещо ново, а да си припомни някои неща от английския, математиката и българския. Така постепенно ще се подготви и психически, че наближава новата учебна година.

# 7
  • Мнения: 3 537
Само две. #Cussing out

# 8
Как ви завиждам на тия дето четете - моят е прочел със зор две книги от списъка. Мъка. #Cussing out

# 9
  • Мнения: 465
Моят батко е за 4 клас и сега чете петата си книга, със сигурност няма да минем всички книги от списъка от толкова игри но тези който прочете ги че те с интерес,а не както до миналата година "на сила" Hug

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ние сега ще бъдем 3-ти клас, и сме на 5-тата книга от списъка. Не е много, но като се има предвид, че е прочел доста дебели книги като "Лукчо", "Книга за джунглата", "Пинокио", и те са все от старите издания. Е, винаги има какво да се желае, ама по-полека ще го даваме.Колкото до задачите - чакам го да се прибере от село и да започва с упражненията, че май доста е позабравил таблицата.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Синът ми ще бъде втори клас и чете, но не по ред, а каквото му хареса. За мен( а и класната му така каза) е важно да свикне сега да чете гладко и да може да ми разкаже прочетеното. Не го насилвам да не му създам неприязън към книгите. Таблицата я учи с удоволствие.

# 12
  • Мнения: 2 716
Моята голяма дъщеря ще бъде в 5-ти клас. Чете от край време бързо и много. Срам не срам, ще си призная, че не зная какъв й е списъка и до къде е стигнала. Направи ми впечатление, че когато зачете "Под игото", забави темпото. Сигурно има значение стила и т.н. А в добавка чете каквото й попадне - "Блясък", "Това е тайна"- поредица от книжки /около 120 стр./. Прочита ги за по 1 час.
Малката /на 5/ чете всеки ден по едно изречение. От скоро. Не я карам повече, за да не загуби интерес, но до края на лятото ще се научи да си чете сама.

# 13
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Баткото ни ще е в ІІІ клас и в петък приключва с последната книга от списъка. Доволна съм от него в това отношение.

А колкото до ученето на таблицата предварително - наистина няма смисъл. През учебната година си имат достатъчно време и си я научават без проблеми.

Това, което ще направя аз през оставащото време до началото на годината е не да учим нещо ново, а да си припомни някои неща от английския, математиката и българския. Така постепенно ще се подготви и психически, че наближава новата учебна година.

Да ходи - На Възраждане. И ви ли ходите там?

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дъщеря ми че бъде 2 ри клас. Имаме списък с книги /7 бр. Но тя е още на 1 вата. До къде сте вие??? Занимавате ли децата с някакъв учебен материал през ваканцията. Аз не! Май греша а?
На нас ни бяха казали и таблицата за умножение да учим /тя е в материала за 2 ри клас 2 ри срок. Правилно ли е?
Предварително ви благодаря!!!

Моята дъщеря също ще е втори клас. Обаче в нашия списък има 13 книги!!!
Като почнеш от Карлсон, Мечо Пух, Пипи, разните му приказки от този и онзи, минеш през Ние врабчета и Приключенията на Незнайко, та чак до басните на Езоп.
Прочела е само 3 (Карлсон, Пипи и Патиланци), а е започнала повечето от останлите.
Не знам, множко ми се струват.
Да не говорим, че може би е забравила сума ти неща.
За таблица за умножение, изобщо нямам намерение да я занимавам, то кога време, все сме навън.

Общи условия

Активация на акаунт