Въпрос за неизплатено майчинство

  • 492
  • 3
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Проблемът ми е следният:
Все още съм в майчинство, което от месец получавам от нов работодател. Причината беше, че на старото място просто не си плащат осигуровките и няма как да го получа.
Въпросът ми към запознатите е дали има някаква възможност да си получа парите за изминалите месеци без работодателя ми да си е платил осигуровките за този период. Оказа се, че той има някакви сериозни финансови затруднения и шанса да се издължи на държавата е нищожен, поне в близко бъдеще.

# 1
  • Мнения: 3 760
И аз съм с подобен проблем  Confused Но при мен нито веднъж не е изплащано майчинство и болничните ми са все още при счетоводителката...

# 2
  • Мнения: 8 917
Проблемът ми е следният:
Все още съм в майчинство, което от месец получавам от нов работодател. Причината беше, че на старото място просто не си плащат осигуровките и няма как да го получа.
Въпросът ми към запознатите е дали има някаква възможност да си получа парите за изминалите месеци без работодателя ми да си е платил осигуровките за този период. Оказа се, че той има някакви сериозни финансови затруднения и шанса да се издължи на държавата е нищожен, поне в близко бъдеще.
Според мен - освен да си плати осигуровките, няма друг начин newsm78 Хубавото е, че когато ги плати започва 3 годишен давностен срок, в който обезщетението е дължимо от НОИ, но кога ще стане е въпросът Wink

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Някакъв счетоводител им казал, че ако платят само моите здравни осигуровки за периода ще ми се изплатят сумите за миналите месеци.
Сега се надявам да е така наистина.

Лошото е, че за ми роднини работодателите и това още повече ме усложнява в търсенето на правата си.

Общи условия

Активация на акаунт