Как се търсят дарители?

  • 600
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Приятели, обръщам се към вас с молба за малко помощ, ако някои има опит в подобна дейност.Моя близка има желание да се опита да набере средства за лечение на бъбречно болната си сестра.Жената е с трансплантация, но започнаха проблеми, наложи се втора операция/фистула на ръката/, опасяват се от процес на отхвърляне SadПо-голямата част от лекарствата я карат да си купува сама, макар че е на болнично лечение - просто ситуацията е абсурдна отвсякъде ConfusedА средствата им вече свършват Sad
Мисълта ми е - в този форум се събраха не малко средства за дечица.Предполагам има хора с опит в тази сфера.Кажете ми накъде да я насоча?Ясно е, че юридическо лице с нестопанска цел няма да тръгне да регистрира само за това.Как да направи нещата?Към кого да се обърне?Молба за помощ в медиите?Плаща ли се за това/убедена съм, че да - колко/?А с фирмите как стои въпросът?Бъбречно трансплантираните инвалиди ли се водят/в смисъл - не съм сигурна дали тя има решение от ТЕЛК Rolling Eyes/ - ако направят дарение на името на такъв човек, ще могат ли фирмите после да си намалят данъците.Защото това ми се вижда единственото, което би ги мотивирало да помогнат.Иначе ей тъй, за едното добро....Само в бг-мама помагат така Hug
Очаквам с нетърпение отговорите на запознати!

# 1
  • Мнения: 6 417
Аз съм със свободна професия и при декларирането на доходите данъците ми се намаляват ако има направени дарения. Би трябвало и за фирмите да е същото.

# 2
  • Мнения: 231
Побут и успех!  Praynig

# 3
  • Мнения: 6 206
Белинда, не съм наясно, но да ти кажа, когато бях в болницата с малкия, навсякъде имаше залепени обяви "търсим деца за подпомагане от фондация", от разни хора, които са продавали билетчета и други, съм чувала, че е мафия голяма и почти нищо не достига до нуждаещите се.
Така че ако се доверяват на някой да събира пари от тяхно име, да внимават много.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Белинда, има една организация, за която знам че не са мошеници- имам позната, която работи там. Ако не ме лъжи паметта се казва $Добро сърце$ или нещо такова- не знам дали си спомняте, но преди 3-4 години имаше една кампания за болните от множествена склероза и на дарилите някакви средства закачаха по едно червено сърце. Не съм сигурна обаче дали работят с индивидуални случаи. Ще попитам довечера, а и в търсачката ще пусна.

# 5
  • Мнения: 2 959
Белинда, успех желая на Твоята близка, в това трудно "дело". Hug

Дано темичката Ти я видят по- запознати от мен за да Ти помогнат с исканият съвет! Peace

Общи условия

Активация на акаунт