"Синдром на първата лъжичка"

  • 1 802
  • 24
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Това в заглавието си го измислих аз. Много ми се иска да попитам има ли друго такова шантаво чавенце като моето.
Като види лъжичката и почва да се върти и да се мята и не иска дори да опита. Накрая му натъпквам насила първата лъжичка и когато опита , ако му хареса започва да яде и да си иска.
Нищо не разбирам какъв е този неистов страх и нежелание дори да пробва Shocked.
Има ли ли сте такъв проблем?
Не знам дали темата ми е за тук, ако модераторите преценят могат да я преместят, където според тях е правилно.

# 1
  • Мнения: 495
ако това те успокоява - синът ми е същия
и не само за храната - за всичко

# 2
  • Варна
  • Мнения: 5 525
ако това те успокоява - синът ми е същия
и не само за храната - за всичко
Ами целта ми не беше да се самоуспокоявам, а по-скоро да открия някой който е успял да реши проблема. Или да чуя предложения как да се справя с малкото инатче. Simple Smile
А на теб като другарче по съдба мога само да съчувствам.
Все ако успееш да измислиш как да се справим с ината на нашита младежи казвай.  bouquet

# 3
 Много интересно избери цветна лъжичка която да му привлича вниманието  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
Despina, при нас положението е същото. Докат набутаме първата лъжица - ГОЛЯМ ЗОР... и после всичко е ОК...
Аника, повярвай ми всичките й лъжици са цветни - не помага. Обикновените също. Помага единствено приклещване и отваряне на устата и набутване на лъжицата... после сама си отваря и вика АМ-АМ-Ам...

# 5
  • Мнения: 5 790
И ние имахме същия проблем - докато не опита, се тръшка и не иска. А не е злояда, пу, пу...
Дадох й лъжица и на нея, за да бърка и тя в яденето. Това реши проблема донякъде, но в случая помогна, защото се разсейва с лъжицата, която й е в ръката и не я приема като нещо враждебно. Ако можеш, купи две еднакви лъжици, давай на детенце да храни кукли, да се опитва да яде само, дори да храни мама и тати.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Ами той винаги си има лъжица в ръката. Sad
Вече съм пробвала всички лъжици дето му влизат в устата в къщи. Слагам кака му насреща да я гледа как яде. Е няма и няма. Докато не го приклещя и не му напъхам насила първата лъжица не тръгва работата. А някой път като не му хареса и като стисне уста и край.

# 7
  • Мнения: 5 790
А не иска ли да храни кукли? Тези на кака си  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 416
Като види лъжичката и почва да се върти и да се мята и не иска дори да опита. Накрая му натъпквам насила първата лъжичка и когато опита , ако му хареса започва да яде и да си иска.
Нищо не разбирам какъв е този неистов страх и нежелание дори да пробва Shocked.
Има ли ли сте такъв проблем?
Моята дъщеря е на почти 1,9 години, но продължава да е толкова предпазлива с храната.  Laughing Свикнах, какво да правя?!  Peace

# 9
  • Мнения: 158
Като види лъжичката и почва да се върти и да се мята и не иска дори да опита.
И при нас положението е същото. След първата хапка започва да яде без проблем. За да я изяде обаче номерът минава само ако има някаква играчка в ръцете си или нещо, което да го разсейва. Не съм сигурна, че така е правилно, но иначе се върти и тръшка и не иска даже да опита храната  Tired

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Ох знам аз кое е правилно, но нещо съм сбъркала сигурно в началото или просто си е такова детето.
Дето най го мразя - хранене гоненка или хранене театър.

# 11
  • Мнения: 649
пробвай да му даваш храната на хапки, които той сам да си лапа  Thinking  знам, че е трудно, но и при нас понякога е така- просто изведнъж решава, че няма да яде от лъжица  Twisted Evil аз му давам например сварени зеленчуци на парченца, корички хляб, сиренце на парченца, плодове, бисквита... ами така... не е много здравословно, но нали е само за 1-2 дни (поне при нас, после пак започва да си хапва от лъжицата)

понякога го оставям и да бърка в чинията с неговата си лъжица, но е голяма хлепаница  Crazy и трябва после да го преобличам  Tired

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 183
И моята често го прилага това- стиска устата, не дава да й бутна нищо, а я виждам, че е гладна  Rolling Eyes Успея ли да я накарам да лапне първата лъжичка, другото вече е песен.  Crazy Най- често я забаламосвам с някоя играчка, докато лапне първата хапка. После тя сама си иска  Wink

# 13
  • Мнения: 7 474
Вече 4 г. сме така  ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 688
лелеее надявах се да е само период който ще отмине,но Лео хич не ме успокояваш.........това значи ли че все така ще го гоня да хапне първата лъжица ,за да започне яденето
Чудно ми е в яслата какви методи ползват за тези дечица:)

Общи условия

Активация на акаунт