Правилата, когато детето е болно?

  • 927
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Променяте ли ги?

Дариа е леко болна вече втори ден и аз нещо не мога да налучкам верния тон, май newsm78 Embarassed

Просто тя е по-нервна и мрънкава от обикновенно, а аз си карам със старите правила, които важат, когато не е болна. Мислите ли, че така трябва или трябва да й разрешавам повече? Вчера не искаше да излезе от банята и аз естествено я измъкнах, тя се разплака, а аз се изнервих. Ако беше здрава щях да я оставя да се тръшка в стаята си по памперс, но като е болна не исках. Цялото обличане стана на сила, а тя е много силна, почти скъсахме една пижама. Хем се ядосах, хем се изнервих, хем ми се прирева...

Днес отново рев и тръшкане за какво ли не. То е вярно, че аз много зле приживявам нейните болести /свиква ли се нялкога изобщо?/, но пък съвсем ли да я оставя да си прави каквото ще?

# 1
  • Мнения: 2 792
При мен правилата са, че когато детето е болно, не прави капризи и не се опитва да се налага, напротив, наистина му е зле и му е кисело. Не става въпрос за разрешаване в повече, замествам го с гушкане вместо изисквания, мрънкането е основателно и аз съм до тях и ги разбирам (наистина ги разбирам и аз съм много крива при болест). От опит мога да ти кажа, че когато детето е болно основното нещо, което търси е закрила и съчувствие, ами тогава правилата не важат, заравяш всякакви принципи за възпитание и поведение и се отдаваш напълно, няма нищо по-хубаво да имаш 100%-ва подкрепа в труден момент  Grinning.
  Разбирай я в болестите, не му лесно на детето, има си нужда от съчувствие Laughing
 

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
  Разбирай я в болестите, не му лесно на детето, има си нужда от съчувствие Laughing

Аз съчувствие, гушкане и прочие мога и с най-голямо удовоствие бих давала в излишък. Но тя не е такова дете  Sad Даже като е болна не иска да я гушкам много-много.

Просто приема по-трудно 'не'-то от преди. А не върви да я оставя да се търкаля по памперс на пода - нали?  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 39 758
Общо взето не променяме правилата у дома когато Дияна е болна. Може би сме малко по-толерантни, и се гушкаме много Simple Smile

# 4
  • Мнения: 822
И аз тогава гушкам сина си много.Не бих казала,че променям видимо правилата,но режимът със сигурност е сменен.Прекарваме часове прегърнати и четящи книжки или гледайки любим филм. Разбирам го,че се чувства малко по-добре,когато усеща близостта ми.Така процедирам докато се успокои.После мога и сам да го оставя и да свърша нещо друго.Избягвам да правя нещо насила,защото той се изнервя още повече.А ако го оставя да плаче по-дълго,става като парцал.
Може и да греша,но си мисля,че дори и да променяме правилата,това си има и добрата страна...Смятам,че децата се учат на съпричастност към болката на другите.Когато кажа на сина си,че не ми е добре,той идва и ме гали по главата,а после пита:"Мамо,а сега по-добре ли си?"  Heart Eyes

*****
"Чесането" на клавиатурата е индикация за липса на сиво вещество,а заяждането е висша проява на мисловна дейност и извисяване над дребните неща от битието.

# 5
  • Мнения: 8 505
Като че ли няма промяна в правилата.Но когато е болна,се заиграва сама много трудно-така че играя много повече с нея.А за гушкането-само ако иска,че и тя е от леко дръпнатите.

# 6
  • Мнения: 294
При мен правилата са, че когато детето е болно, не прави капризи и не се опитва да се налага, напротив, наистина му е зле и му е кисело. Не става въпрос за разрешаване в повече, замествам го с гушкане вместо изисквания, мрънкането е основателно и аз съм до тях и ги разбирам (наистина ги разбирам и аз съм много крива при болест). От опит мога да ти кажа, че когато детето е болно основното нещо, което търси е закрила и съчувствие, ами тогава правилата не важат, заравяш всякакви принципи за възпитание и поведение и се отдаваш напълно, няма нищо по-хубаво да имаш 100%-ва подкрепа в труден момент  Grinning.
  Разбирай я в болестите, не му лесно на детето, има си нужда от съчувствие Laughing
 

smile3521

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз си признавам - когато децата са ми болни направо забравям за правилата. Децата ми когато са болни са много "кисели", мрънкащи и  неядащи.
  Ядене в леглото(което иначе е забранено), спане кой където и с който иска(в повечето случаи при мен и съответно аз не пропускам да се разболея), много прегръдки и целувки и т.н.
 Никога не са злоупотребявали след като оздравеят (дори да са опитвали ясно им се показва, че вече правилата си важат с пълна сила).
 Малкият беше болен преди около месец и постоянно искаше да го нося - не съм му отказала нито един път(само от време на време му се примолвах баща му да го поноси за да мога да свърша нещо), като оздравя не проявява никакво желание за това.
 
 
Просто приема по-трудно 'не'-то от преди. А не върви да я оставя да се търкаля по памперс на пода - нали?  newsm78
  Така е и аз не ги оставям да ми се търкалят голи докато са болни, тук не става въпрос за правила, а за елементарно предпазване от допълнително влошаване на ситуацията(т.е. конкретното боледуване).

  Както казах обикновено всичко им се позволява, но не и подобни простудяващи занимания. Малкият зимата болен и не дава да го изведем от банята - иска да се плицика в леген със студена вода. Не дава да му сипем топла, не дава да му събуем мокрите морапи, не дава да му вземем легена и не иска и да чуе за други занимавки - изведох го ревящ от банята и се гушкахме, докато се успокои.  

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  Аз си признавам - когато децата са ми болни направо забравям за правилата. Децата ми когато са болни са много "кисели", мрънкащи и  неядащи...

същото. Така беше и майка ми с мен, пък ей ме нА - станаФ чиляк  bowuu (за чудо и приказЪ  Mr. Green)

Но аз по принцип не се изживявам кат' федфебел и не държа на 100% на кой знае какви правила. Само глезенето, тръшкането, истериите и крясаците и т.н., не толерирам хич.
Абе истината е, че децата ми са лесни за гледане, не са капризни и с 2-3 благи думи се "управляват".

# 9
  • Мнения: 239
ми зависи каква е болеста, ама гледам да угодя, че и без това ми е напрегнато като са болни

# 10
  • Мнения: 1 134
Също не държа на правила. По - важно за мен в такива моменти е бръзо да оздравее, да я успокоя, да я накарам да си изпие лекарството... Правилата са за това, за да се нарушават, понякога Simple Smile

# 11
  • Мнения: 6 206
Правилата са - няма правила.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
   Както казах обикновено всичко им се позволява, но не и подобни простудяващи занимания. Малкият зимата болен и не дава да го изведем от банята - иска да се плицика в леген със студена вода. Не дава да му сипем топла, не дава да му събуем мокрите морапи, не дава да му вземем легена и не иска и да чуе за други занимавки - изведох го ревящ от банята и се гушкахме, докато се успокои.  

Ох - мерси - точно това ми трябваше.   bouquet

Защото първо рева, че не й пълня басейна с вода, после рева за това че я извадих от душа /15 минути поне се къпа/, после рева, че исках да я облека, на другия ден рева, че не я пуснах боса на терасата... И успокояване не върви при нея, тръшкане и търкаляне по пода в продължение на поне 5-10 мин., ако се опитам да я успокоя само влошавам и удължавам сцената; след което идва да четем книжки все едно нищо не е било. Та взех да се чудя аз ли съм нещо лошата или все пак не следва да я оставям да се доразболее  ooooh!

Баща й ме навиваше да сме напълнели басейна с топла вода и то било слънчево, какво като детето било с температура и течащ нос  #2gunfire #2gunfire

Сега е отново здрава и разбрана. Grinning

# 13
  • Мнения: 2 792
След тези до уточнения и аз да уточня, когато децата са болни не ги подлагам на ежедневни правила, като къпане, миене на зъби и всичко от този род, всеки един от двамата изживява свой те лични терзания по различен начин, за пример Дима на предпочита да лежи и да спи и никой да не я докосва, Момчил напротив, ангажира всички с киселостта си, с две думи и на двамата им е наистина кофти, та в такива случаи няма правила, не ми пука дали ще си измият зъбите или сменят дрехите преди да заспят, важното е, че им е кисело е  напълно оправдано. Също така бих пропуснала банята и всичко останало, въобще основното е, че ежедневието се променя за няколко дена и няма очакваните задължения.
 

# 14
  • Мнения: 3 932
Когато детенце е болно, единствено грижата за него е правило, др. няма...

Общи условия

Активация на акаунт