За училището и

  • 1 810
  • 13
  •   1
Отговори
Цветята. Интересно ми е да споделите мнение. Носите ли на 1 -я учебен ден букет на учителя или не?  И втория ми въпрос е - Подарявате ли цветя на мъж по даден повод или го намитате за неприемливо ?
   При нас сега започва новата учебна година. И за първи път ще имаме учител, а не учителка. Разминават ни се мненията с големия ми син- според него не става да носи букет за господина. Щяло да е смешно. Аз ще уважа мнението му, няма да носи.
   Знам, 4е пове4ето мами във форума са с малки деца,не се вълнуват на тоя етап от училище и подобни.., но ми е интересно да видя и други мнения. Особено по въпроса подаряват ли се цветя на мъж, може би извън БГ обичаите са други.

# 1
  • Мнения: 2 257
За училище - не. Първият учебен ден не е голяма работа тук, за разлика от БГ. Започва и минава съвсем прозаично и не се отбелязва като там. Поне наоколо, не знам как е по другите щати. На учители са подарявали цветя единствено на "Teacher's Appreciation Day" и то служебно, а не учениците.
За мъж не знам - аз лично не си спомням да съм подарявала цветя на мъж нито тук, нито в БГ. Не съм и виждала да подаряват на мъж цветя около мен тук.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Питах сега половинката, нито той, нито брат му са носили цветя в училище. Независимо дали жена или мъж преподаватели.

# 3
  • Мнения: 179
Първата година, когато дойдох и незнаех порядките тук, занесохме цветя     bouquet  на госпожата по повод първият учебен ден и тя беше безкрайно изненадана .
Впоследствие чак разбрах, че тук това не е прието и съответно не се практикува.

# 4
  • Мнения: 822
Моят син е още в детската градина,но все пак някои от порядките са характерни и за този тип детско заведение.При специални случаи или празници се правят подаръци(не е необходимо да са големи и скъпи).Мисля,че има специална тема по-назад,какво е характерно да се подарява на учителите.
За цветята...И аз мисля,че не го възприемат тук.Имах една позната,която беше подарила цветя на една учителка-китайка и тя й беше казала,че в Китай откъснати цветя се носят само на погребение.Та докато се научим,сигурно ще имаме доста конфузни ситуации.Различни култури-нормално...


*****
"Чесането" на клавиатурата е индикация за липса на сиво вещество,а заяждането е висша проява на мисловна дейност и извисяване над дребните неща от битието.

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 06:37 от nia_r

# 5
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Не, на първия учебен ден не носим нищо. За Коледа и за края на годината обаче на учителката се подарява по нещо дребно. Според дъщеря ми, учителката й миналата година е събрала над 20 чаши за кафе Grinning За края на учебната година й купих огромна сладка с формата на цвете (и боядисана и украсена като такова) с надпис на нея "На любимата ми учителка". Цялото чудо беше много красиво увито в целофан и завързано с панделка.

# 6
  • Мнения: 179
За цветята...И аз мисля,че не го възприемат тук.Имах една позната,която беше подарила цветя на една учителка-китайка и тя й беше казала,че в Китай откъснати цветя се носят само на погребение.Та докато се научим,сигурно ще имаме доста сконфузени ситуации.Различни култури-нормално...


*****
"Чесането" на клавиатурата е индикация за липса на сиво вещество,а заяждането е висша проява на мисловна дейност и извисяване над дребните неща от битието.

Закачам се за теб, но мнението ми е насочено по-скоро към  новопристигналите и още не  обърнали внимание - тук в САЩ се подаряват четен брой цветя  #Crazy  а за погребение се носят нечетен  newsm78. Това беше нещото, с което трудно свикнах .

# 7
Много благодаря за отговорите. Миналата година носихме и на 2-те госпожи букети, и не бяхме единствени. Но ми направи тогава впе4атление , 4е хи4 не е масово явление. Да, допускам , че и другите майки/   със сигурност не са Бг, единствени сме в цялото училище/ не са били в час както и ние.  За това реших сега да питам тук.  А реакцията на учителките- определено им беше приятно и харесаха букетите. Но след като сме тук- ще се придържаме към традициите тук.
   За някои празници/Св.Валентин, Коледа,края на уч.година/  масово се правят подаръци за което е споменато по -горе. И ние сме подарявали чаши и т.н. Децата ми много си харесваха учителките, приемат правенето на подарък като знак на уважение и обич,а  не само ,че и другите правят така.
   А за букетите и на мен ми направи впечетление,  като си вземаме за вкъщи цветя ,че понякога са четен, друг път нечетен брой. Аз естесвено по вазите си ги слагам не4етен брой...Сега ми се изясни ситуацията.
   Пак ви благодаря че сте ми писали ! С времето ще научим тукашните традиции и обичаи,а дотогава дано имаме по малко конфузни ситуации.

# 8
  • Мнения: 1 393
Закачам се за теб, но мнението ми е насочено по-скоро към  новопристигналите и още не  обърнали внимание - тук в САЩ се подаряват четен брой цветя  #Crazy  а за погребение се носят нечетен .

Така ли? Виж, това не го знаех- за нечетния брой и погребение. Мислех, че тук за всичко е четен брой за цветята.
Мерси за просветлението!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 179
Аз, самата разбрах това с цветята и погребението по много конфузен начин. Преди около 7 години се наложи да отида на погребение и аз се въоръжих с 8 рози и се запътих, там вече ми казаха, че това не е редно и пр.

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и а3 питах половинката 3а цветята в училище...ка3а, че и тук не е прието да се носят....

# 11
  • Мнения: 3 098
И тук не носят нито на първия,нито на последния у4ебен ден.
Затова остават страшно поласкани,4ак видно е,когато някое българ4е се сети да им подари букет.

# 12
  • Мнения: 1 425
Ние вече почнахме училище 14.08. Аз си мислех, че първия учебен ден ще се отбележи по-празнично, но нищо подобно. Единственото по-така беше, че първокласниците се събраха в двора на училището и пуснаха балони с пожеания. Иначе тук си зависи от учителя, дали ще направи деня по-празничен или не.

# 13
  • Мнения: 1 909
При нас, доколкото разбрах, са носили накрая на годината в детската градина. Тук едва няколко дни преди началото на годината се разбира коя ще е учителката, а на първия учебен ден има толкова неща да се уточнят, че на никой не му е до цветя. Жалко, че не е по-тържествено, но вече взех да свиквам, че тук приемат доста неща много по-малко емоционално отколкото ние в България.

Общи условия

Активация на акаунт