Правили ли сте Nuchal Translucency комбиниран тест?

  • 843
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!

Интересува ме правили ли сте Nuchal Translucency комбиниран тест? Казаха ми, че теста се прави обикновено през 10-14 седмица на бремеността /най-добре 11-12 седмица/ за установяване на генетични заболявания /Даун и др./ Нарича се комбиниран, защото се прави ултрасаунд и кръвна проба.
Намерих информация, че в Майчин дом правят Nuchal Translucency. Но не съм съвсем сигурна дали наистина го правят. Знаете ли кои клиники в София предлагат този тест? И ако сте го правили, какъв е опита ви?
В кой период на бременността точно се прави теста? Как се извършва? Колко време продължава теста? Налага ли се болничен престой? Кога са готови резултатите? Доколко са надеждни? Каква е апаратурата която се използва? Колко струва? Доволни ли сте?
Ще съм ви много благодарна за споделените впечатления!

# 1
  • Мнения: X
да при доктор мазнейкова в, тя прави и двете и фетална морфология.в момента тя не работи в майчин дом, а има частна клиника на бул. българия болница св.софия.много съм доволна.успех

# 2
  • Мнения: 2 274
  д-р Марков - МЦ Димитров! Една позната си прави при него в 12 седмица нухална транслуценция и е много доволна, а аз ходих на фетална морфология в 21 седмица! Специализирал е фетална морфология 2 години в чужбина! Ако искаш ще ти дам телефони!  Peace  Центъра се намира близо до Майчин Дом!
  Прегледа е 30лв., около 30 мин. е и  не се налага болничен престой! Гледа се подробно на ехограф и се мери нухалната гънка на вратлето на бебчето! Доктора е много мил и обяснява всичко, пита те дали имаш въпроси! Написва ти всички данни на един специален лист и ти ги разяснява в подробности! Доколкото знам данните са много по-надеждни отколкото БХС-теста!
  Ако нещо друго те интересува - питай, а аз ще разпитам моята позната!

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 10:12 от benighted

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
данните са много по-надеждни отколкото БХС-теста!
Това и аз го прочетох. При нас го правят точно 12та седмица, а феталната морфология 20та седмица.
Взимат ти кръв от вената и те гледат на видеозон. Ако апаратурата е хубава резултатите излизат за около час.
Все пак не забравяй, че е игра с теорията на вероятностите.

# 4
Благодаря много! Можете ли да ми дадете телефон и адрес на МЦ Димитров/ др. Марков и др. Мазнейкова? В момента съм в чужбина и ще се опитам да се свържа с тях от тук. Точно в 10-14 седмица ще съм в БГ, а задължително искам да си направя теста.
А как точно протича теста? Комбиниран ли е? Освен ултразвук правят ли и кръвен тест? Колко е надежден? Чувала съм около 70-80%, но не зная със сигурност. Казват, че когато се прави заедно с кръв е по-точно изследването. А техниката добра ли им е? Проблемът е, че тук-САЩ този комбиниран тест /нухална транслуенция и кръв/ се прави 11-12 седмица, а в БГ комбинацията с кръв е в 15-та седмица. Та аз изпадам в някъква дупка. По времето, когато трябва да направя теста тук/САЩ ще съм в БГ и обратно. Затова и се опитвам да разбера какви са възможностите за комбиниран  тест в София в 11-12 седмица!
Страшно ви благодаря!

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 20:29 от Rada11

Общи условия

Активация на акаунт