До мамите на момчета дето са обрязани

  • 3 562
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
Ние сме решили да го обрежем наш Дени  - тати по религиозни причини аз по хигиенни ама имам няколко питанки:
кога е най-добре, как става - от кого се извършва
трябва ли направление, плаща ли се и колко абе изобщо подробности
споделете моля

# 1
  • Мнения: 476
Синът ми е обрязан. Процедурата я извършиха в болницата, където се роди два дни след раждането. Тук в щатите това  е рутинна процедура. Синът ми не е усетил даже, дали са му нещо подобно на близалка да смуче, дори не е изплакал. Два дни след това му слагах една марля с вазелин на всяко сменяне на памперса. На третия ден му беше минало. Все едно нищо не са му правили. Спомням си, че бях изумена.

# 2
  • Мнения: 595
абе по-скоро за БГ мамите беше питането иначе ми е ясно че не боли да не съм ептен изперкала да го карам да страда
благодаря ти  bouquet

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Синът ми е обрязан. Процедурата я извършиха в болницата, където се роди два дни след раждането. Тук в щатите това  е рутинна процедура. Синът ми не е усетил даже, дали са му нещо подобно на близалка да смуче, дори не е изплакал. Два дни след това му слагах една марля с вазелин на всяко сменяне на памперса. На третия ден му беше минало. Все едно нищо не са му правили. Спомням си, че бях изумена.

Сори за ОФФ-а, ама на мен ми стана интересно за тази близалка  Wink

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Синът ми е обрязан. Процедурата я извършиха в болницата, където се роди два дни след раждането. Тук в щатите това  е рутинна процедура. Синът ми не е усетил даже, дали са му нещо подобно на близалка да смуче, дори не е изплакал. Два дни след това му слагах една марля с вазелин на всяко сменяне на памперса. На третия ден му беше минало. Все едно нищо не са му правили. Спомням си, че бях изумена.

Сори за ОФФ-а, ама на мен ми стана интересно за тази близалка  Wink
Същото щях да попитам и аз!
  baumy , обясни, моля те!

# 5
  • Мнения: 4 392
Хм,аз предполагам,че ще е някакъв силиконов накрайник като биберон,но да не би пък да е бил намазан с някакво успокоително? newsm78 Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 476
С две думи дали са му захар, някакъв бонбон като наште близалки.

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Знам, че колкото е по малко бебето е по безболезнено.

# 8
  • Мнения: 3 478
Ами аз незнам дали за такива манипулации  се изискват лекарства, но съм виждала тук такива на пръчка като близалка. Имам позната, която има здравослвни проблеми и е на лекарства, ама редовно си ходи с една такава близалка в устата като и станат непоносими болките. Друг е въпроса, че на малчо може наистина да са му дали истинска близалка, ама пък защо на 2 дневно детенце newsm78?

# 9
  • Мнения: 252
С извинение  към авторката, малко се  отклонявам от темата ...
Но не разбирам защо пък да е  по-хигиенично ?
На мен пък ми изглежда много нехигиенично главата на  пениса да е  винаги открита и да се  търка в гащите  Rolling Eyes Така има по-голяма опасност да прихване  някоя гадна  бактерийка или гъбичка и при секс да я предаде. Освен това съм чувала, че  от такова търкане главата ставала по-малко чуствителна, което влияе при секса...

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Тази "мода" идва от Щатите. Напоследък отричат полезностите от тази манипулация и се водят доста полемики в Щатите. Явно още не са решили кое как е Mr. Green Но със сигурност обрязването е значително намаляло сред американците, след като е имало известен бум в тази насока.

# 11
  • Мнения: 3 478
В случая на авторката мисля че става въпрос повече за религиозно влияние от колкото модно Wink Peace.

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе няма значение дали решението и е правилно или не, жената е решила, детето е нейно, нека който може да и помогне с мнение. Тя не пита да обрежа ли сина си?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 320
Ние не сме обрязали нашия син, но сме го мислили като вариант и доста съм се интересувала по въпроса. Вярно са ти казали, че колкото е по-малко детето, толкова по добре за него. Да, наистина е доста по-хигиенично (говорила съм с лекар) и се спестяват доста проблеми за вбъдеще. Аз не страдам от някакви предрасъдаци, че само турците и т.н. се обрязват и не това ме спря да го направиме. Инече за една такава манипулация е по-добре да се извърши есента, зимата или пролетта за да се избегнат някакви инфекции заради летните жеги. За целта ти трябва хирург. Защо не се консултираш с някой, ако педиатъра ти е компетентет би могъл да ти даде съвет или да те прати евентуално при специалист за да се консултираш!

# 14
  • Мнения: 292
Консултирай се с уролог, който практикува в болница. И наистина - не го отлагай във времето, ако си решила - действай и приключвай със случая! Успех!
Сега видях, че си от Бургас - май няма много добър рейтинг Вашата болница ... ако наистина е така - по-добре си напоравете една екскурзия до ... Пловдив или София ... знам ли?!

Общи условия

Активация на акаунт