Къде е мястото на детето в колата

  • 1 521
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
I po-to4no:Kude smqtate ,4e e nai-bezopasno da se sloji stol4eto za kola?-po sredata,zad 6ofiora ili protivopolojno na nego?

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 15:50 от Тинтири-Минтири

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Ние го държим зад шофьора.Незнам дали е  по-безопасно.По удобно ми е на мен ,че мога да го наблюдавам.
Не с е държи по средата.

# 2
  • Мнения: 5 255
НАЙ-СИГУРНОТО МЯСТО ЗА СЕДАЛКАТА
Най-сигурното място за децата е отзад. Предимно е добре да се избере мястото отзад дясно или отзад по средата, тъй като детето трябва винаги да излиза или влиза в колата откъм тротоара. Необходимо е също да се спазват препоръките на производителите на колата, особено при колите с Airbag, тъй като и при тях има различие. Някои производители (напр. BMW, Volvo, Opel) забраняват превозването на децата на седалката до шофьора. При други еърбега може да се изключи. Съществуват и системи, при които чрез транспондер автоматично се разпознава и се деактивира еърбега (напр. при някои модели на Mercedes, Maзda, Smart, Opel от 2002 г.). Когато колата има и странични въздушни възглавници, трябва да се внимава, когато детето заспи, главичката му да не попадне в обхвата им. В този случай са за предпочитане седалки с добра позиция за спане или допълнителни възглавници за спане.

За автомобили, при които Аirbag се изключва с транспондер трябва да се употребяват специални детски седалки. Много често тези седалки се предлагат директно от производителите на колите (напр. Smart, Mercedes, Maзda, Opelи др.). Обикновено в упътването на автомобила пише, дали има някакви специални изисквания за седалките.

Най-добре е децата да се возят на задната седалка на превозните средства, далеч от фронталните въздушни възглавници. Експертите казват, че позицията в средата на задната седалка е най-безопасна за малките. Децата са далеч от въздушните възглавници, но също така, позицията в средата предоставя пространство от двете страни на детската седалка, в случай на странична катастрофа. Мястото в средата, също така, е идеалното за предпазване на детето от силните слънчеви лъчи.
 

# 3
  • Мнения: 949
Виктор седи отзад в ляво.

# 4
  • Мнения: 6 390
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27610.msg534822#msg534822
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
НАЙ-СИГУРНОТО МЯСТО ЗА СЕДАЛКАТА

Най-сигурното място за децата е отзад. Предимно е добре да се избере мястото отзад дясно или отзад по средата, тъй като детето трябва винаги да излиза или влиза в колата откъм тротоара. Необходимо е също да се спазват препоръките на производителите на колата, особено при колите с Airbag, тъй като и при тях има различие. Някои производители (напр. BMW, Volvo, Opel) забраняват превозването на децата на седалката до шофьора. При други еърбега може да се изключи. Съществуват и системи, при които чрез транспондер автоматично се разпознава и се деактивира еърбега (напр. при някои модели на Mercedes, Maзda, Smart, Opel от 2002 г.). Когато колата има и странични въздушни възглавници, трябва да се внимава, когато детето заспи, главичката му да не попадне в обхвата им. В този случай са за предпочитане седалки с добра позиция за спане или допълнителни възглавници за спане.

За автомобили, при които Аirbag се изключва с транспондер трябва да се употребяват специални детски седалки. Много често тези седалки се предлагат директно от производителите на колите (напр. Smart, Mercedes, Maзda, Opelи др.). Обикновено в упътването на автомобила пише, дали има някакви специални изисквания за седалките.

Най-добре е децата да се возят на задната седалка на превозните средства, далеч от фронталните въздушни възглавници. Експертите казват, че позицията в средата на задната седалка е най-безопасна за малките. Децата са далеч от въздушните възглавници, но също така, позицията в средата предоставя пространство от двете страни на детската седалка, в случай на странична катастрофа. Мястото в средата, също така, е идеалното за предпазване на детето от силните слънчеви лъчи.

# 5
  • Мнения: 428
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27610.msg534822#msg534822
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
НАЙ-СИГУРНОТО МЯСТО ЗА СЕДАЛКАТА

Най-сигурното място за децата е отзад. Предимно е добре да се избере мястото отзад дясно или отзад по средата, тъй като детето трябва винаги да излиза или влиза в колата откъм тротоара. Необходимо е също да се спазват препоръките на производителите на колата, особено при колите с Airbag, тъй като и при тях има различие. Някои производители (напр. BMW, Volvo, Opel) забраняват превозването на децата на седалката до шофьора. При други еърбега може да се изключи. Съществуват и системи, при които чрез транспондер автоматично се разпознава и се деактивира еърбега (напр. при някои модели на Mercedes, Maзda, Smart, Opel от 2002 г.). Когато колата има и странични въздушни възглавници, трябва да се внимава, когато детето заспи, главичката му да не попадне в обхвата им. В този случай са за предпочитане седалки с добра позиция за спане или допълнителни възглавници за спане.

За автомобили, при които Аirbag се изключва с транспондер трябва да се употребяват специални детски седалки. Много често тези седалки се предлагат директно от производителите на колите (напр. Smart, Mercedes, Maзda, Opelи др.). Обикновено в упътването на автомобила пише, дали има някакви специални изисквания за седалките.

Най-добре е децата да се возят на задната седалка на превозните средства, далеч от фронталните въздушни възглавници. Експертите казват, че позицията в средата на задната седалка е най-безопасна за малките. Децата са далеч от въздушните възглавници, но също така, позицията в средата предоставя пространство от двете страни на детската седалка, в случай на странична катастрофа. Мястото в средата, също така, е идеалното за предпазване на детето от силните слънчеви лъчи.

Blagodarq!!!!Vijdam ,4e ve4e ima mneniq i vsi4ki te sa razli4ni?!Nikude ne stava qsno-kude e nai-bezopasno!!!!Ne kude na nas ni e udobno da go gledame,ne kude na nego mu e udobno slizaneto,ne kude ne pronikvat slun4evi lu4ii t.n,Mislq,4e nai-vajna e bezopasnostta na deteto,no nikoi ne e naqsno na 100% kude e tova mqsto.Edinstvenoto,koeto vsi4ki znaem e,4e se namira otzad!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Благодарим за статията.Ето аз не знаех че е най-добро мястото отзад по средата./но пък там няма колани newsm78/

Нина -в статията става ясно кое е мястото за най-голяма безопасност.

# 7
  • Мнения: 428
Благодарим за статията.Ето аз не знаех че е най-добро мястото отзад по средата./но пък там няма колани newsm78/

Нина -в статията става ясно кое е мястото за най-голяма безопасност.
Da,no ne tova e mnenieto na vsi4ki!A i mnogo roditeli s koito ob6tuvam su6to otri4at mqstoto v sredata za bezopasno!Ne moga(pone az)da vqrvam samo na statiqta!Tuk stava vupros za deteto mi.Ne se doverqvam purvosignalno!

# 8
  • Мнения: 5 255
Mislq,4e nai-vajna e bezopasnostta na deteto,no nikoi ne e naqsno na 100% kude e tova mqsto.

Извън колата  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 6 390
по по най безопасно място в колата няма  Mr. Green

А защо отричат средното място на задната седалка не разбрах  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 6 924
На задната седалка,но НЕ зад шофьора,а вдясно до прозореца.Поне така съм чувала,а и наблюденията ми са такива.Разни персони които си имат личен шофьор се возят точно там  Peace

# 11
  • Мнения: 2 804
При нас в колата сме сложили малката със седалката и на предната седалка до татко и , но обърната към мен.
Каката е в нейната си седалка в дясно от мен така имам възможност докато съпруга ми ни вози аз да си гледам децата и при нужда да ги обслужвам .

# 12
  • Мнения: 104
Мястото на детето в колата е на задната седалка отдясно!!! Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз пък зная, че според статистиката на ПТП, най-безопасното място в колата е зад шофьора.

# 14
  • Мнения: 1 210
Аз пък зная, че според статистиката на ПТП, най-безопасното място в колата е зад шофьора.

Ако беше така, все още щях да си имам един колега в повече.  От въпросната катастрофа излезна, че най-безопасното място е отзад диагонално на шофьора.

Логично е да е мястото в средата на задната седалка - има пространство отвсякъде и при евентуален сблъсък, при който се деформират и предните седалки, краката на детето ще са свободни. Но от друга страна при такъв сблъсък де що има стъкла, начупена пластмаса и каквото още се сетите е отишло в лицето и телцето на детето.

Лично ние първо го возехме зад шофьора - докато аз седях на задната седалка (това беше доста кратко 1-2 месеца). След това го преместихме отзад вдясно и е така от години.

Караме внимателно, но другите по пътищата не знам как карат. Какъв страх брах на път към морето като шофьор аз си знам, ама се оказа, че по-голям страх е на връщане (защото запътилите се към морето бяха все едно безмозъчни същества).

Общи условия

Активация на акаунт