Защо кърмата ми намаля?

  • 617
  • 5
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Мили мами, помагайте!
До сега с бебчо се кърмим успешно, но има дни като днес , когато чувствам гърдите си страшно меки, сякаш нямам кърма  Confused
Вярно бебчо смуче нещо , но явно не му стига и го храних и от двете гърди за едно хранене. Обикновенно подмокрям много подплънки и имам кърма преливаща от устата на бебето когато се храни...А пък днес - нищо  Sick
Храня се с всичко препоръчано тук във форума за кърма, пия лактогенен чай и много вода...
Страх ме е да не ми се налага да дохранвам с АМ и много ми се иска да кърмя максимално дълго.
Помогнете със съвети  Hug

# 1
  • Мнения: 804
Първо се успокой и вярвай в тялото си Peace
  На тези седмици и ние имахме подобен проблем и няколко вечери давах АМ, след като бебето сучеше дълго и беше още гладно. Дереше след цял час сукане и нищо не помагаше. Реших, че е по-добре да си нахраня детето, изпи 80мл Shocked                            Вероятно е бум на растежа, случва се към 6-тата седмица,  бебчето явно си увеличава дажбата, а твоето тяло все още се настройва към новите, по-големи нужди. Няма нищо лошо да дадеш АМ, ако смяташ че бебето е още гладно, но това с уговорката, че е сукало продължително и иска още Naughty  За няколко дни ще се регулира кърмата ти и ще си кърмиш спокойно Hug Слагай бебето по често на гърдата и сменяй гърдите, щом едната не му стига.
  Предполагам и другите майки ще се включат с хубави съвети. Успех!

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 22:26 от smily_5q

# 2
  • Мнения: 535
Laura Sh, успокой се, всичко е съвсем в реда на нещата- просто кърмата ти се е регулирала  Hug Вече няма да има подмокрени блузи, няма да има препълнени гърди и няма да има остатъци от кърма, просто защото вече произвеждаш точно толкова мляко, колкото трябва за бебчето ти Wink Така, че няма от какво да се притесняваш  Flutter При всяка една кърмачка идва този момент, когато гърдите й се настроят към бебето й и вече без притеснение може да си седне навън и да си кърми, без да се притеснява, че блузката й ще се намокри  Blush Пожелавам ти дълго кърмене и успех в отглеждането   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 630
Не се притеснявай, това, че гърдите ти са меки не означава, че нямаш кърма. По-скоро лактацията се регулира и затова нямаш нужда и от подплънките(и аз ги ползвах някъде до 2-3 месец) Simple Smile.
Тук   информация на английски.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Благодаря ви че ми отговорихте толкова бързо и позитивно  Hug
Всички мами тук сте моя пример и стимул да кърмя по-дълго!
Жалко , че направих много грешки с големия си син, но сега се опитвам да компенсирам.
Благодаря ви и лека нощ   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 242
Просто кърми възможно най-често и продължително, толкова колкото желае бебето. Това е начина да увеличиш кърмата си най-бързо. Не чакай да поиска дори, сама предлагай. В никакъв случай не давай АМ или друго различно от кърма, защото така само ще задоволиш глада или нуждата от сукане на детето и то няма да желае да суче от теб, следователно няма да стимулира достатъчно гърдите и няма да се увеличи млякото ти.
Спокойствие, търпение и няколко дни кърмене ако е нужно и през половин час!

Общи условия

Активация на акаунт