Въпрос за кърмене и някои лекарства?

  • 857
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 418
Здравейте!Кърмя и бебето е изцяло на кърма.От вчера много ме боли коляното и то така,че едвам вървя.Взех си 3 лекарства за мазане,но сега видях,че на едното пише да се преустанови кърменето по време та лечение с него.Въпросното лекарство е FELORAN.Другите са Profenid gel с  соновно вещество Ketoprofen и Фастум Гел пак със същото вещество, а забраненият FELORAN е с Diclofenac sodium.Въпроса ми е мога ли да използвам тия два гела /Profenid gel  и  Фастум Гел/ сега докато кърмя и ако не какво мога да използвам??
Благодаря!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всичките може да ги използваш. За съжаление в момента нямам време да ти пусна точните линкове за всяко, но всичките са ок за кърмачки, особено пък при локално приложение.

# 2
питай най-добре лекар...аз не експериментирам с нищо, дори и мечо грозде като трябваше да пия ме накараха да спра кърменето, предпочетох да кърмя, по-бавно се излекувах, но бебока е по-важен от мен..така че, моя съвет е не експериментирай, не се знае как се отразява на децата

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мечото грозде наистина не е препоръчително да се ползва при кърмачки, тъй като не е ясно в какво количество едно от веществата, които се съдържат в него - арбутрин - преминава в кърмата. Има обаче други билки и натурални средства, които могат да се ползват в случаите на уроинфекции при кърмачки - екстракти от червена боровинка (Уринал, Урисан) и от брезова кора (Неоренал).
Не всички лекарства и препарати, на които пише да не се използват по време на кърмене наистина налагат спиране на кърменето - в действителност повечето са ок, а предупреждението е стандартно. Просто е необходимо внимание, търсене на конкретна информация - и задължително консултация с лекар, естествено.

# 4
# 5
  • Мнения: 2 019
питаи лекар по-добре

# 6
  • Мнения: 599
Потвърждавам 100% казаното от Хедра  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Мимоз, аз се мажех с Фастум гел заради болки в крака мисля че няма проблем да го ползваш.

# 8
  • Мнения: 4 418
Благодаря ви за отговорите!Мазах се с Фелоран и ми помогна и то за ден и половина,др. не ми помогнаха,единствено Фастум гел не пробвах,защото преди него се мазах с Фелоран и той си свърши работата.

Общи условия

Активация на акаунт