"Момиченце е, нали?"

  • 3 385
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 894
Синът ми е ...миловиден, да речем. Явно наистина прилича на момиче. Освен това му купихме чудесна червена шапка. Всеки ден поне един човек навън ни пита:"Момиченце е, нали?"
А после смутено казва:"Ъъъъ...ми то заради розовата шапка се обърках".

Като оставим настрани, че червеното не е розово, на вас случва ли ви се? А дразните ли се? На мен ми омръзна да отговорям нормално и все по-често на въпроса "момиченце или момченце е?" ми се иска да отговоря" Каквото дойде"  Mr. Green
или "Все тая"  Mr. Green

предложете ми по-оригинални отговори Simple Smile защото дори сините дрешки не помагат на заблуждаващите се Simple Smile

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
На поредния въпрос "Момиченце е, нали?!" просто отвърни с " Вие как мислите?!" Гарантирам сконфузени физиономии  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 7 474
Не виждам нищо лошо човек да попита, когато не си личи какво е детето newsm78 Има много деца, които като малки са трудно различими и често ми се е случвало да не знам как да се обърна към тях с Тя или Той  newsm78 , за да не обидиш майката.
Дъщеря ми например беше с обици, розови  дрешки и пак ме питаха веднъж дали е момче, защото количката била синя  #Crazy (то тогава розови нямаше) hahaha

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз имах такива изживявания с голямата дъщеря. Връзвах й косата с ластичета разни и те пак я мислиха за момче. Но голяма пък работа! Да ти е живо и здраво момченцето пък кой за какво го мисли да не те дразни Grinning

# 4
  • Мнения: 5 877
Вземи един перманентен маркер и напиши на шапката му "момче съм" Simple Smile

# 5
  • Мнения: 465
На поредния въпрос "Момиченце е, нали?!" просто отвърни с " Вие как мислите?!" Гарантирам сконфузени физиономии  Mr. Green

Много ми харесва този отговор, ако съм го знаела..
С моят батко до 1г. и нещо все така ме питаха, защото му бях оставила по дълга косичка,но после идва време и никой не се бърка вече така че не се ядосвай Peace

# 6
  • Мнения: 2 212
Друг възможен отговор - Засега е момченце, като порасне сам ще си избере... Mr. Green

# 7
  • Мнения: 9 894
Друг възможен отговор - Засега е момченце, като порасне сам ще си избере... Mr. Green

ахахахах, е това не се бях сетила Simple Smile
за маркер съм мислила, но не ми се разваля шапката Simple Smile

абе знаех си, че ще ме развеселите Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 293
И за моята мома винаги ме питат какво е. Да оставим настрана розовите дрехи, с който предимно е облечена, ама мислят ли че някой ще постави обици на момче?  Rolling Eyes ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 405
Ники като бебе го мислеха за момиченце. И как иначе с тези руси къдрички, дето ги имаше. И с тази мила муцунка, и един беличък. Като го подстригаха заприлича на момченце. Grinning

# 10
  • Мнения: 7 106
Вземи един перманентен маркер и напиши на шапката му "момче съм" Simple Smile


А бе да ти кажа, че за някои заблудени и такива надписи не вършат работа.
моята Ева също около годинката я мислеха за момче. Тя нямаше кой знае каква коса, а и аз не я обличак тогава в рокли и не робувам принципно на "момичешки" цветове.
Но при един случай, в който беше облечена в розова туника, на която с голям цветен надпис пишеше Baby Girl една лелка и каза " Ауу какъв симпатичен младеж", аз се отказах да поправям когото и да било и да се впечатлявам. Да я мислят за каквото щат Laughing.

# 11
  • Мнения: 415
Друг възможен отговор - Засега е момченце, като порасне сам ще си избере... Mr. Green

 Joy hahaha
Якоооооо  Peace

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...предложете ми по-оригинални отговори...

Хмммм  Thinking, ми примерно така:
"Деяне, сине - извади си па*ката да им покажеш какъв си!"  bowuu

Грубичко е, вярно, но върши страхотна работа. Изпробвано от баща ми, с брат ми като дете.  Laughing

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
И моят син често го бъркат с мома  newsm78 и напоследък се дразня #Cussing out
Той също е миловиден и често му слагам кърпа на главата, та една баба ми обясни, че" щом е със забрадка, значи е момиченце  newsm78"
Чудно ми е, защото според мен си прилича на момченце съвсем, а и аз преди да определя пола на едно дете, го заглеждам и ако съм съвсем сигурна - тогава казвам " тя" или "той", иначе - детето( неутрално)

# 14
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Игнорирах. Била уморена, силна...  ...момче в панталони и червено яке.
Само защото носи ярки дрехи и ярка шапка или пиратска кърпа /много момическо!/, да не е мома! Тяхна си работа. Ние нали и си знаем мома ли сме Wink

Общи условия

Активация на акаунт