режим на хранене на годинка?

  • 354
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 380
мами, последно време съм объркана-кога какво ,по колко и как, моля ви да споделите вие как си храните децата на тази възраст.Сега сутрин сме на кърма,затова преди 13 не иска нищо освен някоя бисквитка или плод,в 13 от дет.кухня пюре,след което кърмя и заспива,като се събужда пак месно пюре(май е излишно,а)около150гр., към 17 плодово,19.30 супата от кухнята и към 22 каша,после 23 кърмене преди сън.И бих искала към 1,5-2 постепенно да  спра да кърмя,дали вече да махна дневното?

# 1
  • Мнения: 2 467
Сутрин задължително кърмене. Следва разходка и като се върнем пак кърмене и сън (до обед не иска нищо друго освен кърма. Опитите ми да вкарам закуска претърпяха пълен провал). Като стане от сън пак следва кърмене (преди и след сън винаги цока).  На обед хапва някаква манджичка/супа/пюре и за десерт цок цок. Следобед давам някакъв плод или плодово пюре. Следва сън (с кърмене преди и след съня).  Към 19-20 часа каша + десерт плод. За приспиване и вечеря кърма. Нощем кърма на корем - самообслужва се.
Това е май. Точни часове на ядене и спане нямаме. Количеството твърда храна за ден се сбира около 150-200 грама. На кухня не сме записани. Храня я според колкото и каквото тя иска. Родата се чуди "Откъде тия бузи" като "Нищо не яде"  Laughing

# 2
  • Мнения: 535
При нас режимът е следният- ставаме към 8, дотогава е сукал активно.
9- каша
12-12:30- кърмене, следва сън и после в
14/14:30- месно или зеленчуково пюре.
Към 17- някакво плодово пюренце или домашна кашичка. През останалото време също и суче, но няма да пиша всички кърмения, че ще стане много. Яде и доста диня и пъпеши, както и краставичка, когато има желание Wink Вечер все още нямаме твърда храна, но тези дни ще въвеждам. Като цяло количествата, които изяжда са към 150-170 гр, като от пюрето може да изяде и 190гр, но това ако е гладен. Това е при нас. Вечер лягаме към 8 и половина или 9 и се приспиваме с кърмене. Аз нямам намерение да отбивам скоро и затова и не съм заменила кърмене.  Hug

# 3
  • Мнения: 271
При нас май е доста по-различно положението, защото аз кърмя само вечер (госпожицата сама пожела така, но повече от 3 месеца си суче само вечер) smile3503
ставане към 8-8.30 следва попара или домашна юфка
преди обеден сън около час към 12.00
в 13.00 - пюре от детската кухня(около 200-250гр.)
следобеден сън около 16.00
17.00-18.00 - кисел, крем, кроасан+плод или др. подобно
20.00 - бисквитки или каквото си изкрънка докато вечеряме
22.30 - кърмене и сън

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 380
да...виждам че повечето давате по-малко твърда храна а дечицата ви си имат бузки (все така да са!) докато ние нямаме 10 кг.,все си казвам че е ок,ама...мами а дали вие самите се храните здравословно и редовно? защото аз обикновенно само вечерям, да не би това да оказва голямо влияние? няма да мога да си променя режима на хранене, дали да наблягам въпреки това на кърменето, или на твърдата храна?

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 094
да...виждам че повечето давате по-малко твърда храна а дечицата ви си имат бузки (все така да са!) докато ние нямаме 10 кг.,все си казвам че е ок,ама...мами а дали вие самите се храните здравословно и редовно? защото аз обикновенно само вечерям, да не би това да оказва голямо влияние? няма да мога да си променя режима на хранене, дали да наблягам въпреки това на кърменето, или на твърдата храна?
Моят също няма 10 кг, няма време да натрупа тегло от толкова търчане и вилнеене. Ама ти наистина ли само вечер ядеш Shocked как издържаш по цял ден ?!? Поне опитай да закусваш нещо стабилно и засищащо, така или иначе ще изгориш излишните калории през деня.

Общи условия

Активация на акаунт