няколко въпроса за епилирането...

  • 2 406
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 035
вчера си епилирах ръцете с депелатоара на VEET,та се зачудих дали не мога и мустачките да си махна?
не съм ги третирала досега с нищо... но и до преди пол.година нямах по4ти никакви косъм4ета 

освен това пробвах и на бикини-линията,но явно там са по-твърди косъмчетата и ефекта беше полувинчат,  та се минах с бръсначката,но както винаги ми се появиха пъпчици... и след 2 дена ще се появи и сърбеж при никненето на новите косъмчета,та искам да знам-мажете ли си триъгълника с крем,спирт или гел след като го обезкосмите със самобръсначката?

а понеже за първи път ползвам продукт на VEET,ще ми кажете ли от кой цвят сте най-доволни,4е май са 3-4?

благодаря мн.   bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
На мен този метод на обезкосмяване най НЕ ми допада. Винаги остава, кремът гори кожата и ефектът е като след бръснене. Поне такива са моите наблюдения, може и да бъркам.

Пъпчиците след бръснене май са до кожа. На мен не ми се появяват или рядко единични. Иам доста теми по този наболял проблем, но май решение няма.

Ако можеш да тръпиш на болка, най-хубаво е е с електрически епилатор, около 2 седмици си без косми, но под мишниците и в интимната зона си боли. Но се търпи, аз така действам и съм доволна.

Мустачките се махат пак с него супер лесно и ефикасно. На майка ми от възрастта й се появиха и й взех такъв и ги маха за 5 секунди с трайност десетина дни. Не те съветвам да ги махаш с крем и бръснач (много ясно). Ако не ти се дават парички за епилатор, скуби си ги с пинсета, все едно вежди, не отнема много време, тряйно е и се разреждат така.

Успех, дано съм ти била поне малко полезна, виж и другите момичета какво ще ти кажат.  Simple Smile

# 2
И аз съм на мнението на Блонди.Всичко друго без депилатоар и бръснене.Както са казали хората :"Трай бабо за хубост!" Wink

# 3
  • Мнения: 1 035
аз си имам епилатор и досега косъмчетата по ръцете ги махах с него...но само там
другаде мн ме болеше,понеже винаги съм била с бръснача и по краката,мишниците и триъгълника са по-твърди косъмчетата. 
напоследък ми се появиха и под носа....но ме е малко страх да ги дърпам с пинсета или епилатор....срува ми се,че ще боли повече отколкото на ръцете  Thinking
та за това се зачудих за вариянта с депелатоар.
но мн ме тормозят и пъпчиците след бръснене...  #Crazy

# 4
  • Мнения: 1 616
Аз от пъпки след бръснене се спасявам благодарение на козметиката на мъжа ми. Подсушавам и намазвам с афтършейв балсам на Нивеа - кожата ми става мека, гладка, няма пъпки или раздразнения. Краката и ръцете обезкосмявам с епилатор, за триъгълника и подмишниците - бръснач. Мъха над горната устна махам с малки лентички Veet , след което почиствам с двуфазен лосион или специална кърпичка, после измивам и слагам вазелинче (обикновено "Tender care" на Oriflame), а след като измия вазелина, непременно почистваща маска. Много е дълго, трудоемко и досадно, но пък после нямам проблеми с пъпчици и раздразнения.

# 5
  • Мнения: 357
Трябва ли епилатора да има специална приставка за почистване на мустачките или може и с тази,която се почистват и другите зони?   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 657
Краката и ръцете 4истя с епилатора.А напоследък по4нах и мустака да махам с него-болката е търпима WinkЗа мишниците и триъгълника действам с бръсна4а Wink

# 7
  • Мнения: 27 524
Трябва ли епилатора да има специална приставка за почистване на мустачките или може и с тази,която се почистват и другите зони?   bouquet

Не, не трябва, то май няма такава приставка  Thinking Става си идеално с основната.  Peace

# 8
  • Мнения: 357
Трябва ли епилатора да има специална приставка за почистване на мустачките или може и с тази,която се почистват и другите зони?   bouquet

Не, не трябва, то май няма такава приставка  Thinking Става си идеално с основната.  Peace

Благодаря ти Блонди   bouquet

# 9
  • Мнения: 357
А да питам и още нещо бях чела някаде за епилатори с пилинг ефект.Можете ли да ми кажете нещо повече за тях?

# 10
  • Мнения: 27 524
А да питам и още нещо бях чела някаде за епилатори с пилинг ефект.Можете ли да ми кажете нещо повече за тях?

Някои от епилаторите имат допълнителна приствка, която е за пилинг на кожата. Една такава грапавичка е отгоре, нещо като пемза за крака, ама по-нежна. Махаш тази за скубане и слагаш другата. Аз имам, но досега не съм я пробвала  Embarassed Та дали има ефект, не знам. Сигурно. Но това оскъпява самия епилатор при закупуването му. По-добре само епилатор да си вземеш, има си хубави продукти и гъбички за пилинг.

# 11
  • Мнения: 357
А да питам и още нещо бях чела някаде за епилатори с пилинг ефект.Можете ли да ми кажете нещо повече за тях?

Някои от епилаторите имат допълнителна приствка, която е за пилинг на кожата. Една такава грапавичка е отгоре, нещо като пемза за крака, ама по-нежна. Махаш тази за скубане и слагаш другата. Аз имам, но досега не съм я пробвала  Embarassed Та дали има ефект, не знам. Сигурно. Но това оскъпява самия епилатор при закупуването му. По-добре само епилатор да си вземеш, има си хубави продукти и гъбички за пилинг.

Аз искам да си купя хубав и качествен епилатор.В смисал да има приставки,които да са ефективни.Бих дала и повече пари изобщо няма да се замисля стига да си заслужава.Ох,май мястото на мойте въпроси не е тук.Извинявам се на авторката на темата   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 035
Аз от пъпки след бръснене се спасявам благодарение на козметиката на мъжа ми. Подсушавам и намазвам с афтършейв балсам на Нивеа - кожата ми става мека, гладка, няма пъпки или раздразнения.

моя мъж не се бръсне...само си минава брадата с машинка за подстригване ,тъй че липсва всякаква подобна мъжка козметика удома Sad  но ако има ефект от този крем на Нивеа,ще си го купя веднага.  Peace

# 13
Аз също имам един-два въпроса, но не съм сигурна, че мястото за тях е тук. Както и да е.
Досега постоянно съм се бръснала под мишниците, но вече взех страшно много да се дразня на ефекта - на другия ден пак трябва да минавам със бръснача. Преди няколко дни пробвах с епилатора - докато се епилирах не ме болеше много (възможно е и да не съм успяла да отскубна всички косъмчета понеже бяха бая късички), но проблема дойде след като свърших с епилация - просто не се търпеше. Направо ми се ревеше. Та можете ли да ми кажете колко горе-долу трябва да са  косъмчетата, че да ги отскубна и мога ли да направя нещо преди или след епилацията за да не ме боли толкова. Благодаря предварително.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 472
Колкото са по-малки косъмчетата толкова по-малко боли. Особено по мишниците, веднага щом ги забележа не чакам и ги махам. Ако пък нямам за момента възможност и пораснат първо ги обръсвам, да станат по-къси и тогава с епилатора.
Явно твоите са били доста дълги, за да ти се разрани кожата (под дълги имам предвид повече от 0.5 см например  Mr. Green)

Интересно, че повечето споделяте че се епилирате на около 2 седмици  Thinking
Защо при мен не е така? На мен косъмчета ми излизат още на другия ден. Лятото се епилирам през ден, а понякога и всеки ден има какво да отскубна. Явно косъмчетата не растат едновременно. Има ли начин да го коригирам???
Искам и аз да се епилирам веднъж на поне 2 седмици   Praynig

Общи условия

Активация на акаунт