изпускане по малка нужда след раждане

  • 2 397
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Вече мина повече от месец от раждането, но днес не успях да стигна до тоалетната  Sad навреме. Бях се амбицирала да изчистя къщата докато детенце спеше и ми се ходеше до тоалетната, но все отлагах. Накрая като се засилих, докато стигна и седна на седалката изпуснах малко урина направо в гащите. Най-ужасното е, че изобщо не можах да я спра, изтичаше колкото и да се стисках. Нормално ли е един месец след раждане да се изпускаш по малка нужда? Вярно че не ми се случва всеки ден, но да не можеш да се стискаш, притеснително е нали?

# 1
  • Мнения: 1 353
Аз съм чувала че е нормално да се случи но за да се оправи трябва да отидеш на лекар и той ще ти каже каква е процедурата

# 2
  • Мнения: 515
Правят се упражнения на пиринеума (мускул, който се разтяга след раждането и след това за да се свие отново се правят упражнения. Не е за пренебрегване - по-добре иди на гинеколог.

Ето тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/263/52/ в подзаглавие "''Тайната за възвръщане на фигурата са упражненията за тазовото дъно " е посочено едно упражнение.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Спокойно,не е чак толкова страшно,но е хубаво да се посъветваш с лекар.Той ще прецени най-добре и ще те посъветва какво да правиш!

# 4
  • Мнения: 1 327
доколкото знам ако си седяла повече време с катетър може и да ти се случва, но ще отшуми...

# 5
  • Мнения: 27 524
Преразтегнат перинеум. Иди на лекар, има подходяща рехабилитация за това. Действай и се оправи, иначе може да ти остане така за цял живот - при кихване, силен смях или кашляне винаги да се изпускаш по малко. Куп мои познати са така. Успех.

# 6
  • Мнения: 348
Опитай с упражненията за тазово дъно - аз ги правя вече от месец два пъти на ден по пет минутки - 4 секунди свиваш и 4 секунди отпускаш, това е, което се препоръчва и целта е точно тази - бързо възстановяване след раждането.   bouquet

# 7
  • Мнения: 911
Упражненията са задължителни, по този начин ще избегнеш проблеми в по-зряла възраст. Аз ходих шест следмици след раждането на двумесечен курс с такива упражнения, както и всички други майки, раждали в Гермвания - здравната каса го плаща.

Общи условия

Активация на акаунт