В съдомиялната машина или в препарата е проблема?

  • 3 455
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
       Имаме чисто нова съдомиялна - Мидеа. Използвам сомат на хапчета от препаратите. Но когато извадя съдовете от съдомиялната - все още има препарат по тях, искам да кажа, че не са измити хубаво. Майка ми има съдомиялна от около година и казва, че пуска допълнително вода за да се отмие препарата. Ноооо на мен това не ми се струва удачно. Чудех се - при всички ли е така? Дали да не сменя препарата, но с какъв?

# 1
  • Мнения: 1 951
А при всички програми ли прави така или само при определна? На мен това не ми се струа нормално, не съм имала досега такъв проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 826
А слагаш ли сол в машината?

# 3
  • Мнения: 356
         На всички програми - да. За каква сол става въпрос?

# 4
  • София
  • Мнения: 9 826
Става въпрос за специална сол за съдомиялна.Слага се в специално отделение на машината и омекотява водата.Аз лично когато съм забравила да сложа сол и тя е свършила,имам същия проблем.

# 5
  • Мнения: 1 756
Спецялна сол за съдомиялни, има я на щандовете до препаратите за съдомиялни
Аз не съм имала такъв проблем досега Peace

# 6
  • Мнения: 356
        Т.е. освен препарата, който слагам има и сол за съдомиялна така ли? Благодаря, момичета, супер сте.  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 9 826
        Т.е. освен препарата, който слагам има и сол за съдомиялна така ли? Благодаря, момичета, супер сте.  bouquet
Точно така! GrinningОсвен това можеш да ползваш и гланц за съдове-дава перфектна чистота на стъклените съдове.аз лично ползвам всеки един от тези препарати поотделно,а не препаратите 3в1 или 2в1.

# 8
  • Мнения: 221
зависи колко точно препарат слагаш..
нашата миялна не остава препарат по тях  newsm78

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 569
И при мен се получава така.
Ползвам таблетки Калгонит (Класик мисля че бяха), отделно сол и гланц. Уж точно по правилата. Обаче ако отворя миялната точно след като е приключила и виждам пяна на дъното и по съдовете. След известно време изчезва и съдовете си изсъхват добре. Освен това Дуралекса стана на петна - едни такива като мазни, но не се измиват лесно. От известно време не си ползвам миялната, защото сме в ремонт и е демонтиран и от както мия чиниите на ръка петната падат малко по малко, но все още не са изчезнали напълно Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 356
         Мислех, че хапчетата сомат съдържат и гланц за съдове, но виж това за солта не го знаех. Още утре ще пробвам. Благодаря още веднъж.  bouquet

# 11
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
А миялната ти от настолните ли е- защото те са пълен боклук. Макар, че аз и малка като имах-нямах такива проблеми- изплакваше си чудесно. Обаче оставаха някои неизмити участъци понякога по съдовете.

# 12
  • Мнения: 537
Ако си от София сол не ти трябва тук водата е много мека.
Смени хапчетата с прах за съдомиялна и ако пак е така значи нещо не е наред.
Ти отгоре ли си я монтирала или под мивка, защото Мидея май намят помпа за мръсна вода.
Погледни си и филтъра, въпреки че е нова машината.

# 13
  • Мнения: 17
, защото Мидея май намят помпа за мръсна вода.

много се смях  Joy  Joy

Мидеа - какво можеш повечко да искаш от машинката,  matoni ???  Flutter

# 14
  • Мнения: 356
         Настолна ще рече от малките - така ли? Не, от големите е. Не съм от София и може би наистина проблема ще се окаже във водата, защото тук е твърда. Под плот сме я монтирали, а относно помпата за мръсна вода - би трябвало всички да имат... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт