Дилема за работа!

  • 1 647
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 569


   Какво бихте направили в следната ситуация.   Работите в частна фирма, без големи възможности за развитие, невероятен колектив, все млади хора, покрай работата има и много събирания и банкети, работата не е натоварваща, разчупено работно време и много свободно време, но....малко пари, които се разпределят до стотинка. Имате възможност да почнете друга работа, натоварена, отговорна, с две думи коренно различна от горната възможност, колеги на различна възраст, с различни интереси естествено, но много по- добре заплатена с възможност за развитие. Какво ще предприемете като си представите, че сте млади, несемейни, без деца.

# 1
  • Мнения: 7 474
 newsm78  Мисля, че перспективата ще избера. Те купоните не се губят, а шанса е моментен. Peace Успех в избора. Peace

# 2
  • Мнения: 2 336
Щом опре до пари въпросите лесно се решават. Нямаш избор. А пък си мисля, че щом някъде нямаш шансова за развитие просто там няма бъдеще. Друг е въпросът, ако може да се развиеш в хубавата работа. Гадно е, че ще трябва да напуснеш приятните колеги, но дано и на новото място всички да са весели Peace

# 3
  • Мнения: 2 495
Вторият вариант ще избера.Предпочитам да знам за какво се блъскам, но и накрая на месеца да бъда удоволетворена финансово Peace
Никита, ако тази дилема се отнася за теб и ако си достатъчно упорита и амбициозна да правиш сериозна кариера, то рискувай-това е моят съвет thumbsup

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Бих предпочела да работя в частна фирма, между млади хора,  събирания и банкети, не натоварваща работа, разчупено работно време и много добре заплатена с възможност за развитие, но.................... нали знаеш, че "пълно щастие - няма".

В твоя случай, бих избрала втория вариант.

# 5
  • Мнения: 565
И аз бих заложила н автория вариант. Просто в един момент с течение на годините, осъзнаваш, че купоните не са най-важното. Сега е момента да трупаш опит, за бъдещи спомени и на новата работа ще намериш време!

# 6
  • Мнения: 1 128
     Аз също бих избрала перспективата.Докато си млада,несемейна и без деца.Опитай се да си извоюваш добро място и така ще ти се "подобри" биографията и в едно бъдеще ще ти е по лесно да търсиш работа където и да е.Пък и опитай да спестяваш пари.После като се зажениш и забебиш търси спокойствието и доброто работно време.
     Успех.

# 7
  • Мнения: 136
Естествено, че втория вариант, нали всеки работи за пари! Едва ли някой от колегите ти би се поколебал да напусне и да отиде на по-платена работа, само защото му е приятна компанията ти. И нищо не ви пречи да поддържате връзка дори след като се разделите като колеги.  Party

# 8
  • Мнения: 135
И аз бях в същата дилема като теб с тази разлика,че съм семейна и с 2 деца и избрах втория вариант.Скъсвам се от работа нямам време за почивка хапвам на крак когато ми остане време прибирам се в къщи гроги,но знам за какво работя.Парите са ми добри и имам шанс за израстване във фирмата.

# 9
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
I az bih izbrala 2 variant. Az se umoriavam poveche ot bezdeistvieto, otkolkoto ot rabotata, vtoriiat variant opredeleno poveche me privlicha.

# 10
  • Мнения: 5 370
Aми задай си въпроса-За колко искам да работя-за 300 или 600-и мисля, че отговорът ще дойде от самосебе си. Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Задай си въпроса какви са перспективите на първата фирма, дали тя самата върви към нещо.
Ако си сигурна, че в един момент можеш да се откачиш от надпреварата за постижения в кариерата, иди на второто място  Grinning  Абе, трябва да се опита от всичко, с малко повече поглед напред и да не забравяш коя си/какво искаш и къде са мечтите ти.
Успех!  Hug

# 12
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Започвам без съмнение втората работа и поддържам връзки с колектива от първата, за да си ходим по купони след работа!
 Peace

# 13
  • Мнения: 8 917


   Какво бихте направили в следната ситуация.   Работите в частна фирма, без големи възможности за развитие, невероятен колектив, все млади хора, покрай работата има и много събирания и банкети, работата не е натоварваща, разчупено работно време и много свободно време, но....малко пари, които се разпределят до стотинка. Имате възможност да почнете друга работа, натоварена, отговорна, с две думи коренно различна от горната възможност, колеги на различна възраст, с различни интереси естествено, но много по- добре заплатена с възможност за развитие. Какво ще предприемете като си представите, че сте млади, несемейни, без деца.
Натоварената и заплатена работа. Само с  банкети до нищо сериозно не се стига. Peace

# 14
  • Мнения: 10 758
Без да се замислям бих избрала втората работа.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт