промяна на вкуса на кърмата

  • 1 371
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 109
от 2 седмици Кайо изцяло отказа да суче. Пробвах кърмата. беше солена и кисела  Sick newsm78. знаете ли защо?
педиатърката настоява да му давам без значение колко (дори и 20 мл на ден). аз като смеся кърмата с АМ, той не протестира... ама се замислям да не е кофти за него?!

не пия никакви хапове, и диетата не съм си сменяла.

# 1
  • Мнения: 298
Вкусът на кърмата се променя само ако има проблеми с гърдите- например мастит или някаква инфекция на млечните жлези. Отиди да се прегледаш !

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
В гърдата, от която Ники не суче от месеци, кърмата стана такава - солена SickМисля, че просто инволюира, в резултат на липсата на стимулация.Другата си е читава.Ти кърмиш ли достатъчно?Защото ако действително произвеждаш по 20 мл на ден, нормално е лактацията да започне да се връща назад в развитието си, докато окончателно спре.

# 3
  • Мнения: 2 109
аз от самото начало имах страшно много проблеми с кърменето. със секцио родих и напражих мастит на 8 ден (веднага щом се прибрахме у дома). После той не дърпаше (кърмех го по 1 час, но той нищо не изяждаше и ревеше НОН СТОП буквално) докато на 3 седмица не започнах да се изцеждам и да му давам от шише. Изведнъж спря и рев, и нощни смени, и всичко. продължавах да му давам да си суче, за да имам кърма. прояде от мен чак на 2 мес.
кърма имам малко от преди месец, и вече почти нямам, но педи каза и минимално да е, да цедя и да давам.
явно към края става гадна кърмата (сори, но има вкус на пот)
просто искам да знам дали е вредна за него.

нямам възпаления, инфекции, болки, парене... и кърма нямам, де   smile3506

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако имаш желание все пак да започнеш да кърмиш отново - свиркай Whistling

# 5
  • Мнения: 2 109
кърменето беше голям кошмар за мен, защото Кайо не сучеше. не съм от майките, които с умиление  се сещат за този етап. за мен беше тежко бреме (не неприятно, но много проблемни и изнервящо и мен, и бебето).
много благодаря за предложената помощ.
очарована съм от подкрепата на всички тук

 newsm03

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е вредно за детето и тези промени във вкуса са нормални, когато настъпва инволюция (т.е. спира производството на кърма и количеството силно намалява). Ако успяваш да маскираш вкуса, като прибавяш кърмата към нещо друго и детето я пие така, а ти нямаш нещо против да изцеждаш, за да му даваш - тогава е ок.

# 7
  • София
  • Мнения: 245
Не е вредна, но не е толкова хранителна. Въпреки това по-добре не я спирай. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт