Отипакс

  • 28 628
  • 9
  •   2
Отговори
  • Мнения: 390
бебка много плаче и почти не спи. онзи ден на визитация мина мед. сестрата на нашата педиатърка, тя каза че вероятно се ушенцата и да и слагам вечер добре изцедено памуче със спирт профилкатично, ако не минат да купя Отипакс (на упътването пишело как се ползва, е да ама не). Някой знае ли по колко капки и колко пъти на ден се слагат?

# 1
  • Мнения: 652
Здрасти пак!
Защо не го заведеш това бебче на УНГ. Отипакс сме слагали на малкия - по 1 капка в ухо дневно, но ни беше предписано от лекар. Ушите са сериозно нещо (аз винаги съм се притеснявала, повечето пъти излишно) и не е хубаво да ги лекуваш ей така. Бубката е много мъничка за подобно лечение. УНГ-то ще погледне ушичките и ще ти каже какво и как. Прегледа не е болезнен. Педиатърката да ти дава направление и беж.
Да пишеш до къде сте стигнали.

# 2
  • Мнения: 1 655
Извинявай но това 'сестрата каза че вероятно са ушичките' звучи много несериозно. Аз лично не бих давала (при това на толкова малко бебче) нищо по препоръка на сестрата, само защото смятала че го боли еди си какво.

# 3
При болки в ушите бебетата не само плачат а пищят.Много е несериозно това което е казала сестрата .Ако го болят наистина то ще плаче и при хранене.Заведи го на компетентен лекар!!!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1. Заведи си дечкото на УНГ-специалист!!! Бързо - особенно ако се събужда нощта с рев и е дезориентирано.
2. капките се слагат леко затоплени и ако има нужд от тях. Иначе е по-лошо!
Успех и пиши как сте.  Close-mas:

# 5
За да се разбере дали са уши, те се гледат с апаратче - би трябвало твоята педиатърка да си има!

# 6
  • Мнения: 390
ами във вторник сме на лекар и ще разберем какво й има, може и все пак този плач да  от коликите

# 7
  • Мнения: 390
все пак се оказа възпалено дясното ушенце
изписаха ни Отипакс /три пъти по една капка - във всяко ушле/
добре изцедени тампончета със спирт и Панадол бебе по една лъжичка вечер (болкоуспокояващо)

# 8
  • Мнения: 652
Дано всичко свърши бързо. До 2-3 дни трябва да отшуми. Успех!

# 9
  • Мнения: 455
Друг път следи дали детето само не си пипа ушетата с ръчички. Само леко да ги допира или да пак да ги дърпа, това е сигурен признак, че го болят и го дразният.

Общи условия

Активация на акаунт