имам няколко въпроса

  • 1 021
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
моите бебета на 9.08 2006 г. навършиха 5 месеца , пием по 160 гр млако хип на обяд ядем по 170 гр зеленчуково пюре , след обяд по 150 гр каша , кога да дам попарата? кога да ги сложа да сядат? кога мога да ги слагам на проходилка? кога да дам месно пюре? и да увеличавам ли дозата на млякото? проблем ми е че нощем се будят по няколко пътииначе първото ни ядене е в 7ч а последното към 8.30 на 5 хранения сме.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 549
Хм за храненето съвет не мога да дам, но мое мнение е, че много бързаш. Моите на 5 мес.  бяха само на мляко. На 5.5 плодово пюре, на 6.5 зеленчуково на 7 каша, на 8 месно на 10 попара (аз я давах в 16 часа, а не сутрин, като редувах с каша). За дозата на млякото ти сама би трябвало да разбереш дали им е достатачно и кога вече не е - всяко бебе е индивидуално.
Моите ги сложих да седнат на 7 навършени месеца. В проходилка на 9 ( и то за съвсем кратко)

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 18:57 от bibi

# 2
  • Мнения: 826
Аз ги захраних към края на петия месец с плодово пюре. Давах не пове4е от 100гр. и след това дохранвах с формула.
Месните ги запо4нах след 8м,а попарата я давах сутрин за закуска.
Седяха си самостоятелно от 6м.,в проходилка никога не съм ги слагала,тук не се препоръ4ва.

# 3
  • Мнения: 4 965
Шушулките до 6-тия месец бяха само на АМ - пиеха различно (колкото поискат, но между 120 и 180 г. на хранене).
В началото на 6-тия дадох плодово пюре, в края на 6-тия зеленчуково, но дохранвах. Каша дадох в началото на 8-мия месец. Месните пюрета в 10-тия, а попарата чак на 1 г.
Количеството си го определяха те - никога не съм ги насилвала или молила да ядат повече, отколкото искат и могат.
Не съм ги "учила" да сядат - седнаха самички, когато бяха готови за това (едната в 6-тия, другата в 7-мия месец). Същото и за ходенето - лично аз съм против всякакво "учене" - заради такива допотопни методи майка ми е с гръбначно изкривяване, а аз имам неправилна стойка.
Т.е. против проходилката съм също. Ползвала съм точно 1 седмица, но вече бяха над 10 мес. и си ходеха с придържане за предмети, а ние се местехме в нов апартамент и трябваше да ги контролирам из празните стаи по някакъв начин.
За буденето не мога да помогна, защото моите винаги са спяли сравнително спокойно. Доколкото си спомням обаче на тази възраст също бяхме на 5 хранения и първото беше към 7 ч., но последното беше към 21-22. Пробвай да направиш по-големи интервалите. Може наистина да огладняват през нощта, а и щом вече са захранени, може и да ожадняват. Давай им водичка, когато се събудят.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     Плодово пюре им дадох в третия месец. Каша се опитах да им дам в петия, но не я искаха и до сега не я искат. Зеленчуково пюре започнаха да ядат от петия месец, а месното от шестия. Попара и жълтък още не давам. Сутрин и вечер задължително пият АМ, на обяд готвено за тях и следобед плодово пюре или плод. Никога не съм ги насилвала да ядат нещо, което не им харесва или да правят движения, защото например точно в този период трябва да се правят. Единия седна в края на шестия месец, а другия в средата на седмия. Божидар сега е много щастлив когато някой го хване да едната ръчичка и той ходи. Просто целия сияе. А Ицко все още обикаля в кошарата и се изправя на неподвижни предмети. 

# 5
  • софия
  • Мнения: 555
Ние сме доста изостанали - още сме на мляко. За седенето и проходилките - също съм против. За дозата на млякото- ако си изяждат всичко може да увеличиш с още една доза и да следиш - ако остава, значи е излишна

# 6
  • Мнения: 844
Според мен ако ти наддават добре не бързай толкова с повечето храни ти вече си на зеленчуково значи месното пюре някъде към 7-8 месец а попарата е по - късно. Не е добре децата да наддават бързо защото рискът от  появяване на рахит е голяма. За проходилката съм против особено в първите месеци от живота на човечето ако можеш да я избегнеш още по - добре. От мен това.

Общи условия

Активация на акаунт