захласване?

  • 1 028
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 407
Нормално ли е дете на 1 годинка и 3 месеца от време на време да се захласва?
Нещо може ли да се направи против това, дава ли се нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 650
нормално е, особено и ако преди това се е захлавало. Мойто се захласваше до 3 годинки почти при всяко реване. После се усети, че има проблем и не смееше да заплаче, дори при лошо падане. Сега е на 6 години и от една година не ми се е случвало, но един доктор ми беше казал че проблема може да отшуми чак в началото на пубертета. Не се шашкай от това, много е неприятно и само който не го е изпитал на гърба си не знае какъв ужас е, но в крйана сметка няма дете, умряло от захласване. Когато му падне нивото на кислорода в кръвта се задействат защитните функции на човек и вдишва въздух. Случвало ми се е и един два пъти да припадне и точно в тоя момент се отпуска мускулатурата на дробовете и поема въздух. Лечение няма. Помагаше ми духане в лицето, пръскане с вода и скубане.

# 2
  • Мнения: 2 407
Мерси за отговора!

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Детето на моя приятелка беше така  и съм била свидетел на това нещо наистина е много неприятно бащата горкия даже изкуствено дишане му прави.Ходиха при една лекарка от Пловдив и им беше казала че имало лекарство за това нещо но повече нищо не знам иначе координати на тази лекарка имам ако нещо решиш пиши ми ще ти дам телефон.

# 4
  • Мнения: 5 525
Не се притеснявай, и моята щерка се захласваше докато и посинеят усните, и сякаш спираше да диша за момент, но премина.

# 5
  • Мнения: 516
И ние сме от отбора на захласващите се.
За първи път ни се случи на 8-9м. и в продължение на половин година,синът ми често имаше кризи с посиняване и припадане....постепенно нещата взеха да се нормализират,сега и да се захласне,си поема въздух много по-бързо.Това заливане с вода,щипане и духане в лицето,не винаги е имало ефект - просто в един момент детето си проплаква.
Забелязала съм,4е се захласва най-лесно,когато не е спал от дълго време или е превъзбуден от бурна игра.
Аз ли4но изживях много тежко тези състояния,все проверявах да неси глътне езика...трябва родителя да реагира адекватно и спокойно.
Вси4ко,ще се оправи с времето.

# 6
  • Мнения: 1 237
И моето дете се захласва понякога.В такъв случай духам в лицето или лекичко я подхвърлям нагоре.Надявам се скоро да престане да го прави.

# 7
  • София
  • Мнения: 245
И на нас ни се случвало. Когато се случи да се захласне й духвам по-силнички направо в устата. Автоматично поема подадения й въздух.

# 8
  • Мнения: 495
и моят син се захласва
духане, потупване по дупето, леко подхвърляне нагоре....

Общи условия

Активация на акаунт