Трябва ми съвет...

  • 724
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 622
Доста се чудих дали да пусна тази тема, но съм отчаяна. Знам, че може би някои от вас ще ми се присмеят и ще кажат "да ти имам проблемите". Не знам дали тази тема е за тук, но тъй като точно в Клюкарника се обсъждат какви ли не неща, се престраших...
Предварително искам да кажа, че ужасно много ме е срам и изпитвам неудобство, но мечка страх- мене не.

Става въпрос за следното. През декември преживях спонтанен аборт (споменавала съм го в раздела Родители преживели загуба). От тогава сексуалният ми живот куца много. По- скоро изобщо нямам такъв. След аборта си имах доста проблеми и продължително време се лекувах. От Нова година до ден днешен с приятелят ми се опитваме да подновим сексуалният си живот, но не се получава... Не мога да се отпусна и това е! Какво ли не е правил, как ли не се е държал... С безкрайно внимание, търпение и нежност... А аз съм абсолютно дърво. Писна ми вече. Полагам неимоверни усилия да съм спокойна и да се отпусна, но не се получава мамка му! Знам, че проблемът е някъде дълбоко в мен и е на психическа основа. Но не знам как да се преборя с него. Притеснявам се, че това състояние вече се превръща в постоянно, а не временно явление. Казвах си, че с течение на времето ще се успокоя, ще се отпусна, но времето минава, а аз се отдръпвам все повече и повече от любимия човек. Днес пак имахме такъв неуспешен опит. Вечерта завърши с напрегнат разговор и тягостно мълчание и реплики от сорта на "Ти не ми помагаш да се отпусна" и "На теб ще ти е приятно ли да целуваш човек, който се държи като дърво?"...

Помагайте мами, защото не искам да загубя човека до себе си... Знам, че сексът не е най- важното нещо в една връзка, но все пак е от голямо значение за хармонията в отношенията между двамата...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Миличка мисля, че трябва да потърсиш помощ при специалист след като сте направили толкова опити, но без резултат. Нямам представа дали ти е нужен сексолог или психоаналитик, но определено имаш нужда от единия от тях. Не е срамно да признаеш проблем - напротив, това е половината от решението му. Пожелавам ти успех и дано всичко свърши добре и за двама ви !

# 2
  • Мнения: 5 370
Българинът няма навика да консултира психоаналитици, защото това за него е едва ли не развонзначно на "лудост".
Преди време имах параноични мисли във връзка със......случайно заразяване от СПИН. Бях стигнала дотам, че едва ли не като ходех в козметичен салон след това месеци наред умирах от ужас да не съм "олепила" нещо. А поведението ми -сексуалното-е било повече от примерно.
Та....тогава се бях замислила сериозно дали да не посетя точно такъв специалист.

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141





Доста се чудих дали да пусна тази тема, но съм отчаяна. Знам, че може би някои от вас ще ми се присмеят и ще кажат "да ти имам проблемите". Не знам дали тази тема е за тук, но тъй като точно в Клюкарника се обсъждат какви ли не неща, се престраших...
Предварително искам да кажа, че ужасно много ме е срам и изпитвам неудобство, но мечка страх- мене не.

Става въпрос за следното. През декември преживях спонтанен аборт (споменавала съм го в раздела Родители преживели загуба). От тогава сексуалният ми живот куца много. По- скоро изобщо нямам такъв. След аборта си имах доста проблеми и продължително време се лекувах. От Нова година до ден днешен с приятелят ми се опитваме да подновим сексуалният си живот, но не се получава... Не мога да се отпусна и това е! Какво ли не е правил, как ли не се е държал... С безкрайно внимание, търпение и нежност... А аз съм абсолютно дърво. Писна ми вече. Полагам неимоверни усилия да съм спокойна и да се отпусна, но не се получава мамка му! Знам, че проблемът е някъде дълбоко в мен и е на психическа основа. Но не знам как да се преборя с него. Притеснявам се, че това състояние вече се превръща в постоянно, а не временно явление. Казвах си, че с течение на времето ще се успокоя, ще се отпусна, но времето минава, а аз се отдръпвам все повече и повече от любимия човек. Днес пак имахме такъв неуспешен опит. Вечерта завърши с напрегнат разговор и тягостно мълчание и реплики от сорта на "Ти не ми помагаш да се отпусна" и "На теб ще ти е приятно ли да целуваш човек, който се държи като дърво?"...

Помагайте мами, защото не искам да загубя човека до себе си... Знам, че сексът не е най- важното нещо в една връзка, но все пак е от голямо значение за хармонията в отношенията между двамата...


Знам, че това се получава дори след раждане. Дори се консултирайте с гениколог. Пък и да се разделите за малко почивка пооделно.

# 4
  • Мнения: 5 622
Какво да ти кажа..темата ти по-скоро е за "Дом и семейство", там не веднъж сме разисквали проблеми от този род. Лечение на 100% не знам дали има и дали ще намериш, не знам и дали това би те успокоило, но да знаеш, че не си единствена, има много като теб..просто не всички си го признават, даже и пред самите себе си.


Успех, дано все пак се променят нещата   bouquet

# 5
  • Мнения: 5 622
Българинът няма навика да консултира психоаналитици, защото това за него е едва ли не развонзначно на "лудост".
Преди време имах параноични мисли във връзка със......случайно заразяване от СПИН. Бях стигнала дотам, че едва ли не като ходех в козметичен салон след това месеци наред умирах от ужас да не съм "олепила" нещо. А поведението ми -сексуалното-е било повече от примерно.
Та....тогава се бях замислила сериозно дали да не посетя точно такъв специалист.

Има и друго, Българите не знаят къде да търсят и намерят тези специалисти  Peace

# 6
И аз те съветвам да потърсиш помощ от психоаналитик или сексолог.Аз имах подобен поблем след раждането,но при мен просто отмина за по-краткък период от време.Няма нищо срамно в това да се обърнеш към специалист,а на тези,които мислят,че това е равнозначно на лудост ще кажа,че  просто имат проблем с информираността в някои области.Успех!

# 7
  • Мнения: 1 503
Аз съм настроена много Анти-секс след раждането newsm78.Не си сама.Старая се да се отпусна ,но все още не се получава ThinkingДо преди месец даже и не бяхме пробвали,а бебо беше на 3 #Crazy
Пожелавам ти успех и да знаеш ,че всичко зависи от твоята нагласа.И да отидеш на психоаналитик,пак ще се иска ти да решиш сама проблема newsm78
Успех и се настрой положително Hug  bouquet Hug

# 8
  • Мнения: 622
Благодаря ви за съветите скъпи мами!   bouquet Май наистина ще трябва да потърся съвет от сексолог... Преди няколко месеца се видях с една психоложка и говорихме доста подробно за проблема ми. Общо взето не ми помогна, каза ми да се отпусна и да спра да мисля за негативни неща...

# 9
  • Мнения: 532
реплики от сорта на "Ти не ми помагаш да се отпусна" и "На теб ще ти е приятно ли да целуваш човек, който се държи като дърво?"...
Оооо, я стига, ако на мен ми кажат така и аз не бих била способна... Мъжете не могат да го осъзнаят, може би и някои жени, но точно тези "мънички камъчета" препъват колата.
Я, да питам аз, ти алкохол употребяваш ли?  Mr. Green Аз, ако съм ще сръбна една  beer2и няма да му мисля... от много мислене боли глава... от бирата също...  cheers     newsm48    Да ме извинят тези, които дават съвет за психоанализа  smile3505

# 10
  • Мнения: 622
Тва с алкохола е добра идея...  newsm12 Ще взема да джурна една- две водки, тъй като бира не пия, пък да видим какво ще излезе...  smile3532
wright определено ме развесели преди лягане...  smile3521  love001

# 11
  • Мнения: 1 671
В София работи Център за семейна психотерапия, много добри специалисти са. За цени - не мога да ти кажа нищо, но ако се интересуваш, ми пиши на лични, за да ти кажа телефони.
Познавам момиче, което две години след медицински аборт не беше способно да изпита сексуално удоволствие. Това го пиша, не за да те отчаям, а за да те успокоя - проблемът ти не е единичен, и други го имат, така че с малко професионална помощ ще намериш изход. Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт