Как я отказах от дневните кърмения...

  • 1 069
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 901
Не знам, дали знаехте за моя случай: малката (1г и 3 мес) беше тотално спряла да се храни през съботите и неделите и вечер в делничните дни. Щом аз бях наоколо, значи имаше ам-ам, а това ам-ам за нея означаваше единствено храна! А то гладно горкото, ама само с голо мляко как се живее на тази възраст. Да не говорим, че без гърда не заспиваше в почивните дни - каталясва, ама не заспива, че някой път и с гърда не заспиваше от игри и примлясквания на 2 минути.

И реших да и премахна дневните кърмения (според мен с нощните един ден ще видя голям зор, защото вярвам, че са на подсъзнателно ниво, в просъница и не искам да я тормозя с нощни ревове) - все пак предстоеше заминаване на почивка за 3 седмици, щеше да умре от глад ли? Та като си мислех за emem и горчивото й мляко, влязох в една аптека и си купих разтворче за мазане на пръсти при деца с проблеми изразяващи се в гризане на нокти и смучене на пръсти. Намазах си само едната гърда, другата оставих за успокоение. Пристигна моята, само на 3 минути разстояние от поредното лигавене с циците, след като се бях прибрала. И тръгна да суче и аз  #Crazy Боже, трябва да я предупредя! Да й казвам нещо и всеки друг път, че да знае - ама тя не знае нито думата горчиво, нито гадно, нито нещо друго, освен пАри! Казах й , че пари! В последния момент, но тя все пак засука. На третата глътка се дръпна с  Sick такава физиономия! Бях подготвена за рев и злоба, но не и за това. Казах й, че другата не пари, но тя само ми се захили заговорнически и избяга. След 2 минути пак дойде. Взех я, тя ме погледна първо в гърдите, после в очите и с усмивка ме попита "Ти?" (това е универсален въпрос, вече мисля, че за нея дори е въпросителен знак). Пак й казах, че едната пари, но й посочих другата и много исках да суче от нея, за да види, че е различна, но тя пак се захили и избяга. Съпругът ми каза, че на това му викали "отбиване от раз". Че като се притесних! А той пък като ме видя притеснена, че като ми се ядоса, че съм си правила експерименти с детето, че съм го лишила от най-хубавото нещо, че туй, че онуй - кърмачките-сектантки ряпа да ядат!

М!  Crossing Arms Нищо подобно. С тази разлика, че сега суче само на заспиване вечер - някак като изгася лампата "не пари", тя така си е решила ли, на тъмно не му мисли ли... Не знам! А денем не че й е минал меракът, но нали все ме пита (1-2 пъти забрави да попита и пак се опари, и после му удари един много странен смях насила и се втурна друго да прави много спешно) и като й кажа, че пари, ми вярва. Някой път пък се приближава максимално до зърното ми и протяяяга протяяяга езиче, сякаш от по-далеч няма да се опари! Мазах се с това мазило 5-6 дни избирателно, но тя пък не искаше да го опитва веси път и спрях, та сега я караме на доверие. Вече дори заспива сама следобед - до мен на леглото, ама самичка, макар че 1-2 пъти толкова й се искаше на горкичката, че през 3 секунди и вече полу-заспала се надигаше и притискаше челце или бузка до зърното ми и пак лягаше отстрани - много трогателна картинка, но дори думи като "не пари" и "сладко е" не помогнаха.

От 3 дни е с разтройство по някаква причина и като се върна от работа я кърмя - тя пък не може да повярва от къде й е дошъл този късмет и се скъсва да бърбори и да се смее на всеки 2 глътки.

Та така. Но ме е страх да опитам вечер или нощем с това... Макар че едно време нощното кърмене най-много ми тежеше. Сега приоритетът ми е друг - да е здрава, а това идва и от това да хапва нормалните за възрастта си храни. Вечерното и нощно мляко са от мен!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Вечерното и нощно мляко са от мен!
Това е 'частично отбиване' Grinning Било то и с хитрост Wink
Щом работи и за двете ви - чудесно Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 926
Валенце, смях се, но ми стана и малко тъжно... хем ми се иска, хем не ми стиска да пробвам нещо подобно. напоследък Сияната като я гушна и започва да ми рови под блузата. С друг да е  - проблеми никакви, но гушна ли я аз - Нини, нини.. нинеее (последното изкрещяно) и се чудя и мая как да й отклоня вниманието. искам да си остане само за заспиване сукането... после ще му мисля как ще го махам за дневните заспивания, но ме изяжда направо. Онзи ден във влака яде сухар и суче. Добре,че пътувах с една мама, която живее в Германия и беше с двегодишното си кърмаче, което правеше същото, каквото и Сияна, та си другарувахме двете Wink
В този ред на мисли, Бу, момичето каза, че ЛЛЛ са й помогнали да кърми успешно и са я успокоили, че не е страшно, че на 8 месеца детето й не желае да се захрани. Та ми разказа за някакъв испански автор... чела е две книги от него... ЛЛЛ ги имали като литература, ама не си спомняше име мацката. Та само по това и долу-горе описание на какво се съдържа дали ще можеш да намериш пустите книжлета? Ставало дума точно за мерките и теглилките, които няма как да са универсални, за нощното кърмене, за спането с бебето и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
И аз се смях на описанията ти. Сигурно на теб хич не ти е било до смях. Аз още не съм решила да предприема крути мерки. Мисля, че с тръгването на ясла ще се редуцират.

# 4
С интерес изчетох горното - мноого описателно, забавно, но и малко тъжно ми стана Cry Никак не бързам да отбивам Марти. Онзи ден свекърва ми /при все, че си е кърмила дълго децата - нашият тати година и три месеца/, учудено ме попита - ама как, сега като се захлади няма ли да го отбиваш  newsm78 НЕ! - отговорих й аз, за какво след като сме си в къщи двамата до другото лято... НООО .... притеснява ме това, че понякога - от жеги ли, от зъби ли, Марти отказва твърдата храна и само ми дърпа блузата - за "цоки боки"  Laughing И друго - заспива САМО НА ГЪРДА! Веднъж го бях оставила на татко му и като по чудо се приспали на шезлонга Rolling Eyes,  амаааа. това само веднъж или два пъти - иначе само на цица...... И СЕ ЧУДЯ - до кога ще я караме така и най вече КАК ЩЕ ГО НАУЧА ДА ЗАСПИВА САМ ooooh! Ей тва ми е мъката.... И денем, и нощем моят Крали Марти си е на гърдата  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 101
Валентина, чудя се дали да не прибегна до твоя опит newsm78При нас е нещо нетърпимо с дневните (пък и с нощните) кърмения. Дени е на 1 година и 3 месеца, а денем суче по-често и от новородено. Единия ден си правих труда да ги броя - 14 дневни сукания и поне 7-8 нощни (растат му кътници) На другия ден бяха 12. Направо ужас! И така е откакто навърши годинка, вече 3 месеца, и става все по-зле. Това се отразява на останалото хранене и порциите му твърда храна ги намалих наполовина. Вечеря почти не иска, в резултат на което (може и да не е само заради това ) нощните будения и сукания станаха безброй  Tired

Само че и аз имам същия проблем като venn. Заспива само и единствено сучейки - денем, вечер, нощем. А с това как ще се справя изобщо нямам идея Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 556
Ами разбирам те донякъде, макар да си признавам, че не бих пробвала този метод  Simple Smile

Аз направих 1 неуспешен опит за отбиване на Кари и не издържахме, но точно след това нещо не ми беше добре на стомаха, много зле се чувствах, лежах един цял ден - петъка - и пак не я кърмих 1 ден и една нощ и хоп - чудото стана. Снощи ни беше първата нощ на спане заедно без кърмене. Изобщо не се е натискала да суче, но затова пък се будеше 3 пъти яде бисквити - в 2, в 4 и в 6 сутринта  #Crazy Ама ядеше като невидяла. Ако не ми беше толкова напрегнато от работа, сигурно бих я кърмила и още, но просто вече нямам сили, а и 11 месеца и половина ми се струва сравнително добър период (като до 9-я месец включително не е хапвала друго, освен кърма). Пожелавам успех на всички и дано скоро не се отбивате, а когато решите, да е сравнително лесно като при нас! (Иначе и Кари си сучеше нон стоп и денем и нощем, стига да съм й под ръка  Wink).

# 7
  • Мнения: 3 926
Сиска, аз реших проблема като я занимавам с други неща. Сведох кърменията до две през деня (за заспиване) и безброй нощем Wink Мисля след лятната почивка ще редуцирам и нощните най-много до две, ако ще да яде бисквити и да дивее непрестанно... ще стисна зъби. просто во момента, в който я гушна и тя започва да ми рови по пазвата... аз предлагам любима играчка, давам плод (защото много обича, а е и полезно) или я водя в банята да се попръскаме с вода - това последното е идеалната залъгалка и игра. Давам да суче само тогава, когато видя зачервените очи и се започне нон-стоп хленчене (ярки сигнали за сън) Grinning Мисля... ще дойде ден и това ще отмине...тя сама ще се отучи да заспива на гърда Grinning

# 8
  • Мнения: 1 722
Как се казва въпросното лекарство?
Очевидно и аз ще пробвам с него ... от 18 септември сме на ясла и ме наплашиха, че ако реве /за цок-цок/ щели да ми се обадят да си взема детето ... А вече наистина искам да работя, не мога повече у дома, да не говорим, че ще ми се налага да пътувам и за по ден-два, а умът ми постоянно е в това как ще е малкият без мен.
Някак си не мога /или не ми стиска/ да се справя като го оставям да реве - "само седмица" по думи на преживели го. Не става и да разреждам кърменията, че дечко сам си идва и си иска - по много и начесто  ooooh!.

# 9
  • Мнения: 1 383
Как се казва въпросното лекарство?
Очевидно и аз ще пробвам с него ... от 18 септември сме на ясла и ме наплашиха, че ако реве /за цок-цок/ щели да ми се обадят да си взема детето ...

Не вярвам да реве за "цок-цок" като не те вижда наоколо. Аз следобед оставям дечко на баба му и така успявам да не го кърмя денем. Имам проблеми със зърната и се наложи да огранича кърменията. Той някак свикна и вече не ме дърпа навън или у баба си, само вкъщи като се излегна на канапето или на леглото се насажда и си иска. Дори тогава, ако му отвлека вниманието или му дам да яде нещо друго ме оставя. Изобщо, преди време и на мен ми се струваше невъзможно да го отуча, а много беше почнал да ме нервира. И като възникна проблемът със зърната, проявих повече решителност, и готово. Сега кърмя вечер, нощем и сутрин. Освен това го научих да не ме дъвче прекалено, казвам му "млякото свърши, няма вече мляко", и той се обръща и заспива. Обнадеждена съм как вече се разбираме и си мисля, че като му дойде времето ще мога да му обясня за отбиванетомисля да го отбия преди 2 годинки.

# 10
  • Мнения: 2 323
... че ако реве /за цок-цок/ щели да ми се обадят да си взема детето ...

Анита, не вярвам да реве за цок-цок, щом не си до него.Когато оставям Йоанна с баба й за половин ден, макс. за целия дан, (въпреки, че не е много често), издържа. А като сме заедно - през деня доста пъта има - ,,Икам токам,,  Laughing

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 01:11 от Aгата ®

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Анита, ако не си около него, няма да плаче за кърмата. От личен опит го казвам, синът ми е ветеран вече в яслата, от7-ми месец не ходя там на място да кърмя обедно време и заспива сам  Rolling Eyes

Асинка, ако не греша книгата се казва "Моето дете не иска да яде" от Карлос Гонзалес.

# 12
Браво, евала, умна мама

# 13
  • Мнения: 3 926
Пепеляшче, мерси, душа Hug Ще се поровя в нета, ще видя дали ще я намеря.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 901
Препаратът се казва Daum-exol- филмообразуващ разтвор за локално приложение против гризане на нокти и смучене на пръсти. Май не е български, но опаковката не е пред мен и не мога да видя.

Щеше ми се да не ми се налага да правя това, но положението вече не само е нетърпимо, а и направо нездравословно за нея. Май е пристрастена. Да не говорим, че по-големият зор ще бъде нощното хранене да се махне - също съм на мение, че й трябвам само за залъгалка. Тази нощ й бях постоянно в устата и съм на мнение, че не спи спокойно, само защото се буди на всяка минута, ако й се изплъзна. Някъде сутринта след 4 часа я хваща по-здрав сън - познайте на какво можете да заприличате при еженощно премеждие от този род.

Общи условия

Активация на акаунт