ПовръЩане и zелено ако

  • 419
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 605
Моля zа помоЩ. ДъЩеря ми е иzцяло на кърма. Днес след обяд zапо4на да повръЩа, не само да връЩа храна а и 2 4аса след кърменето оЩе повръЩаШе. Току Що й смених памперса и акито беШе zелено, ама баШ zелено, като трева.  Много се уплаШих при вида му. Аz не съм яла ниЩо необи4айно, най ве4е не съм яла салата или неЩо друго zелено. Единственно раzли4но е, 4е днес zа първи път от раждането ми дойде   Sad

ИzлиШно ли се притеснявам zа zеленото ако или да хукна към спеШния кабинет?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
По- важно  е как се чувства детето? Кисела ли е? Спи ли? Има ли температура? Понякога рефлукса може да бъде толкова силен, че да го объркаш с повръщане. Зеленото ако обикновено е признак, че коремчето е настинало, но не е задължително. Не мисля, че е свързано с цикъла ти. Успокой се и я наблюдавай. Не спирай да я кърмеш- дори и да е болничка кърменето е най- доброто решение за нея. Ако до утре няма промяна иди на лекар.
Пожелавам ви бързо нормализиране на нещата! Praynig

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Следи детето най-добре.
Повръщането ако отшуми, цветът на акото не би трябвало да е проблем, особено ако не се повтори. Зелено ако по принцип става, когато е в досег с въздух.
Ако повръщането продължи и утре, се обади на педиатъра.
Кърменето не прекратявай, но ако продължава да повръща - изчаквай по час преди пак да я накърмиш, за да може да се успокои стомахчето и по възможност кърми начесто, по малко.
Мензисът няма общо.

# 3
  • Мнения: 7 605
Мерси zа отговорите ви.
Жиzнена е, няма вид на болна. Раzбира се, 4е продължавам да я кърмя   Wink

Обадих се на акуШерката ми (живея в Германия и тук на младите майки йм се полага една акуШерка, която идва у дома преz първите 10 дена и после можеШ да й се обадиШ при проблеми с кърменето). Та тя ми каzа, 4е акото е най вероятно zелено именно zаради менстурацията. Тогава от хормоните се променила кърмата, хормоните в нея и пр. и това може да се отряzава при децата с по 4увствителните храносмилателните системи.

Ще следя внимателно как се раzвиват неЩата и ако няма подобрение, Ще я водя на лекар утре сутринта.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Та тя ми каzа, 4е акото е най вероятно zелено именно zаради менстурацията. Тогава от хормоните се променила кърмата, хормоните в нея и пр.
Това ме заинтригува много Simple Smile Ще потърся информация по този интересен въпрос - точно на цвета не бях срещала да се отразява.
А щом си в Германия - потърси Ла Лече Лига или друга организация, която работи с кърмачки Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 605
Та тя ми каzа, 4е акото е най вероятно zелено именно zаради менстурацията. Тогава от хормоните се променила кърмата, хормоните в нея и пр.
Това ме заинтригува много Simple Smile Ще потърся информация по този интересен въпрос - точно на цвета не бях срещала да се отразява.
А щом си в Германия - потърси Ла Лече Лига или друга организация, която работи с кърмачки Simple Smile

Аz сега намерих инфото и в нета, но на немски http://www.eltern.de/forum/printthread.php?Cat=&Board=stille … 5&type=thread  Не ме бива много по преводите  Embarassed  (всъЩност не съм българка, от там идват греШките ми) но все пак се опитвам. ПиШе, 4е при4ините zа zелено ако могат да бъдат
* голяма консумация на лактационен 4ай
* консумация на zелени zелен4уци
* менструацията (съставките на кърмата се променяли, покрай това и перисталтиката работила по бърzо и се отстранява пове4е от жлъ4ката, а именно това било zелено).
* инфекция с вирус "рота"

# 6
Az ako sam na toe mesto ste se ozamislia malko i ako tova prodalgi vse pak ste otia na lekar za sigurnost i za moe uspokoenie.Sina mi imase sastite simptomi kato beche na tazi vazrast predi 1.5m. i m predpisaha sirop na bilkova usnova no da kaga nemas tolkova chesto povrastane.Tuk pri nas kazvat a i kadeto da prochetes , TREBVA OBEZATELO da karmis DETETO po chesto a ne vzeme da "izsahne" zastoto diarijata i povrastaneto izsuschavat organizma i dezata se nugdajat ot poveche technosti.Ako nemas mnogo karma opitai da mu dades oda.Tova prodalgi i pri nas okolo 2 sedmizi i se mahna ot samosebe si.Poglednomige da zapocnat da i niknat zabki vapreki che nie sme na 5m. imame veche 2 zaba no ne mislia , che tova ima nesto obsto.danodetenzeto da se opravi i ne se trevogi tolkova .lek den ti pogelavam

Общи условия

Активация на акаунт