:ooooh: Пак граждански договор

  • 989
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 535
Включвам се тук със своят си въпрос и се надявам да намеря отговор. Та значи ето и моето положение: Аз съм в майчинство към социала, а там майчинството е само за една година и е 100 лева. Имах стаж 1 година преди това и си получавх 135 дни проценти от заплатата. Но... сега майчинството ми изтича и ако искам майка ми да може да получи майчинство трябва да си намеря трудов договор и работа. Но вместо това на едно от интервютата ми предложиха граждански договор и работа... Какво дефакто мога да получа като помощ при отглеждането на детето, не се и надявам майка ми да може да излезе в майчинство(тя е на постоянен трудов договор), но поне няма ли да получавам помощ от 50% от майчинството си затова, че работя? Имам и друг важен въпрос. Ако като алтернатива все пак успея да си намеря работа като учител, но на непълен норматив, мога ли да разчитам на трудовия си договор и въпреки всичко майка ми да успее да излезе в майчинство? Честно казано не разбирам, защо жените със свободни професии трябва да са така дискриминирани и да нямат право на майчинство... А като цяло ако излезе така, че нямам право на нищо, какво и как да предложа на фирма- осигурител, за да се излъже да ме осигурява #Cussing out Tired защото все пак някой трябва да гледа и детето Rolling Eyes

# 1
# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Мога само да ти съчувствам!
Аз също зимам майчинство от социала,ма нещо не ми стана ясно какво точно искаш да направиш?Като си към тях-зимаш една година по 100лв. и после край!

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 01:36 от Z-O-R-I

# 3
  • Мнения: 535
.Зори, майчинството ми приключва другият месец, но тъй като бебето ми още няма две годинки предполагам, че ако започна работа на постоянен трудов договор, ще мога да прехвърля полагащото ми се продължаващо майчинство на майка ми. НО въпросът беше и друг.... ако започна работа на граждански договор, имам ли право на някаква помощ при отглеждане на дете до 2 годинки? Имам предвид за 50% от майчинството или нещо друго? Thinking

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не съм сигурна, но май нямаш право на тази помощ  newsm78

За да си абсолютно наясно направи запитване в НОИ.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Нямаш. Право на добавка имаш, само ако започнеш на трудов договор.

Общи условия

Активация на акаунт