Диане35-имахте ли странични ефекти?

  • 9 986
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 857
Много съм притеснена,момичета.Аз съм с ПКЯ и винаги съм имала нередовен цикъл,имам предвид много нередовен-на 3-4 месеца понякога.Често за предизвикване ми предписваха оргаметрил.Проблема е,че преди около месец и половина отново пих Оргаметрил и ми дойде.Веднага след това започнах да приемама Диане по препоръка на лекарката,имам предвид личната лекарка,а не гинеколог.Знам,че сгреших,че веднага не посетих гинеколог,но си имах причини.Както и да е,започнах Диането,но цикъла ми дойде два дни преди да свърша хапчетата,т.е. на 19 ден.Питах лекарката,тя каза да спра хапчетата и на 7 ден наново.Проблемът е,че цикълът ми продължава вече осми ден,обилен е,нямам никакви болки.Утре имам час за гинеколго,но се притеснявам от тази продължителност на цикъла,дали е от хапчетата,дали от нещо друго.Понеже съм голяма паника веднага почвам да си мисля глупости...дали пък не е нещо...не знам,миома,нещо от сорта.Ако някоя от вас е имала подобни проблеми,моля да сподели.
Благодаря!

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 203
Преди почти 4 години един лекар ми изписа Диане без хормонални изследвания, защото имах нередовен цикъл и ми каза, че като запоискам бебе като ги спра и ще стане. Започнах ги както трябва по схема, обикновено ми тече около 6-7 дни, като последните дни си ми цапаше. Тогава не искаше да ми спре и всеки ден си беше еднакво силно. Имах и много силни болки, направо се превивах на 2. отидох при лекаря, той каза, да не си помислям да обвинявам Диането и да не ги спирам. Заминахме за Бургас, там стана още по лошо и попитах една аптекарка дали някой се е оплаквал от такива проблеми, тя каза, че не са и казвали, затова на своя глава ги спрях. Всичките проблеми спряха след това.
Не те успокоих много, изчакай и твоят гинеколог да ти каже какво  и защо

# 2
  • София
  • Мнения: 9 857
Ами не ме успокои много,но поне знам,че явно не се случва само на мен Confused.Иначе за един месец пиене отчетох и няколко много добри резултати:кожата ми стана перфектна,а обикновенно е мазна,косата ми също стана страхотна,а и тя обикновенно е мазна,нито грамче наго ре на кантара,а аз по принцип съм си дебеланка.От това ме беше най-страх и се меря всяка сутрин.Много ме притеснява цикъла,много е обилен,но наистина нямам болки.Утре ще видим,стискайте палци всичко да е наред!

# 3
  • Мнения: 1 101
Аха, и аз като queen of rain. Отвратителни странични ефекти. През цялото време докато ги пиех (слава Богу, само един цикъл) имах  кръвотечение, ужасно главоболие, чувствах се абсолютен парцал. А цикъла ми след като ги спрях беше доста по-болезнен и обилен от обикновено. Аз никога вече ни бих пила Диане. Пък и тогава като ги пих, се оказа че съм била с грешна диагноза и е било напълно излишно да се тровя с тях.

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Явно съм от малкото жени, които са доволни от Диане 35 - при мен нямаше странични ефекти (освен, че ми се наля бюста и дупето) и кистичките по яйчниците изчезнаха.

# 5
  • Мнения: 1 425
Аз ги пия от около 3 години и този месец ги спрях за да се опитаме за второ бебе,но стана нещо много странно.От както ги пия нямах никакви странични ефекти,но днес /10дни след като съм ги спряла/ми зацапа нещо много черно.Много малко е но малко ме поуплаши.Незнам на Вас дали ви се е случвало и дали има нещо общо със спирането?

# 6
  • Мнения: 815
аз също съм ги пила около 2 години и нямах никакви странични ефекти, освен и аз като KayRenn ми се поналя бюста, кистичките изчезнаха и кожата ми на лицето се изчисти. добре се чувствах и не качих килограми.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 857
Момичета,ходих на лекар и сега съм още по-притеснена.Според доктора имам миомен възел,а е възможно и да са няколко.Понеже сега съм неразположена не пожелах да ме прегледа с вагинален ултразвук.Според лекаря нещата никак не са страшни,много жени имеат такива без да знаят.Просто трябва редовно да ходя на преглед.Дано както казав той нещата не са толкова страшни.Доктора ми наблегна,че не става въпрос за миоми,а само за възелчета.През септември ще ме прегледа по-обстойно и тогава ще видим.
А за хапчетата-почвам да пия по две Дианета на ден,за да ми спре цикъла.Като свърша тозмесечния курс си правя хормонални изследвания и евентуално продължавам с хапчета Индинет 30.Някой знае ли нещо за тях?

# 8
  • Мнения: 287
Може би това на никоя не се е случвало ,но съм длъжна да го споделя.Имам наследствена отосклероза(понижен слух) и след след 3 месеца използване на горепосочения контрацептив слухът ми се влоши още повече.За щастие спрях да го приемам, преди да е станало фатално.

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 00:21 от крокодил

Общи условия

Активация на акаунт