килим или мокет

  • 5 407
  • 48
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Имаме паркет в къщи, но малката започна да щъка и искам да сложим нещо мекичко отгоре. Та какво ще ми препоръчате мокет или килим. Сега уж имало специални мокети, но могат ли да са по-добър вариант от един вълнен килим например?

# 1
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Определено съм ЗА килим, от естествена материя (моят в къщи е даже с основа от царевица Joy), гладък, без да стърчат конци "тип персийски". Много лесно се поддържа, лек е и се тупа, хигиенично е, не се драска паркета

# 2
# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Килим - мокета събира най-много прах и е изкуствен  Hug

# 4
  • Мнения: 5 622
Килим. Вълнен.

Ние имаме два килима и двата са вълнени. Предпочитам естествените материи  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 Килим разбира се!

Обаче мен ако ме пита човек и килим не искам(може би някое малко килимче тук там), но докато децата са малки няма да ги махам. Ами те моите са постоянно на земята. Щерката е "голяма" вече, а най-обича да си легне на земята и да рисува. Малкият естествено копира.

# 6
  • Мнения: 8 917
Килим Peace Последно гледах едни на ТСМ - памучни  - мнооого ми харесаха и не бяха никак скъпи Peace

# 7
  • Мнения: 1 313
Още един глас за килим!

# 8
  • Мнения: 7 373
Килим. Вълнен.

Ние имаме два килима и двата са вълнени. Предпочитам естествените материи  Peace
  Определено килим,но дали да е вълнен.Като тръгнех да ги чистя или пера - ужас.А на една автомивка ми казаха,че следващия път като го донеса за пране ще ме убият - толкова тежък и гаден е за пране.Сега има леки килими,с модерни десени и мотиви потърси нещо от тях.  bouquet

# 9
  • Мнения: 10 758
Още един глас за килим  Peace

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Килим.

Още се ядосвам на свекър ми, когато са подготвяли апартамента за живеене, да сложи във всички стаи мокети. Много им е трудно почистването, въобще са си гадни. Килимът се пере и готово, може и да се тупа, мокетът само фирма викаме да го пере.

# 11
  • Мнения: 1 413
На колелото на трамвай № 5 на Алабин като застанеш с гръб към съдебната палата и тръгнеш по уличката - княз Борис Първи е - има магазин за килими от дясната страна - страхотни и не скъпи. В детската ни е такъв, не е голям, разнасяме го даже на терасата, лесен е за поддръжка и е много лек - идеален е просто!

# 12
  • Мнения: 1 120
Още един глас за килим   Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Категорично Килим  Peace
Мокетът е най-непрактичната настилка за мен  Naughty

# 14
  • Мнения: 5 475
Килим - мокета събира най-много прах и е изкуствен  Hug

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт