Защо прозявките са толкова заразителни ?

  • 1 843
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Мисля, че на всички ви се е случвало някой срещу вас като се прозява и вие да го правите Simple Smile Винаги съм се питала защо става така, но никога не съм срещала отговор на този феномен в литературата или по списанията. Защо не прихващаме когато някой киха или кашля, а само прозявката е така заразителна ?
Вие имате ли обяснение ???

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
Няма обяснение, така съм чела. Но е заразно и при животните Simple Smile
Ако се сещаш - по Анимал Планет върви понякога едно кратко клипче на няколко лъвици, които 'прихващат' прозявката една от друга, много смешно Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Няма обяснение, така съм чела. Но е заразно и при животните Simple Smile
Ако се сещаш - по Анимал Планет върви понякога едно кратко клипче на няколко лъвици, които 'прихващат' прозявката една от друга, много смешно Simple Smile

Оооо да Бу - винаги съм се възхищавала на тези кадри и как са ги хванали  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 6 788
Напротив, има обяснение. Бях го чела преди 3 години някъде. Било някаква вид съпричастност, така го възпримал мозъка. Шизофрениците не се "заразявали" от прозяваката, защото не били способни на съпричастност.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 7 474
Не знам, но аз се прозявам като започна да чета на глас  newsm78

# 5
  • Мнения: 27 524
Влияе на мозъка по някакъв начин. Най-заразно е при слоновете - ако един се прозине, всички започват след него и крайният резултат е, че цялото стадо заспива  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Чувала съм, че се заразяваш от прозявка само от хората, с които си допадате

# 7
# 8
  • Мнения: 27 524
Чувала съм, че се заразяваш от прозявка само от хората, с които си допадате

Май не е така. Тук имаше една реклама на някаква вода и на плакатите имаше 4 души, дето се прозяват с все сила. Наблюдавала съм (не сме само ние били) - всеки, който се загледа, веднага започва да чепи устата  Joy

# 9
  • София
  • Мнения: 131
Чувала съм, че се заразяваш от прозявка само от хората, с които си допадате

и аз така  Simple Smile

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
белла, това ме изкефи, за съ4уствието и не4увствителните хора, стой и глей сега какво тестване ще падне тука! ако направя проу4ването ще обявя и резултата!аз много се прозявам на фитнеса направо ще заспя, айде дайте някаква логика за това!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 788
E, точно тази статия съм чела и аз!  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
 Като прочетох заглавието и започнах да се прозявам(без майтап).
Не знам дали са заразителни прозявките, но като чета на децата приказки на глас най-редовно се прозявам(без да ми се спи и много се ядосвам на това).

# 13
  • София
  • Мнения: 6 743
Много ми хареса обяснението което е предложила Белла  Hug
И аз нямам идея дали наистина е така, но е факт, че вече се прозявам   Laughing (с вас Wink )

# 14
  • Мнения: 1 533
 А защо човек не може да кихне с отворени очи? Винаги мигваш като кихнеш.

Общи условия

Активация на акаунт