Първа ДТК ваксина - как я понесоха бебетата ви?

  • 3 824
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 915
Мили мами, във вторник ни предстои първото поставяне на ДТК-ваксина на Мариела. Малко съм притеснена, защото не знам какво да очаквам, освен повишена температура...

Как се справиха вашите бебчета, имахте ли някакви други проблеми? Нещо, което да ме посъветвате?

Благодаря за отговорите.  Simple Smile

# 1
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
При нас нямаше проблем при нито една от трите досега ваксини, но аз купувах някаква вносна от аптеката, която се поставя в крачето, и не дава странични реакции,но струва 35лв. Тази която поставят  безплатно от ЗК също не е лоша, само че я бият в гръбчето, и на мен ми се струва по болезнена за бебчо.

# 2
  • Мнения: 4 915
Благодаря ти.
А тази вносната активирана/жива/ или инактивирана е? 35 лв не са проблем щом се касае за бебка.  Simple Smile

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Мисля че е интерактивна. Лекарката ми обясни че е разработена на основата на някъкви белтъци, и затова няма странични ефекти като Т, неспокоен сън, плач и други, и затова ми я препоръча. Хубаво е ако решиш да слагаш такава ваксина  и трети имунизации да са със нея. Също така трябва да се съхранява във хладилник до самото поставяне, както и в аптеката да са я съхранявали така.

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Първия път Крис вдигна лека температура, но за много кратко, защото лекарката се направи , че не ме чува че е хремав. При другите боцкания нямахме проблем, даже не е плакал докато му ги биеха. Чувам от разни майки, които в деня на ваксинацията дават по една ампула вит С, че децата така по-лесно се преборват с ваксината. Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
На нас ни слагаха първата ваксина миналата седмица - не беше от вносните. Има вносна, в която има ваксина и с/у менингит, ако не се лъжа.
Нямаше абсолютно никакви странични реакции.
Дано и при вас е така!

# 6
  • Мнения: 4 965
Цитат на: milenazd
При нас нямаше проблем при нито една от трите досега ваксини, но аз купувах някаква вносна от аптеката, която се поставя в крачето, и не дава странични реакции,но струва 35лв. Тази която поставят  безплатно от ЗК също не е лоша, само че я бият в гръбчето, и на мен ми се струва по болезнена за бебчо.


Ние също имахме желание да сложим вносната, но нашата педиатърка (която е страхотен специалист) ни разубеди - каза, че, когато са пуснали ваксината, тя също е започнала да я препоръчва, но много от децата са направили алергична реакция и в крайна сметка сложихме от българската. Много съм доволна - до сега беби са ваксинирани 2 пъти и не сме имали никакви проблеми. Единствено изпищаваха, докато им ги слагаха и после забравяха - нямали са нито температура, нито са били "кисели" - само стават малко по-сънливи от "Панадол"-а. Важното, за да е спокойно детето, е да е спокойна майката (децата усещат, когато тя се страхува и притеснява) и да се следват лекарските указания. Въпреки това, много зависи и самото дете - нашите никога не са плакали при ваксини или вземане на кръв.

# 7
  • Мнения: 2 258
Първия път нямаше никаква реакция-нито температура,нито неспокойствие....На втората вече вдигна лека температура...

# 8
  • Мнения: 4 915
А вашите педиатри какво количество Панадол препоръчаха да давате? По половин лъжичка или по-малко? И при каква стойност на температурата?

# 9
  • Мнения: X
При първото поставяне нямаше проблем. След десет дни ще ни слагат втора, дано пак всичко да е ОК.

# 10
  • Мнения: 1 517
Ники имаше лека Т чак от третата ваксина,от предните ансолютно нищо

# 11
  • Мнения: 4 915
Дано и при нас мине така леко.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 529
На мен педиатърката ми каза да не давам Панадол или каквото и да е там, нито предварително, нито ако няма температура. В случай, че вдигне температура ми каза да й се обадя, за да ми каже какво да правя, но се съмняваше. За щастие нямаше никакви странични реакции Grinning дано така да е и при вас Wink
Слагах комбинирана ваксина, купена от Гърция, но тя е същата марка като тази от 35лв по аптеките (Infanrix), само че освен ДТК включва още полио и противоменингитна. Мисля обаче, че ако имаше алергична реакция от нея GlaxoSmithKline, които са производители веднага щяха да я спрат - те все пак са на едно от челните места в света като производители на лекарства и не биха си рискували така реномето.
Виж тук:

http://www.gsk.bg/glaxo.asp?language=bg&page=3

http://carolinanewswire.com/news/News.cgi?database=topstories.db … p;id=162&op=t

http://carolinanewswire.com/news/News.cgi?database=topstories.db … p;id=162&op=t

http://www.drugs.com/drug/infanrix

# 13
  • Мнения: 4 915
Изключително много ти благодаря, kiki27,  за тази информация!!!   bouquet  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Free Soul
Изключително много ти благодаря, kiki27,  за тази информация!!!   bouquet  Simple Smile


Моля Grinning
Пожелавам да не ги усетите ваксините даже. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт