кръвна група

  • 3 934
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
седя си и се чудя...аз съм кръвна група А1отрицателна съпруга ми е 0 положителна,а сина ни е АВ положителна.не би ли трябвало да унаследи или моята или кръвната група на баща си newsm78?благодаря на всеки който може да ми изясни нещата...и после аз на мъжа ми  bouquet

# 1
  • Мнения: 468
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B … D1%83%D0%BF%D0%B0
Не ти помогнах май newsm78, сори...

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 15:38 от aneta lolova

# 2
  • Мнения: 87
пропуснах да добавя,че поразгледах в нета ,но пак нещо не ми е ясно...пък от една от таблиците излиза,че сина ни не е от един от двамата....а това не е така #Crazy

# 3
  • Мнения: 468
Понякога се допуска грешка при изследването за кръвна група, повторете ги.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 644
Според моите скромни знания по въпроса:
А1(-)          0(+)       

Следва:
детето може да бъде: А1(-); А1(+); 0(-) или 0(+)
 
Някъкси това АВ нещо не се връзва newsm78-просто В не знам от къде ще дойде newsm78
Но пак ти казвам- не съм експерт- това са скромните ми знания по въпроса- най добре направете отново изследването- и на мен ми се струва че нещо не е както трябва с това изследване newsm78

# 5
  • Мнения: 87
най-вероятно е така.ще повторим изследването

# 6
  • Мнения: 4 414
Според моите скромни знания по въпроса:
А1(-)          0(+)       

Следва:
детето може да бъде: А1(-); А1(+); 0(-) или 0(+)
точно така е!
просто на някого са му сбъркали кръвната група.

# 7
  • Мнения: 545
След като при съпруга ми от двама родители с В+ са излезли две деца с О+ (и той и брат му, е все пак при 6% вероятност според таблицата), защо да не е възможно, може нещо наследствено от рода да е...

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 22:25 от stef_p

# 8
  • Мнения: 272
Зависи какви са рецесивните алели. Същото е като  от  родители с тъмни коси и тъмни очи да се роди дете с руса коса и сини очи. Възможно е детенце да е АВ, но това е голяма радкост. Детенце ще е голям късметлия, да знаеш newsm10

# 9
  • Мнения: 826
седя си и се чудя...аз съм кръвна група А1отрицателна съпруга ми е 0 положителна,а сина ни е АВ положителна.не би ли трябвало да унаследи или моята или кръвната група на баща си newsm78?благодаря на всеки който може да ми изясни нещата...и после аз на мъжа ми  bouquet

На родители с А-  и 0+ детето би могло да бъде  А или О(+,-).
Ако то наистина е  АВ+,а ти А-,бащата може да бъде АВ или В(в никакъв слу4ай 0). Confused
Повторете изследването и ако  се окаже,4е детенце е АВ+,дълго ще трябва да се изясняваш на съпруга ти.  Wink
Успех!  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 414
Зависи какви са рецесивните алели. Същото е като  от  родители с тъмни коси и тъмни очи да се роди дете с руса коса и сини очи. Възможно е детенце да е АВ, но това е голяма радкост. Детенце ще е голям късметлия, да знаеш newsm10
само 0 е рецесивна. не може да е АБ.
А има 2 алела А и 0
0 също има 2 - 0 и 0
и като направиш всички комбинации, няма от къде да се вземе Б-то. просто на някого са объркали кръвната група.
с косите и очите е друго - там има много гени. Wink

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А откога знаеш кръвната група на сина си? Защото аз на моето дете не я знам...

# 12
  • Мнения: 1 409
Някак си не ми се струва възможно.Къде правихте кръвната група,защото е възможно да е станала грешка

# 13
  • Мнения: 87
аз съм А отрицателна и затова ,когато малкия се роди му правиха кръвна група,но тези ще отидем до някоя лаборатория и ще разберем със сигурност .колкото до това,че ако се окаже друга кръвна група ще има много да обяснявам-то ,ако имаше нещо за обяснение аз нямаше да питам Wink))щях да знам ,защо е така-пу пу да не дава господ такъв товар да ми ляга на плещите.та това е от мен

# 14
  • Мнения: 826
Patalinka,
явно е сбъркана кръвната група на детенце или на съпруга ти. Confused
Най-добре вси4ки вкупом да се изследвате отново. Hug

Общи условия

Активация на акаунт