По-високото майчинство прието!

  • 4 160
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Честито момичета Heart Eyes
предложението за увеличаване на периода през който майката си получава заплатата от 135 на 315 дни е прието днес в Парламента благодарение и на нашите усилия.
Искам да благодаря на всички ви, котио взехте участие в протестите и да ви уверя, че тепърва ще се борим за по-доброто бъдеще на децата ни, както се вижда резултат има Grinning
Ето тук ви копирам и писмото от Христина Христова, което получихме миналата седмица, защото не всички влизате в темата,  където обсъждаме тези въпроси:
"
Уважаеми госпожи,
Мили майки,
С това писмо искам да ви информирам, че благодарение и на вашата  решителна подкрепа за увеличаване на  периода на платено гледане на дете при раждане, успяхме да договорим  с вносителите на другия проект компомисно решение майката да получава 90% от заплатата си в продължение на 315 дни при раждане, ако е била осигурена.
Вие знаете от нашите предишни срещи, че заедно  г-н М. Велечев  настоявах перодът да бъде  400 дни, а г-н Адемов и г-н Мръцков, вносители на втория проект предлагаха 200 дни. Смятам, че  споразумението и приетите  текстове за поправки в Кодекса за социално осигуряване на второ четене в Комисията за социална политика в Народното събрание  периодът, в който майката ще получава 90% от осигурителния си доход, да бъде 315 дни вместо сегашните 135 дни е сериозна стъпка във вярната посока.
Знам, че щеше да е по-добре да се възприеме по-дългият период, но в  политиката са необходими компоромиси в името на това да се избере вярната посока на решение. Обещавам ви, че ще продължа да работя за каузата на  всички майки, които искат и имат право да отглеждат спокойно децата си и да бъдат финансово осигурени.
Проектът за промяната в КСО сигурно ще влезе скоро в пленарната зала и силно се надявам, че ще бъде приет.
Благодаря ви, че се застъпихте за правата на осигурените майки и с това показахте, че в България има  активно гражданско общество.
Поздрави и до нови срещи.

Христина Христова, депутат от НДСВ "

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Честито да ни е Hug Една стъпка към оправянето на тая страна. И шанс за повече родители да гледат повече от едно дете

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Това е чудесно. Сега само ни остава да чакаме второто четене в парламента да мине без спънки и да го видим обнародвано в ДВ. Браво на всички, подкрепили каузата за по-добре платено майчинство.

# 3
  • софия
  • Мнения: 555
Клео - само това ли е прието от всички искания

# 4
  • Мнения: 4 406
да ни е честита новата придобивка.
сега остава да уговоря работодателя за по-високи осигуровки и да изляза от сенчестата икономика за моя сметка. може ли да изглежда съмнително, ако изведнъж ми се вдигне заплатата 3-4 кратно?

# 5
# 6
  • Мнения: 545
Ей, браво! Най-после да направят нещо хубаво и тези в парламента! Дано не е последно!

# 7
  • Мнения: 1 117
да ни е честита новата придобивка.
сега остава да уговоря работодателя за по-високи осигуровки и да изляза от сенчестата икономика за моя сметка. може ли да изглежда съмнително, ако изведнъж ми се вдигне заплатата 3-4 кратно?

Така смятам да правя и аз. Допитах се до НОИ и от там ми казаха ,че няма проблем. В крайна сметка може да са те повишили в длъжност и да те осигуряват на по-висок доход . Нямало нищо стряскащо - това ми отговориха.

Само,че не ми стана ясно за какъв период ще се разглежда дохода , за да се получават 90% от трудовото възнаграждение.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Браво!!!  newsm10

Сигурно не му е тук мястото, но да попитам- ако са ме осигурявали на минимална работна заплата, това означава ли, че ще вземам пак 90% от нея? Някъде ми беше попаднало нещо, където пишеше, че минималната сума за получаване е 160 лв  newsm78

# 9
# 10
  • Мнения: 216
Това наистина е страхотна новина  newsm44. Ето даже и официално публикувана в мрежата: http://dnes.dir.bg/2006/08/09/news525155.html. Дано в най-скоро време да бъде прието, защото българската Майка го заслужава   smile3525!!!

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
БРАВО!

# 12
  • Мнения: 2 663
Това е страхотно!!!!!Най на края нещо свестно да предприемат умните ни политици
Искам само да попитам-завареното положение как е,при условие ,че не са минали тези 315 при скоро родилите,дали имате представа?

# 13
  • Мнения: 8 505
Браво!

# 14
  • Мнения: 356
       Чудесна новина!

Общи условия

Активация на акаунт