Стаменов или Щерев

  • 3 602
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте момичета Grinning Времето си минава и на есен най-вероятно ще ходя да си правя пълниизследвания от сорта на цветна снимка на тръби, хормони и т.н. Много четох за това при кого да отида и повечето мнения са за Стаменов или Щерев, обаче нали все пак трябва да избера един от тях. Така че бихте ли ме посъветвали кой от двамата все пак... Thinking Thinking Thinking Намерението ме е да действам и след изследванията да пристъпя към инсеминация и т.н. Но честно казано доста ме е страх да не попадна на някой недостатъчно коректен, некомпетентен или груб лекар. Доста съм си патила от разни доктори и за това се страхувам да не си създам някакви здравословни проблеми от нечия некадърност или некоректност /знаете, че в България това е обичайна практика/ Tired
 Освен това бихте ли ми казали кой вариант на цветна снимка е препоръчителен като по-щадящ : хидротубация или стандартна цв. снимка. Доста изчетох по въпроса, но така и не ми стана ясно. Основното ми опасение е да не си навредя с нещо като я правя. Нещо от сорта на попадане на бактерии или други опасности. Благодаря ви предварително за помощта и се извинявам, ако на някой му прозвуча като прекалено начинаеща в тази област.

# 1
  • Мнения: 1 419
За цветната снимка не мога да те посъветвам, но за клиниките - Аз Щерев само за спермограма бих те посъветвала да ползваш. Но в твоя случай по-добре се насочи към Стаменов или Владимиров. При Стаменов е лудница и ще се почувстваш малко претупана, но пък е добър. При Владимиров не знам как е  Rolling Eyes

Успех  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 725
Здравей, пациентка съм на МЦРЗ /клиниката на д-р Щерев/ и съм много доволна. За грубост или некомпетентност и дума не може да става.  Аз съм правила хидротубация, при която се установи нормална проходимост на тръбите, мисля, че ако има проблем ще ти направят и цветна снимка. Доколкото знам, хидротубацията е по-лека процедура, но цветната снимка е по-информативна.
Може би най-добре е да посетиш и двете клиники и да си съставиш лично впечатление. Успех!

# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз също съм пациентка на клиниката на Щерев и до сега не мога да се оплача - откакто ходя там се чувствам като бял човек. Лекаря, при когото съм не ми спестява никаква информация, подробно обяснява какво и защо го прави.
В момента следи и бременността ми.

# 4
  • Мнения: 1 320
В този форум се препоръчват преди всичко двама лекари-д-р Стаменов и д-р Владимиров. Разбира се, има и пациентки на Щерев, но като цяло Стаменов и Владимиров са нашите фаворити. Аз съм пациентка на д-р Стаменов и препоръчвам него. Общо взето преди да го избера съм посетила и трите клиники, но се спрях на д-р Стаменов. Трябва да се отчете и факта, че той е хирург, което не е без значение, ако се наложи лапароскопия или нещо подобно. Колкото до цветната снимка-и при нея, и при хидротубацията се процедира по един и същи начин, разликата е само в проследяване на контрастното вещество-при цветната снимка е чрез рентген /и получаваш документ черно на бяло/, при хидротубацията е чрез ултразвук. Д-р Стаменов е привърженик на цветната снимка. Успех!

# 5
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Трябва да се отчете и факта, че той е хирург, което не е без значение, ако се наложи лапароскопия или нещо подобно.

нали не мислиш, че само той е хирург и в друга клиника няма такива Wink.

# 6
  • Мнения: 1 320
ами мисля, че на пациентките от другите клиники като им трябва хирург и ходят в майчин дом.
освен това, от всички клиники в софия, тази е най-скъпа. и накрая, но не на последно място, много коментирахме тук изцепките на щерев за стерилитета и ненормалното му отношение към собствените му пациентки. но нека не подхващаме стари теми и спорове. който иска да прочете темата "бойкот на щерев" и да се разрови в зачатие-там пише интересни неща. разбира се, не оспорвам ничий избор, всеки сам намира неговия си лекар.

# 7
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз не съм склонна да споря, но някак си ми е странно да се фаворизира толкова един лекар. А клиниката на Щерев като гледам носи само името му, както и дивиденти за него Simple Smile. В нея работят добри специалисти, които дават много радост и надежди на много мами с проблеми. Разполагат с хирургична зала (поне една), където освен лапароскопии, правят и други интервенции. Моя лекар е и хирург и доста често му се случва да поокъснее за часа ми, ако преди това е имал някаква операция.

# 8
  • Мнения: 1 320
Кайрен, посочих двама лекари. Лично аз съм с крайно негативно отношение към самия Щерев от много, много отдавна. Още от преди да си мисля за бебе даже. Знам, че има много доволни момичета от неговата клиника, но знам също така, че съм чела в Зачатие за счупени епруветки с ембриони и разни други страхотии. Може веднъж да се е случило само, но това мен ме плаши /защото няма гаранция, че ще няма да се случи пак/. Не мога да отрека, че там работят добри ембриолози, работят и добри лекари. Но за тази клиника пише както хубави, така и лоши неща. Аз лично проверих всички по-читави клиники и доктори преди да направя избора си - не само с четене, ходих, видях се с докторите, прецених какво ми харесва и какво не. Сега не съжалявам. Нито за секунда даже. И пак казвам-всеки сам избира при кого да отиде.
А казвайки, че д-р Стаменов е хирург, имах пред вид, че един лекар ще ти прави всички манипулации от началото до края. Знам, че има и други добри хирурзи в София, но ми се струва, че е най-добре /поне за мен самата/ само един да ме бърничка.

# 9
  • Мнения: 75
Аз също съм за д-р Стаменов . Но те съветвам сама да отидеш само на консултация и в двете клиники и сама да прецениш .Не съм посещавала клиниката на Щерев и немога да коментирам но за д-р Стаменов съм много доволна наи- накрая намерих моят лекар.Която и клиника да избереш ти желая късмет.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 383
Здравей! Не съм ходила при нито един от двамата лекари. От клиниката на Щерев обаче не съм доволна. Отидох на преглед при една лекарка там, направих си изследвания. На следващата седмица нея я нямаше. Друга лекарка ми обясняваше какви са ми проблемите. Имах 3 А на цитонамазка и не ми казаха, че това е рискова група, а само ми изписаха някакви лекарства, които никаква работа не свършиха. Кракът ми повече няма да стъпи в тази клиника!

# 11
  • Мнения: 415
Здравей,
аз се спрях на клиниката на Щерев, защото ми препоръчаха Д-р Тимева, която работи там. За самият доцент не съм чувала много хубави неща, но клиниката е добра. Аз поне съм доволна. Мисля, че най-важното е доверието в лекуващият лекар. Може би наистина е най-добре да отидеш на консултация и на двете места и сама да прецениш.
Какъвто и да е изборът ти, желая ти успех  Peace

# 12
  • Мнения: 69
А защо подценяваш клиниката на д-р Владимиров?Какво против за там?

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Бях пациентка на клиниката на Щерев, докато не ми писна и не се отказах от второ дете. Всичко там е много комерсиално! Самият Щерев ми обясняваше как миомният ми възел е причина да не мога да забременея с второ дете и че в практиката си не е виждал жена с моята диагноза бременна и че трябва да се оперирам и то при тях! Е, зарязах ги и след това без лекарска намеса забременях и родих здраво дете!

# 14
  • Мнения: 902
Отиди на 2 или 3 места, ако е необходимо. Трябва сама да си избереш лекар. Момичетата са ти посочили фаворитите ни, решението остава твое.
Късмет.

Общи условия

Активация на акаунт