Моля за Вашето мнение

  • 2 499
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте момичета. Както вече ви казах аз съм в процес на осиновяване и всяка информация, която науча ще ми е много полезна.
Вчера моя близка ме запозна с д-р Попова, която е работила в окръжна болница като педиатър в отделението за деца с увреждания или такива, които са в ковьози и т.н. Д-р Попова ми каза, че децата, които се дават за осиновяване са масово ромчета и деца с увреждания, нищо, че ти си заявил, че не искаш такова дете. Каза ми също, че когато те извикат да ти покажат дете не ти дават да гледаш други деца, казват ти данни около раждането и след това на детето, но децата са си със заболявания. Аз я попитах ако е малко детето напр. на 2-5 месеца или новородено как да разбера, че е болно, а тя ми отговори, че то си личи дали е болно по лицето, по движенията, и само блоестта на Даун и др. болест се проявява по-късно, но те не дават деца с тези болести, защото не са съвместими с живота. Докторката ми каза, че е най-важно да питам лекаря, който ми представя детето кога е изплакало бебето - колкото по-бързо е изплакало бебето толкова е по-здраво детето. Каза ми също, че бебето, което ти дават се определя от регионална дирекция "Социални грижи" т.е. тази дирекция опредля, кое бебе да е за теб. Каза ми и че по новия закон, който е от преди две години вече можеш да избираш дете до 3 пъти, т.е. ако не ти харесат трите деца губиш си реда и отново заставаш на опашката. Моля ви кажете мнението си, защото не съм спала цяла нощ и само си мисля дали ще имам късмет да си взема здраво дете и да не е ромче. След толкова години ходене по мъките дано имам късмет сега, защото вече искам да го гушкам и целувам. Но на вас няма какво да ви разказвам - вие знаете най-добре какво искам да ви кажа. Благодаря ви предварително и силно ви целувам.
 

# 1
Да определено ако започнеш да мислиш в тази сфера спокойно можеш да се гръмнеш без угризения:)

В сферата на теорията на вероятностите и късмета практически всичко е възможно. Това, което ти е казала докторката е така, само че единствено от най-черната му страна. Предполагам, че се опитвала да те откаже.

Процедурата наистина е променена от няколко години. Сега се търсят РОДИТЕЛИ ЗА ДЕЦА, а не деца за родители. Направена е да защитава техния интерес и аз напълно я подкрепям.

Винаги остава висящ въпроса за квалификацията и мотивацията на хората, които го правят, но вярвам, че това е правилния път.

С други думи искам да ти кажа, че осиновяването не решава като панацея всички проблеми, които имаме. То е един тежък избор, който трябва да следваме и според мен не трябва да забравяме, че основната цел е да помогне на децата.... Чрез новите им родители.

# 2
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Здравей marodidi.
Някой неща,които ти е казала въпросната лекарка са верни но има неща,които мисля,че не са верни.
Не всички деца са ромчета и със някакво заболяване.Има деца които имат заболяване или някакъв здравословен проблем но той да е лечим.Синът ми имаше здравословен проблем но въпреки това не се поколебахме да го осиновим.Нима ако бях го родила аз щях да имам някаква гаранция,че детето ми щеше да е здраво?Не мисля.
Това за изплакването също не е вярно.По документи дъщеря ми е родена от не проследявана бременност и е изплакала доста трудно.Родена е 1 степен недоносена.
Днес е на почти 9 месеца.Будно и живо дете е.От снимката в профила можеш да видиш каква дебеланка е.
Независимо колко пъти отказвате деца вие не губите редът си.Това за трите отказа се отнася за детето.Тоест ако едно дете бива отказвано три пъти се вписва в международният регистър за осиновявания от чужденци.
От регионалната дирекция те уведомяват ако има подходящо дете за вас чрез писмо или телефонно обаждане.
На срещата тоест първата среща,със вас присъства и социален работник.Показват ви само детето за което са ви уведомили.Други деца не показват.
ross_bul е казала правилно,че вече не се търси дете за родители а обратното.Търсят се родители за даденото дете.
Ако детето за което са ви извикали има някакви заболявания те са длъжни да ви уведомят.Пак казвам че доста деца са със заболявания които са лечими.
Успех ви желая.

# 3
  • Мнения: 131
Благодаря ви за отговорите. Чувствам се много по-спокойна.

# 4
  • Мнения: 131
Ивка ти колко време чака и колко деца отказа? Извинявай за въпроса, но просто събирам информация?

# 5
  • Мнения: 131
Рос бул, а ти осиновила ли си си дете или чакаш?

# 6
Утре се навършват 4 седмици откакто сме с един малък разбойник. Чудесен малък разбойник:)

# 7
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ивка ти колко време чака и колко деца отказа? Извинявай за въпроса, но просто събирам информация?
За първото си детенце чаках около три-четери месеца.Преди да видим синът си не са ни предлага ли детенце,друго.
Вторият път чакахме четери месеца за нашата дъщеричка.През тези четери месеца на чакане ни се обадиха за друго детенце което отказахме.

# 8
Моля, ако някой има впечатление за ДМСГ "Св.Параскева" в София, ул.Порой,16 (фондови жилища)и за децата там, да напише мнение. Какво е впечатлението за децата там, по-големи се предлагат.Имат ли проблеми?
Благодарим ви.

# 9
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моля, ако някой има впечатление за ДМСГ "Св.Параскева" в София, ул.Порой,16 (фондови жилища)и за децата там, да напише мнение. Какво е впечатлението за децата там, по-големи се предлагат.Имат ли проблеми?
Благодарим ви.
Едва ли някой ще тръгне да дава подобно инфо,защото нали не си мислиш,че като влезеш в подобен дом обикаляш навред децата и ги оглеждаш кое дете какво е.
Аз по-горе писах показват ти едно единствено дете други деца ти не виждаш.

# 10
  • Мнения: 131
Вече нямам търпение да си взема детенце. Възхищавам ви се на куража и търпението и се радвам, че вече съм сред вас. Благодаря ви, че ми писахте и ви моля ако се сетите нещо моля пишете ми.

# 11
  • Мнения: 131
Моля ви кажте ми вие посочвахте ли пола на детето или за вас нямаше значение какво дете ще си вземете т.е. момченце или момиченце. Аз по принцип искам момиченце, но се опасявам, че ако посоча пол женски ще чакам по-дълго време за дете и ми се намаля шанса.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 210
Моля, ако някой има впечатление за ДМСГ "Св.Параскева" в София, ул.Порой,16 (фондови жилища)и за децата там, да напише мнение. Какво е впечатлението за децата там, по-големи се предлагат.Имат ли проблеми?
Благодарим ви.
Моля, регистрирай се и поясни точно въпроса си. Имам впечатления от децата и персонала там, но на така зададен въпрос не мисля, 4е мога и  имам право да ти отговоря.

# 13
  • Мнения: 171
Цитат
Моля ви кажете ми вие посочвахте ли пола на детето или за вас нямаше значение какво дете ще си вземете т.е. момченце или момиченце. Аз по принцип искам момиченце, но се опасявам, че ако посоча пол женски ще чакам по-дълго време за дете и ми се намаля шанса.
[/quote]
Ние не сме посочвали пола на детето. Ако имате много изисквания рискувате да чакате дълго време.

# 14
  • Мнения: 131
Тони благодаря ти за отговора. И аз така си мисля и затова мисля да не посочам пола.

Общи условия

Активация на акаунт