Неспокоен сън!

  • 1 105
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Здравейте мами,да ви се оплача-вече цяла седмица нощем почти не спим и то защото Влади се върти постоянно като пумпал и все е гол и незавит.Тъкмо легне и се унесе и хайде става и се обръща на обратната страна на кревата.Съответно се отвива изцяло,аз ставам да го завия и щом легна упражнението се повтаря на другата страна.Незнам защо е така неспокоен,а не мога да го оставя да спи отвит,вече не е толкова горещо нощем...А пък ходя и на работа и сутрин съм като пребита.Иначе няма проблеми,все същия си е,но като легне вечер...а следобедния му сън и абсолютно спокоен.На какво може да се дължи това?Той е на 3 години вече,не му растат зъби....не ходи на градина в момента,за да е супер впечатлен от нещо...Как са вашите палавници със съня?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Тази нощ моят син също много се въртя. Сигурно съм го завила 50 пъти. Не знам на какво се дължи. Аз поне не ставям, че леглото му е допряно до  спалнята. Иначе е същински пумпал, а аз тази сутрин само се прозявам... Wink

# 2
  • Мнения: 533
Дъщеря ми е по-голяма (на 6г. е) и също има вечери, когато с неспокойна, върти се много, говори, дори плаче на сън. Тя в много емоционална и ако е била  през деня, ако нещо силно я е впечатлило, вечерта и се отразява на съня. Гледам в следобедните часове да се занимава с нещо по-спокойно, да не гледа много телевизия, не и давам шоколад, избягвам нещата, който могат да я възбудят. Помисли дали не е преживял нещо, което го е впечатлило, независимо дали е положително или отрицателно, или дали не е от жегите.

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
луната доста влияе на сьня, особено на водните 3одии....а те3и дни е пьлнолуние...мойто раче у дома сьщо е като пумпал....

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.........а не мога да го оставя да спи отвит,вече не е толкова горещо нощем...
Защо? newsm78
Аз отдавна съм се отказала да завивам и така спят цяла нощ и климатикът работи. Нищо им няма, щом се отвиват и въртят, според мен им е горещо.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 Писала съм много пъти по такива теми - моят малчуган е с неспокоен сън от бебе - върти се, обръща се, пада, пие вода, отвива се, седи(спейки), смее се на сън, плаче, говори, търси си чорапите(ако сме успели да го събуем), търси си одеялото(ако сме посмели да го сменим с чаршаф).
 Събитие е когато спи спокойно - сутрин го съобщаваме като нещо необичайно - Тази нощ е спал непробудно!!!
 Не знам как си почива въобще при такъв сън. През лятото е още по-изразен този неспокоен сън, но то е ясно - топло му е.

# 6
  • Мнения: 131
Бях забравила, че дъщеря ми като по-малка го правеше същото и аз като луда ставах по сто пъти да я завивам. Сега се чудя на ума си. newsm78. В крайна сметка нали не се събужда и не плаче? В един момент реших че повече така не мога и я преместихме в друга стая Wink. И аз добре и тя добре. Нищо не и стана, като не я завивах.

# 7
  • Мнения: 1 800
Ние го решихме този проблем със спален чувал.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
.........а не мога да го оставя да спи отвит,вече не е толкова горещо нощем...
Защо? newsm78
Аз отдавна съм се отказала да завивам и така спят цяла нощ и климатикът работи. Нищо им няма, щом се отвиват и въртят, според мен им е горещо.

Точно - никога не съм ставала да завивам. Дариа си спи сама в стая от както се е родила и сега тъй като от 2-3 седмици вече говори и на сън го прави и е доста неспокойна, но по нощите не ставам да завивам аз.

Има и летни спални чували. Не си прави сама живота по-сложен - струват 10-тина лева най-много.

# 9
  • Мнения: 7 106
Или го пъхаш в спален чувал или му обличаш тънка пижамка и прекратяваш въпроса със ставането по 100 пъти. Измисли си някакъв вариянт който те устройва теб, защото явно на детето не му е проблем да спи отвито  Wink.
За справка само - дъщеря ми все още спи само по потниче и без никаква завивка, като захладнее още и слагам чувал и никога не ми се е налагало да се будя, само за да я завивам. Тя никога не е търпяла завивки и затова съм намерила своя начин  да не я мисля нощем и да спя и аз като човек  Simple Smile.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
И мойто раче се върти по цяла нощ и даже приревава и сяда в леглото. Та обаче спи в нашето легло, та не се налага да ставам. Тиквам й водата и продължаваме да спим до следващия път. Тя по принцип си спи неспокойно от бебе, но сегашното й неразположение го отдавам на запушения нос, който влачи вече седмица заради прекаран вирус. Иначе отдавна съм се отказала да я завивам. Почти по цяла нощ спи отвита, но явно така й е добре, защото баща й като я завие започва да кривее. Спи по боди, а като е много горещо по потниче и гащички.

# 11
  • Мнения: 597
Влади спи с тънка памучна пижама и гол отдолу,незнам дали му е топло или не?!
А сутрин се буди със запушен нос,защото нощите тия дни са доста по-хладни от преди една седмица и аз затова се притеснявам.Абсурдно ми звучи да е в чувал,никога не съм му слагала и мисля,че ще откачи ако е вътре в него....
Ще видим какво ще правим...

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако носът му се запушва още през нощта, може от това да е неспокоен.

# 13
  • Мнения: 1 800
И на мен ми се струваше абсурдна идеята за чувал, но детето много бързо свикна с него, само 1-2 вечери се бунтуваше, че не може да крачи из кошарата. После обаче видях в един магазин чувал, който е с цип отпред и капси отдолу и става като рокля /*дано ме разбра/, но вече беше свикнал и не го купих. От два месеца го ползвам чувала и съм много доволна. Преди това и аз завивах по цяла нощ, особено като беше болен ooooh!

# 14
  • Мнения: 5 622
Здравейте мами,да ви се оплача-вече цяла седмица нощем почти не спим и то защото Влади се върти постоянно като пумпал и все е гол и незавит.Тъкмо легне и се унесе и хайде става и се обръща на обратната страна на кревата.Съответно се отвива изцяло,аз ставам да го завия и щом легна упражнението се повтаря на другата страна.Незнам защо е така неспокоен,а не мога да го оставя да спи отвит,вече не е толкова горещо нощем...А пък ходя и на работа и сутрин съм като пребита.Иначе няма проблеми,все същия си е,но като легне вечер...а следобедния му сън и абсолютно спокоен.На какво може да се дължи това?Той е на 3 години вече,не му растат зъби....не ходи на градина в момента,за да е супер впечатлен от нещо...Как са вашите палавници със съня?

Ани, сигурно е период някакъв  Thinking

И Габ спеше от година и 6 м. до скоро спокойно и по цяла нощ, но от около месец, нещата пак са плачевни  Rolling Eyes Смятам, че е период някакъв и ще отмине. Дано е по-скоро и при вас  Hug


Относно завиването- аз не го завивам. Като се отвие, си стои така, явно му е топло. Не спим на климатик, че да имам притесняния  Peace

Общи условия

Активация на акаунт