Отговори
  • Мнения: 581
 newsm78 Чудя се мамита настоящи верно ли, че при секцио на родилката не се разрешава да има педикюр или маникюр, защото е оперативна интервенция и трябва да е чиста, както се казва. Нищо по нея нито пръстен, нито гривна, нито грим. Питам, защото ми е интересно да разбера. Благодаря предварително.

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 08:57 от Reza

# 1
  • Мнения: 5 790
Не са ми казвали такова нещо. Имах си и маникюр и синджир с кръстче, и венчалната халка. Но може би в различните болници е различно.  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 237
Ами поне при мен беше така.Не ми позволиха нищо по мен,даже и маникюр,лак и т.н.Казаха да махна даже и мартеницата newsm78
Ама незнам защо.Може би не навсякъде е така.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Знам само за лак за нокти- гледат оцветяването на ноктите като признак за нещо си по време на операцията, май за насищането на организма с кислород  newsm78

# 4
  • Мнения: 46 484
Може да не е във всички болници  Thinking приеха ме за нормално раждане и пак ми казаха да съм без бижута. Явно искат да се презастраховат, че после някоя родилка няма да каже, аз дойдох с 5 пръстена и ми ги откраднаха.
За лака- да, защото ако се наложи спешно операция, както стана при мен, следят цвета на ноктите, поне така ми обясниха ...

# 5
  • Мнения: 581
Мамита мили, благодаря ви. Grinning

# 6
  • Мнения: 3 478
Наскоро  четох точно тук по този въпрос ама не помня къде точно. Някои мами се изказаха че не позволявали лак, защото (ако стане гаф) по време на секциото гледали ноктите дали ставало лилаво там, та от тази гледна точка. Дали е вярно незнам, а за бижута не съм чувала до сега.

# 7
  • Мнения: 8 917
Не са ми казвали подобно нещо newsm78

# 8
  • Мнения: 959
Всичко от изброеното забранено си го имах на секциото и никой нищо не каза.

# 9
  • Мнения: 492
За пръстените ме предупредиха и мен и при секциото, и при операцията от апендисит.Притесняват се от алергична реакция(макар, че се прави тест).Ако се подуят много пръстите, пръстените могат да намалят кръвоснабдяването като притискат.

# 10
  • Мнения: 581
Хей , момичета благодаря за инфото.   bouquet

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За лака за нокти е така - гледат да не посиняват ноктите.
За бижутата - по-добре да не ги носиш, по други съображения.
А за нормално раждане ми мърмориха за маникюра - макар че не беше лакиран, само оформени нокти - защото някоя мама преди това била стиснала лекарката за ръката и й оставила синини... Ама в моя случай не се стигна до такива "ръкостискания", та се надявам да съм възстановила доброто име на маникюра Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 769
За два пъти секцио нито веднъж не са ми казвали подобно нещо. Но и преди имаше подобни въпроси. Явно в някои болници го изискват, и имаше също такива обяснения че по цвета на ноктите се гледа за насищане на организма с нещо си...но не съм запомнила... Blush

# 13
  • Мнения: 2 821
Знам само за лак за нокти- гледат оцветяването на ноктите като признак за нещо си по време на операцията, май за насищането на организма с кислород  newsm78
Peace
а за грима....ако съм се сетила да се гримирам Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 39 743
а за грима....ако съм се сетила да се гримирам Crazy
всичко миеш Simple Smile
Не гледат само оцветяването на ноктите, гледат очи, клепачи и т.н. Червила също мисля, че не са уместни.

Общи условия

Активация на акаунт