Според вас имат ли перспектива малките градове?

  • 4 054
  • 51
  •   1
Отговори
Здравейте,
Не знам дали темата ми е точно за тук, но все пак да попитам за вашето мнение.
В момента се намирам пред много трудна дилема - дали да се завърнем със съпруга ми в родния ни град. Проблема е, че градът е малък (ама наистина много малък), но точно сега се отвори възможност за много добра работа (частен бизнес). Със сигурност ще получаваме много добри доходи, които биха ни позволили по-добър живот. Притеснява ме това, че там е толкова тихо, спокойно, хората са по-различни (имам предвид, че всички се познават, обсъждат се помежду си и т.н.). И още нещо - имаме дете на две години - за него ще е по-спокойно и приятно там, но като порастне едва ли ще има достатъчно възможности за развитие.
Ей такива неща ме тормозят Rolling Eyes Споделете вашето мнение - дали все пак малките градове имат перспектива или ще западат все повече и всички ще се изнасят към големите градове? Вие какво бихте направили в подобна ситуация?
Благодаря Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 498
Малко е трудно за решаване има доста "за" преместването в по-малък град, но и сериозни аргументи "против" могат да се изтъкнат.
Според мен зависи точно кой е градът има наистина чудесни малки градчета, пък и щом ще имате сигурни доходи това е доста важно. Зависи и на какъв живот сте свикнали...дали обичате лудницата и магазините, заведенията или ви устройват по тихите и места с природа и чист въздух....
За детето със сигурност ще е по добре. А пък смятам, че и вие ще свикнете.
А относно дали малките градове имат перспектива....мисля че това зависи от много фактори. Градчетата които са близо до друг Голям град имат перспектива, а иначе по-забутаните.... newsm78 незнам, понякога ми става жал за хората там...никаква грижа от страна на държавата!
Може би е хубаво да се опита, пък ако не стане....здраве да е! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 648
            На този въпрос най- добре ти трябва да си отговориш, заедно със съпруга ти Peace
Първо, защото знаете за кой град става въпрос и второ споделяш за възможност за добър бизнес! Последното ме навява на мисълта, че щом има почва за частен бизнес, значи не е толкова неперспективно, и все пак както казва  Soffia  доста са факторите Whistling
     Засягаш въпроса за възможностите за развитие на детето- изключително важен момент Thinking

Имам наблюдения върху родния си град, тъжно, обезлюдява се , а има толкова потенциал да бъде перспективно място за живеене.............

# 3
Става въпрос за Мадан (в Родопите) - чували ли сте? Близо до Смолян е.

# 4
  • Мнения: 1 629
Въпросът е много индивидуален, тъй като става дума за вашия темперамент, начин на живот, и прочее неща засягащи твоята и на съпруга ти личности. Дали ще ви е добре там, може да прецените единствено вие. Аз бих се преместила с удоволствие, в къща, разбира се. Grinning
Детето ще израстне на по-спокойно място, а относно качеството на образованието там, не мисля че е проблем, при условие, че има желание да се развива. Успех ти желая.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен никаква.Но аз си гледам от моята камбанария.Ти си прецени сама как чувстваш нещата.Аз в моя роден град щях да работя за 300 лева, мъжът ми хич нямаше и да работи, детето - спокойствие, докато е малко, ми после?В Плевен има всичко на всичко едно кино!!!Не, благодаря Crossing Arms

# 6
  • София
  • Мнения: 9 848
Еее,Белинда,тъкмо щях да започна да хваля твоя роден и моя настоящ град. Wink
Ние със съпруга ми сме родом от Враца,но и двамата живеем в София от около 10 години.Той е военен,в Сф се запознахме,създадохме семейство,там се родиха двете ни деца и там преди три години си купихме жилище,което живи и здрави ще изплащаме доста години напред.Един ден обаче съпругът ми прибирайки се от работа ме "уведоми",че го местят в Плевен за неопределено време.Аз ревах,тръшках се,сърдих се...Преди близо три месеца се преместихме и аз останах приятно изненадана от новия си град-нито малък,нито голям,красив,хем тих,хем не безлюден.За тези три месеца преосмислих доста неща,видях,че София не е центъра на Вселената,оцених какво съм имала там,което нямам тук и обратното.И смело мога да кажа,че ако съпругът ми остане военен определено сме се ориентирали да останем в Плевен.И не ми казвайте,че след година-две ще ми стане скучно тук-няма!
Всеки сам трябва да претегли плюсовете и минусите,в зависимост от своите изисквания за живота,за всичко.

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 23:20 от Валенцето

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Перспектива нямат, но пък имат толкова друго, което да ти дадат... Simple Smile
Аз съм живяла и в голям ( наистина голям) град. Мегаполисът ме смазва, не се чувствам уютно там, губя някаква част от себе си в големите градове.
Всичко е въпрос на светоусещане и преценка- вие ще градите някакъв живот там, вие най- добре познавате себе си, безсмислено е да те съветвам каквото и да е  Peace
Успех във вземането на правилното решение   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 098
           ... а има толкова потенциал да бъде перспективно място за живеене.............
И Ще бъде,както си е било. Peace
По темата_ако на новото място имате пове4е възможности за реализация и по_добър живот,ако там Ще сте Щастливи,смело напред. Hug

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Отивай, според мен...ако само размера те притеснява...
Живяла съм винаги във Варна ако не броя почивки и някоя и друга дъъълга командировка в София.
Винаги съм мечтала за къща в Подбалкана. А в София бих живяла ако мога достатъчно често добре да бягам от нея.
Бяхме на почивка в Априлци. Всяка къща прекрасна, всеки двор - чудесен.... бях готова да се преместя.
Живея доста активно, нощния ми живот е основна с вас Simple Smile, какво може да ми липсва в малък град освен пари?
При теб това не стои. А с пари и кола  - забавления, супер Spa и т.н са на максимум час - два. България се пресича за ден.

# 10
  • Мнения: 8 917
Въпрос на навик newsm78 С всичко се свиква - отначало може да е криво, но в един момент нещата се нареждат Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Аз живея в малък град, някъде от порядъка на Мадан трябва да е Сопот - 7-8хиляди. Много си ми е добре! С удоволствие се махнах от София (моите родители имат апартамент там, не живеят в него, живеят си в Габрово - не липсата на жилище ме накара да си тръгна). Ако имате прилични пари и финансова реализация - в малкия град е много по-добре. На мен лично като ми се прииска социален живот паля колата и отивам в Пловдив - кеф ми театър, кеф ми кино, концерт някакъв. Но в Сопот има спокойствие и чист въздух, климата е много по-хубав от този в София или Пловдив.  Реализацията на децата ти ще започне някъде след 15 години, дотогава имаш много време. Пък и те като искат са свободни да идат по целия свят, не само в София или друг голям български град.

# 12
  • Мнения: 2 495
Перспективата на малките градове зависи от много фактори-кмет, общински съвет, инвеститори, и най-вече пари.Някои градчета са по-развити в икономически аспект, в сравнение с други.Лично аз бих живяла в малък град, но първо ще избера кой да бъде той, именно поради горната причина.А съветът ми към теб е че, ако мислиш че ще успеете с мъжа ти, действайте докато е време Peace

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Останах в родния си град заради бизнеса на съпруга ми. Нищо друго(освен близките) не би ме задържало тук. Не ми харесва точно това снобско държание, когато повечето се познават и всеки те одумва, макар че Ямбол не е много малък град. Тук съм единствени заради приличните ни доходи. Не ми харесва, нищо че ми е роден град, имам чувството, че само затъпявам и не мога да се развивам, а само тъпча на едно място. Мога и да не работя, но аз искам. Искам да си работя професията, но едва ли след майчинството ще мога да си намеря хубава работа, според образованието ми. Tired

# 14
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Щом имаш възможност за реализация и добри доходи,размера на града не е от такова значение.Малкият град си има предимства и недостатъци.След като бях 12 години в Пловдив,си дойдох в малкия ни град,отначало ми беше много дискомфортно,бях свикнала на повече шум и движение.Но после нещата си дойдоха на мястото,реализирах се в професията си,имам хубаво семейство,ако ни стане скучно,палим колата и за 15 мин сме в Пловдив,проблем никакъв.Така,че ако мислиш,че по-добре и спокойно би живяла в малкия град,преместете се.За реализацията на децата има време,ако имат желание за развитие,никакви километри няма да ги спрат.Успех в избора,какъвто и да е той.

Общи условия

Активация на акаунт