Кога се променя цвета на очите

  • 2 641
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте,

до кога се променя цвета на очите на бебетата? (вече съм забравила, а с търсачката нещо не мога да се оправя, все ми казва че питането ми е достатъчно коректно Embarassed)

Ще се радвам да ми кажете при вас как е било? Баба ми казва, че докато кърмя ще си останат все сини - ами , ако кърмя две години? #Crazy Според педито в четвъртия месец вече било ясно, ама нещо нямам вяра.

 Страшно ми е любопитно на бебка какви ще са очите newsm78.

# 1
  • Мнения: 5 103
Ми май до 6 месец, а и имаше май значение дали е на кърма newsm78

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя син още не е ясно с какви очи ще бъде. Май нещо от рода на сиво-кафеви. Много е относително, вече имаше такава тема - мисля, че беше в "майки бъдещи и настоящи". Имаше майки които казаха, че цвета на децата им се е оформил на 4г. и нагоре. Не е свързано с кърменето, имах позната на която очите на бебето и се оформиха още във 2месец.

# 3
  • Мнения: 27 524
До две годишна възраст. Синът ми е на една година и още го оформя  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 886
попринцип ако се кърми до периода в които  се спре кърменето баткото го кърмих до 2 годинки но до първата годинка си смени 4 пъти цвета  последния си остана достааа преди  да стане на 2 така че всяко дете е инвидуално.  bouquet Joy

# 5
  • Мнения: 318
 Понеже таткото ни е синеок и ние таяхме големи надежди някое от децата ни да има цвета на неговите очи.
 На големиат ми син, когато беше бебе, до 6-тия месец не се знаеше какви ще бъдат очите му.
 На малкия вече се знаят, проясниха се в 4-тия месец.
 И двамата са взели на мама боята Sad
 Laughing Laughing Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Това с кърменето са митове и легенди от времето на бабите ни  Wink А, и като се замислиш, виждаш ли някаква връзка и логика? Педито ти вярно е казало - до 3-4 месец обикновено става ясно. Кърмих Калина до 8-ми месец, а стана ясно, че очичките й ще си останат сини още в първите месец-два.

# 7
  • Мнения: 46 430
На всяко дете- различно, дъщеря ми почти на 2 г. и цветът на очите й е същият, с който се роди.

Кърменето няма нищо общо, не знам как може да се връзвате на подобни неща ...

# 8
  • Мнения: 286
Синът ми имаше сини очи, постепенно се промениха към сиво-кафяви. Много ми е интересно какви ще станат. Но вече загубих надежди, че ще са сини като моите. Weary

# 9
  • Мнения: 1 455
Малкия до годинка имаше сини очи,след това за около два месеца станаха зелени.Някъде бях чела ,че се променят до втората година.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Синът ми се роди с тъмни очи и такива са си и сега - почти на 8 години е. Дъщеря ми се роди със сини, минаха през зелени, сега са пъстри, понякога зеленеят, понякога са по-кафяви. Мисля, че още ще се променят. Брат ми се роди с тъмни очи, а в пубертета му станаха пъстри. Сега е с много интересен цвят - кафяво-зеленикави с тъмен контур( на 21 години е).

# 11
  • Мнения: 581
А когато родих дъщеря си имаше теменужени очи на цвят, а сега е с кафяви. Мисля, че след около  9 - 10 месец бяха оформили цвета си.

# 12
  • Мнения: 4 187
Окончателният цвят, на ириса на окото, може да се види след пубертета. Да тогава цвета може да се мени .

# 13
  • Мнения: 8 917
Окончателният цвят, на ириса на окото, може да се види след пубертета. Да тогава цвета може да се мени .

Сериозно ? Shocked newsm78

# 14
  • Мнения: 356
    И моя син беше със сини очи, когато го родих, а сега е с кафяви. Смятам, че това е неговия цвят. Оформи се след 2-та годинка.

Общи условия

Активация на акаунт