каква мин. вода за кърмаче?

  • 1 119
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 457
каква минерална вода да търся за кърмаче,на 3 месеца и половина?Казали да не се пие водата в нашия град и сега незнам с икаква дода да му правя чайчето? newsm78

# 1
  • Мнения: 200
Купи си изворна вода - има на Девин, на Thorn Spring, може и на някой друг. Недей да купуваш минерална.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Thorn spring беше с високи стойности на незнамсикакво... (забравих, бях гледала сравнения между двете) Мисля, че Девин е по-добрия вариант, щом си избрала да даваш вода на бебето.
Все пак прегледай това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0

# 3
  • Мнения: 3 457
аз си му давам по около100мл. чаи на ден ,и незнам с каква вода да го правя не държа на минерална,важното е да става за бебета.немога да го оставя само на кърма ,че нещо последните дни си мисля че не си досуква ,защото суче ,суче и започва да реве .Като му дам от резервите в камерата и млъква newsm78

# 4
  • Мнения: 5 026
 Аз скоро се чудех дали е добра тази минерална вода на Девин?!Защото знам,че на бебета не се дава минерална вода???!!!  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 288
и аз знам, че на бебета не се дава минерална вода. защо вместо вода не го слагаш да суче по-често. моята красавица още не е пропила вода. но пък се кърмим много. затова и чай не е необходим.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Аз скоро се чудех дали е добра тази минерална вода на Девин?!Защото знам,че на бебета не се дава минерална вода???!!!  newsm78
Изворна, не минерална.
tsetskabon, ако плаче и го залъгваш с вода - дали не иска повече кърма? Как наддава?

# 7
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Имаше преди няколко месеца по първа програма в предаването на Валя Ахчиева точно за минералните води за кърмачета цяло предаване.И извода беше, че само по етикет са за кърмачета, а вътре съдържанието е както на другите води, които са бутилирани, т.е няма разлика.  Някои от елементите на водата били в количества, които не са допустими за кърмачета. Така, че това е поредния трик.
А водата от чешмата като се превари 5-10 мин нищо й няма. Годна е за пиене.

# 8
аз давам на моята бебка вода на ХИП. Но като се отвори, ако не се изаразходва в рамките на 24 часа трябва да се преварява  Rolling Eyes Защо не пробваш с нея Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 252
Как от чешмата бе хора да се дава на кърмаче, та аз самата не пия от години такава вода. И за какво се дава чай на бебе на 3 месеца? Чаят се прави от билки, но дали те са полезни за малкия организъм? Няма ли са му претоварят бъбречетата?
Кърмата е повече от достатъчна.

# 10
  • Мнения: 4 399
Да ви напомня, че жената пита каква вода да дава, а не да дава ли изобщо вода.  Wink

И аз точно същото искам да питам. Предварително се извинявам, че давам вода, но детето яде твърда храна и се налага в жегите и да си пийва нещо. Извинявам се също че го дохранвам, но и това се налага.Wink  По тези причини ме интересува за София каква вода се препоръчва за бебета. Идеята за вода на Хип ми хареса, не ме притеснява че не е стерилна след 1 ден, аз вече съм минала етапа на пълната стерилност. А и подобна вода ползвам и в момента. От къде се купува водата на Хип и каква е цената?

# 11
  • Мнения: 2 282
Да ви напомня, че жената пита каква вода да дава, а не да дава ли изобщо вода.  Wink

И аз точно същото искам да питам. Предварително се извинявам, че давам вода, но детето яде твърда храна и се налага в жегите и да си пийва нещо. Извинявам се също че го дохранвам, но и това се налага.Wink  По тези причини ме интересува за София каква вода се препоръчва за бебета. Идеята за вода на Хип ми хареса, не ме притеснява че не е стерилна след 1 ден, аз вече съм минала етапа на пълната стерилност. А и подобна вода ползвам и в момента. От къде се купува водата на Хип и каква е цената?

Тъжно е, но точно затова някои момичета избягват да пишат в кърмаческия... защото им се налага да се извиняват или да се чувстват виновни за всяко свое различие в мненията.
(добре де, знам, че понякога мамите си нямат понятие какви глупости правят, и някой трябва да им го набие в канчето)  Wink

На въпроса - вода Хип продават там, където се продават храни и памперси. Цена за литър и половина - около 3,40. Аз давах в началото (на 8мия месец  Mr. Green) такава, ужасно безвкусна е, като дестилирана.

# 12
  • Мнения: 2 282
аз си му давам по около100мл. чаи на ден ,и незнам с каква вода да го правя не държа на минерална,важното е да става за бебета.немога да го оставя само на кърма ,че нещо последните дни си мисля че не си досуква ,защото суче ,суче и започва да реве .Като му дам от резервите в камерата и млъква newsm78
Упс, много се извинявам, случая очевадно е от тези, в които бебчо пие чайче вместо кърма и наистина, за да се увеличи кърмата, трябва да понамали (поспре) чайчето.
Ето, и аз съм от политически некоректните.

# 13
  • Мнения: 667
Видях такава вода на Хип в Пикадили, а в Пинокио примерно при храните нямаше.

# 14
  • Мнения: 79
аз давам на моето дете изворна вода на девин  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт