спешна помощ за winrar архиватора

  • 640
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Мами, спешно имам нужда от разяснение относно програмата. Трябва да компресирам 100-ина снимки за имейл. Не съм я ползвала досега. Ако може стъпка по стъпка да ми кажете какво да правя.

Приемам и други идеи за намаляването на тези снимки, но това е програмата, която имам на компютъра.

# 1
  • Мнения: 1 150
Десен бутон в/у папката, Compress and email...
Или Add to "името на папката ти е изписано тук.rar"

# 2
  • Мнения: 1 520
Благодарско. Сега пробвам.

Срам ме е колко е елементарно, но като не съм ползвала тази програма.  Embarassed

Ще черпя, ама в тоя студ май не е за биричка.  Grinning

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Архивирай по десетина снимка в RAR, защото май не ги компресираше много програмата и няма да минат по мейла.

# 4
  • Мнения: 1 150
Дано стане  Simple Smile
Слънцето пак ще изгрее, та няма да ти се размине биричката  Wink

# 5
  • Мнения: 2 924
Ако снимките ти са jpg ,то няма да можеш да ги намалиш с този архиватор. Мисля ,че това важи и за снимки в gif и png формат. Това е така тъй като те вече са компресирани.
Единственото хубаво нещо да се архивират така снимки е че могат да се пратят наведнъж ,а не една по една.  Което съвсем не е маловажно ,разбира се:)
За намаляне на резолюцията на снимки ,а съответно и на големината им ползвам една програма ,която е много сладка. С нея освен всичко друго можеш да си сложиш и печат с името или някаква картинка,каквото ти е на сърце. Това с цел ,ако снимките са твои и държиш никой да не може да ги присвои:) Също така намаля много снимки наведнъж. Вярвай ми програмката е много ценна:)
Ето линк към нея. Междудругото е безплатна
http://improwiz.atspace.com/home.htm
След като вече си ги намалила с програмата можеш да архивираш папката ,където се намират и тогава да ги пратиш

# 6
  • Мнения: 6 039
няма смисъл в случая от архиватор
самият формат JPG или JPEG сам по себе си е компресиран и не може повече да се намали, .т.е. да се компресира чрез архиватор.

Общи условия

Активация на акаунт