Размисли.......

  • 1 611
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Момичета,мислите ли,че сте постигнали това което сте мечтали?

А имате ли все още мечти за бъдещето?

Аз вече не мечтая,може би защото  нямам време.
Не се радвам на дребните неща,защото станах дребнава.
Не разбирам хората около мен,защото ги няма.

Дълбоко в себе си знам,че не трябва да осъждам другите за постъпките им, а го правя.Имах мечти - а сега усещам само празнота.
не вярвам да ме разберете,но не ми се иска да разказвам битовизми.Или как живота ми се промени,защото исках да угодя на всички.Компромиси,затваряне на очи и сега.........се чудя това аз ли съм?Някакво същество,статистика и...........
А вие променихте ли се след брака?

# 1
  • Мнения: 5 622

 Не, не мисля. Има още много неща, които искам да постигна. Понякога се отказвам, друг път си казвам, че трябва да се боря и да продължа....Накрая не знам какво ще стане. ще видим. Дано да е най-доброто за мен, защото го заслужавам  Wink  Blush

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Да промених се, към по-добро. И това е една от мечтите ми, която се сбъдна. Другата са ми децата. Но съм си намислила нови.
И ти не се отказвай. Никой не заслужава такава жертва!  Peace

# 3
  • Мнения: 3 932
Не, не съм се променила, всъщност и двамата не сме се променили., даже е по-хубаво, защото сме трима...Следваме общи мечти, борим общи трудности, проблеми, но сме заедно и компромиси прави всеки, не само единият...

# 4
  • Мнения: 494
Промених се и то след 10год брак. Често си задавам въпроса защо сега ,защо не в началото когато наистина трябваше да съм друг човек, просто не ми стискаше, съгласявах се с всеки и всичко в името на доброто .Ако годините можеха да се върнат назад определено щях да съм друг човек .

# 5
  • София
  • Мнения: 1 511
Да,определено съм се променила...но имам време за мечти...все още!
Всеки ден пред мен има куп задачи,някои от тях са именно за осъществяването на някои мечти....като се справя с тях,ще си  измечтая (съседчето измисля тази думичка вчера) други мечти и така  Grinning

мари_ан,
сама употреби думата битовизми .
Не позволявай именно те да ти наведат главата,излез с добра приятелка или приятел.Отдъхни си от всичко,което те дразни и помрачава настроението ти.Имаш нужда от почивка...всеки има такива периоди...Не унивай!  Hug

# 6
  • Мнения: 8 505
Не съм се променила след брака-преди него-да,когато се роди дребната-бяхме двама,станахме трима...по-малко свободно време,не чак толкова динамичен начин на живот...Не ми пречи,обаче.И не ми тежи.
А за мечтите-не съм ги постигнала още всички,само няколко са вече факт,има време Sunglasses

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Промених се - не от самия брак, по-скоро от детето.Смятам - за добро.Станах по...не мога да намеря думата...може би по-склонна на компромиси Rolling EyesВ това няма нищо лошо.Мечти имам много все още - за още деца, за пътувания Simple Smile
Не се старай да угодиш на всички - невъзможно е.

# 8
  • Мнения: 4 621
Да промених се след раждането на детето. Станах по уравновесена и приоритетите ми са вече по-различни. Все още обаче има много неща, които искам да постигна и се надявам да успея. Имам и мечти, които смятам да направя всичко възможно да осъществя Wink

# 9
  • Мнения: 1 446
Брака не ме промени , но детето ме промени. Наистина правя повече компромиси.
Не съм си изпълнила всички мечти.

# 10
  • Мнения: 5 317
Да промених се, към по-добро.
Повечето от мечтите ми не съм ги осъществила.

# 11
  • Мнения: 1 120
Много от мечтите ми са се реализирали, но това не ми пречи да продължавам да мечтая. При мен идват все нови и нови мечти .Живота ми се променя спрямо тях , не съжалявам за нищо. Важното е да се стремим да ги изпълним Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 352
Да, промених се. Неизбежно човек се променя с възрастта и с отговорностите, които непрекъснато му се струпват. И аз от време на време си задавам подобни въпроси, особено когато в къщи не сме в добри отношения.

Скоро четох и друга твоя тема. Не искам да ти давам съвети, но това че нямаш мечти е признак на едно нещо - депресията. Опитай се да гледаш по-ведро на нещата и открий какво те потиска и натъжава. А може би е добре да разкажеш, кои са битовизмите, които те тормозят и пораждат такъв песимизъм у теб?!
И още нещо - не смятам, че компромисите обезличават човек. Те се правят в името на нещо, в което човек вярва.
Горе главата!  Hug
Успех!  bouquet

# 13
  • Мнения: 8 917
Променила съм се, да - според мен, към по-добро. Колкото до мечтите и стремежа - няма как да изчезнат Mr. Green Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Определено се промених след брака, но не ме промени самият брак, като такъв, а по-скоро майчинството.
А за мечтите - никога не спирам да мечтая. Доста от мечтите ми са реалност, но искам още и още...

Общи условия

Активация на акаунт