Въпрос за кърмата

  • 420
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 489
Преди 10 дни направих спонтанен аборт в края на петия месец.Предписаха ми хапчета за спиране на кърмата Бромокриптин.Пих ги 7 дни и гърдите ми омекнаха и възвърнаха предишния си вид.Три дни не ги пия вече,но от снощи гърдите са ми надути ,болят ме и имам кърма като стисна зърната.Започнах пак да ги пия,но въпроса ми е трябва ли да ги изцедя с помпа или хапчетата ще я спрат.

# 1
  • Мнения: 3 591
Nе трябва да цедиш. Ако много боли може съвсеееееееееем мъничко колкото за облекчаване. Добре е да се консултираш отново с лекар - може би дозата не е била точна.

Може да споделиш и попиташ и тук:
Лактация след загуба на бебето

# 2
  • Мнения: 631
първо искам да изкажа съболезнованията си за загубата ти
и аз имах същия случай преди да родя второто си дете
значи при мен беше същото в пети месец спонтанен аборт на следващия ден гърдите ми се напълниха и започнах бромокриптин но го пих 14 дни независимо че на 3-тия ден от започването на лекарството нямах и помен от кърма или напрежение в гърдите
мисля че трябва да го пиеш отново и то за по дълъг период
още веднъж съжалявам за загубата ти

# 3
  • Мнения: 728
И аз имах такава ситуация и пих Парлодел, два или три дни и нямах проблем, но пак трябва да се консултираш с лекар.

# 4
  • Мнения: 1 489
Благодаря ви за отговорите.Снощи се обадих на лекарката ми и тя каза да продължавам да пия хапчетата още поне една седмица.Днес вече не ме болят,малко са ми напрегнати,но мисля,че след няколко дни ще се оправят.

Общи условия

Активация на акаунт