Външна изолация?

  • 1 964
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Моля, който е имал опит с поставянето на външна изолация да сподели  Praynig Цени и фирми също много биха ми помогнали, защото се чудя коя фирма да избера и какъв материал, а и цената не е без значение  newsm78
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Каква е изолацията? Фибран?

# 2
Здравей Sisco,
В BG се употребяват масово три вида топлоизолационни материали:
1. Експандиран пенополистирол или за по-лесно "стиропор" - предимството му е, че не запечатва стената и позволява т. нар. "дишане" на строителната конструкция. Като недостатък мога да ти кажа, че не е стабилен във времето и старее от самосебе си, независимо, че е защитен с шпакловка и мазилка;
2. Екструдиран пенополистирол или популярен с търговско наименование "Фибран" , "Стирофоам" и др. Предимството му се изразява в добрия коефициент на топлопроводимост, като недостък не бива да се пренебрегва това, че запечатва стената и не позволява "дишането" на строителният елемент.
И двата материала са с органичен произход, с други думи химия
3. Като екологично чист материал бих ти препоръчала каменна вата. На пазара има 2-3 вида.
Предимствата й са, много - отлична топло, звуко и пожаро изолация. Направена е от вулканични скали , разтопени при висока температура и обработена в последствие с различни смоли, с цел стабилност на размерите. Плътността на ватата за фасадна изолация трябва да бъде 120-150кг/м3.Вата е малко по-скъпа от останалите материали.

Необходимо е и да имаш предвид, че дебелината на изолацията се изчислява по норматив и от значение е от какъв материал е изградено жилището ти /тухла, панел и т.н./ както и състоянието и вида на дограмата
Ако те интересува нещо по-конкретно ще се радвам да ти помогна

# 3
  • Мнения: 1 937
След подобно компетентно и изчерпателно включване на sowhat17, няма какво да добавя, но ще те подсетя, че след изолацията следва и мазилка...Не забравяй!

# 4
Не съм забравила, а мисля и че съм го споменала.
за това по принцип е добре да се ориентираш към фирма, коята предлага изпълнение на топлоизолационна система, която включва; строително лепило, топлоизолация, шпакловъчна смес, армировъчна мрежа, дюбели, грунд, мазилка

# 5
  • София
  • Мнения: 268
Не очаквай, обаче чудеса от поставянето на топлоизолацията, особено ако съседите не си поставят също. В този случай поискай от фирмата да изолира и двете плочи (отгоре и отдолу), а не само височината на етажа, ако не са топлоизолирани, по бетоновите плочи влиза студ и ще се получи конденз, възможно и мухъл...
Ефектът от топлоизолацията се усеща най-силно при северни калкани, а ако изолираш стени с прозорци, добре е прозорците внимателно да се "обърнат".
Фирмата или майсторът, който ще работи, ще те консултират за подробностите.

# 6
  • Мнения: 3 089
преди 2-3 седмици сложихме от първия вариант. после мазахме (пръскана мазилка) и боядисвахме. платихме 35 лв/м2. младежите работиха с въжета, т.е. алпинисти. покривът ни е с керемиди и олуци. нямаше поражения. доволни сме.

# 7
  • Мнения: 119
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Май се спряхме на материал неопор 5см. - с графит е вътре на немската фирма BASF, минерална драскана мазилка  отгоре. Цената ще бъде 43лв./кв.м. Скъпо е, но и материала е доста скъп - около 14.00лв/кв.м, а стириопора е около 4.50лв./кв.м . Цената за изолация със стириопор 5см. и пак такава мазилка е 35.00 лв./кв.м. Това е , дано да има ефект от цялата работа, защото хич не е евтино, но няма как - почти целия апартамент е с външни стени и е адски студено и има влага.

# 8
  • Мнения: 278
Фирма Хидроизомат, много съм доволна

# 9
Надявам се да останеш  доволна, успех

# 10
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Избрала си правилното решение, стериопорът има дупчици, през които се просмуква влага!
 Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 281
бягай като попарена от фирма ЕТ "Стоян Ангелов" - голям измамник. едно договаряме- друго си прави, не ни сложил на нашия балкон перваз над изолацията, а аз не съм забелязала при плащането и за да ми го сложи ми поиска още 80 лв.
въобще много ядове - питай преди да са почнали за всичко и ги следи внимателно!

# 12
  • Мнения: 119
Фирмата се казва АЛПЕКСПЕРТ ЕООД  - надявам се да са коректни, защото ще има  #2gunfire

# 13
  • Мнения: 3 457
ние е сме с вътрешна изо9лация-картон 12мм  в/у профили и каменна вата ,но искаме да си сложим и външна та въпроса ми е каква каменна вата ни трябва и приблизително цени.За слагането ,то мъжо ще се справи,както се справи и с апартамента.Стените са ни итонг,а дограмата е карабулев дървена  bouquet

# 14
Здравей tsetskabon,
Знаеш ли колко см е дебела стената от газобетон и съответно колко см е била дебела ватата, която сте ползвали и с каква плътност?
Ако знаеш ще мога да ти предоставя по-конкретна информация

Общи условия

Активация на акаунт