Детските "открития"

  • 611
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 712
Когато брат ми беше на година и половина, отиде да живее при баба ми. Тогава бях 4-ти клас и не си спомням ясно всичко, но все пак...... Та тогава баба ми ни пишеше дълги писма, в които описваше надълго и нашироко опознаването на света и развитието на брат ми. Най-яркият ми спомен е от едно негово откритие, на което много се смяхме.
Явор (така се казва малкият ми брат) беше открил, че има дупка на носа и го беше споделил с баба. Естествено, старателно се заел да изучава новото си откритие.

Наскоро моят син, Боян, също ме втрещи с едно подобно "откритие". Видях го да си стиска зърната на гърдите и да ги чопли. Питам го:"Какво правиш?" А той най-сериозно ми казва:"Мамо имам пъпки. Махни ги."

Та, питам се, имат ли и вашите деца подобни "открития", които ви разсмиват или ви оставят безмълвни?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
И Калина има същото откритие /за пъпките/, само че за мен...като ме гледа да се къпя или преобличам ми сочи гърдите и казва "пъпки" на зърната ми...

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Много беше забавно когато си откри дупката на дупето...
Искаше да провери дали и ние имаме...но си остана с  едната честна дума, че имаме:)

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Ооооо - страхотна тема Simple Smile

Моментите, в които Дариа открива нещо ново, което за нас е очевидно са ми любимите. Ето само два от тях:

Беше още съвсем малка - може би малко преди или около годинка. Седи една вечер след баня и си държи мечето, а аз я обличам. Тя доста втренчено гледа мечо, гледа мен, пак мечо, пак мен и забоде пръстче в очите му. След което забоде същото пръстче в моите очи. С две думи разбра, че аз и мечо имаме нещо общо - очите Simple Smile

Преди няколко месеца се къпехме тримата дружно с бивши ми мъж. Тя го погледна - посочи му пениса и каза - "Тати", после посочи мен и каза "Мама". След което повдигна рамене и ръце с питащ жест и каза "Баби?".  Баща й съвсем идиотски й отговори "Ааааааа, идея нямам какво има баба ти."  Joy Joy Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят син уж вече е "голям", а наскоро ми съобщи :"Мамо, пишлето ми е сцепено!"(това от както започна да пишка прав, явно на гърнето не му е правело впечатление) Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 419
Много беше забавно когато си откри дупката на дупето...
Искаше да провери дали и ние имаме...но си остана с  едната честна дума, че имаме:)
Joy

# 6
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Вчера синът ми зададе въпрос на баща си: "Тате, защо бягаш от мен?", а съпругът ми просто излязъл от стаята, за да иде до тоалетната...

# 7
  • Мнения: 888
Ние сме на такава възраст,че всеки ден имаме поне 5 открития...
Аман от открития...

# 8
  • Мнения: 8 917


Наскоро моят син, Боян, също ме втрещи с едно подобно "откритие". Видях го да си стиска зърната на гърдите и да ги чопли. Питам го:"Какво правиш?" А той най-сериозно ми казва:"Мамо имам пъпки. Махни ги."


 Joy Joy Joy Гери си откри пъпчето преди месеци и буба-та също, но до такива гениални открития все още не е стигала Wink Mr. Green

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Много сладко - това с пъпките е и в нашия репертоар!
Миналата година откри, че медузата има шапка!

Общи условия

Активация на акаунт