Не кърмя вече от 8 месеца а ми изтича кърма

  • 1 544
  • 10
  •   1
Отговори
Имал ли е някой такъв проблем?
Много се безпокоя .. Не кърмя вече 7- 8 месеца, а ми тече кърма  от едната гърда, а може и от двете  newsm78 По малко изтича, наистина, обаче много съм се шашнала!!!

# 1
  • Мнения: 286
Аз не кърмя от 4 месеца, пих бромокриптин и достинекс, за да спра кърмата. Налагаше се, защото Владо е с рефлукс и направи аспираторна пневмония. Но сега пак имам, малко но има. Нищо не правя, просто си чакам сама да спре. Не се цеди, за да не я стимулираш и да тръгне наново.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз имах доста време, след като спрях да кърмя, но само капчици и то при изстискване. Сигурна ли си, че е кърма, да не е някаква друга течност?! Ако се притесняваш, отиди на лекар.

# 3
Да и това са капчици и мисля, че е кърма, понеже е бяло на цвят! Но ми се струва много време след като съм кърмила да имам ...

# 4
  • Мнения: 286
Според моя гинеколог ще си спре с времето. Някаква слаба остатъчна секреция.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
След първото раждане  (кърмих много малко само 3 месеца и не съм пила хапчета за спиране на кърмата) имах подобни капчици до към 2-рата годинка на детето. Моята докторка ми каза, че е нормално, най- вероятно пролактинът е бил по- висок. Спря от само себе си, когато каката беше на 2 г. 2 м. Ако не беше спряло, трябваше да изследваме хормоните.
Консултирай се с лекаря си, все пак ние само гадаем. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Да и това са капчици и мисля, че е кърма, понеже е бяло на цвят! Но ми се струва много време след като съм кърмила да имам ...

Щом са само капчици, които не изтичат спонтанно, а само при изстискване, не се притеснявай, нормално е.

# 7
  • Мнения: 1 464
И на мен все още ми изтичат капчици ако се изтискам,най-добре не изтисквай повече защото така си стимулираш гърдите да произвеждат още кърма.Ако много те притеснява отиди на лекар да ти изследват пролактина

# 8
  • Мнения: 1 428
Не се притеснявай въобще за това.Аз също се бях ошашавила,защото преди около 2 години съм спряла с кърменето,но още при стискане имам кърма.Бях на тинеколог,на хируг-онколог и на мамолог.И тримата са категорични,че проблем няма.Изследвах си и пролактина ,който е в норма и се оказа,че може и още 10 години да си тече .Била съм родена за кърмачка Winkкакто се изрази мамоложката.Просто престани да си стимулираш лактацията като си стискаш непрекъснато зърната.Прави го веднъж на месец.

# 9
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
ей, момичета и аз имам такъв проблем.След първото кърмене имах капчици кърма докато не збременях отново, а това са цели три години и половина! Сега второто дете е на 2 тг. и не съм кърмила от 1 и половина г. ,и пак същото - текат ми капчици при натиск.Един доктор ми каза да не се притеснявам и можело да мине с хапчета ако искам , но за тях четох много гадни работи - че по-късно могат да причинят рак и т.н. Вие пихте ли нещо?

# 10
  • Мнения: 4 187
И при мен бе така, но това никога не ме  притеснявало. Мисля, че е нещо нормално, не бих ползвала препарат за решаване на " проблема".

......... но за тях четох много гадни работи - че по-късно могат да причинят рак и т.н. Вие пихте ли нещо?

След като приключих с кърменето, изчаках два- три месеца и отидох на преглед, съветвам всички да направят същото  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт