Сол във водата?!

  • 8 178
  • 171
  •   1
Отговори
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Здравейте,мамчета!
Знам,че е вредно да се слага сол във водата,в която се къпе бебето,но майка ми и свекърва ми все повече настояват и вече не мога да ги ударжа  #Cussing out Искат дори и да ми осоляват бебето  newsm61
Аз съм много против солта,но те  Rage Вече едва издържам и сигурно ще се предам!
Вие какво ще кажете за или против солта сте?

# 1
  • Мнения: 2 956
Категорично против! NaughtyДетето си е твое-как така ще се предаваш?!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Извинявай,но вие къде живеете и най-вече в коя година?Дай им малко информация по въпроса.Тук има достатъчно.И Най-вече им кажи ,че това предизвиква смърт,вследствие запушването на порите и невъзможността на кожата да диша

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Каква сол,какви пет лева?!Да не им разрешиш да ти осолят детето и по каква причина точно искат да направят това"полезно"действие?Само не ми казвай,че като порасне да не му мирише потта!Една умна майка така си  е затрила детето,като го е осолила-разяла се е кожата.В кой век живеят тези жени-има качествена козметика за бебета!
  Извинявай,че се разпалих,ама такива "селяния" не понасям!
   Не се предавай!И никаква сол във водата или по бебето!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Не е една умната майка,смъртните случаи са много

# 5
  • Мнения: 2 821
Не се поддавай!!! И не соли детето!!!
Лудница Crazy

# 6
  • Мнения: 47 901
мила,има риск бебенцето да получи сериозни увреждания или да почине!а полза-няма никаква,нито за потта,нито за каквото и да е!и не бих казала че ти си решаваш,защото детето е твое-ти нямаш право да го увреждаш с методи,които са доказано опасни,дори и в качеството си на негова майка!мисля че тук във форумите има достатъчно информация за солта,попрочети,но досега не съм прочела някой да го препоръчва!извини ме,ако съм крайна,но това е моето мнение!

# 7
Всички сме наясно, че днешната козметична и фармацевтична индустрия е напреднала достатъчно много, но не мога да разбера защо толкова много се палите по темата след като всеки един от вас в ранна децка възраст е бил "подсоляван" по същите бабини рецепти... Или може би тук всички са живите-мъртви Simple Smile Солта притежава достатъчно лечебни свойства за да може да не я подценяваме с лека ръка... Процедурата, за която се готвят вашите баби не е толкова страшна, а и количеството сол във водата не е промишлено. Та по тази логика не би следвало да си водите децата никога на море, недай си боже им се разпадне кожата... Съдържанието на сол в морето е мноооогооооо по голямо от това, което ще използват.
И нека не забравяме, че благодарение на цялата тая "селяния" и вис4ките бабини методи, вие сте били отгледани и изградени като личности!!!
Преди да започне човек да отхвърля или критикува даден метод, то би следвало да се е запознал достатъчно "дълбоко" по темата...


------------------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 10:45 от Аурелия

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
До тук са ти отговорили негативно за солта. Няма и аз да се повтарям, че има смъртни случаи.
Само им предложи първо те да се осолят, но на най-нежните си места и да постоят така известно време.
Не се поддавай на такива съвети. Чети тук и си гледай детето ти, не го оставяй в ръцете на такива прости жени. Извинявай за определението, но такива хора са точно прости.

# 9
  • софия
  • Мнения: 495
Категорично съм против NaughtyПълна лудост

# 10
  • Мнения: 2 956
Vsi4ki sme nayasno, 4e dneshnata kozmeti4na i farmacevti4na industriya e naprednala dostatu4no mnogo, no ne moga da razbera zashto tolkova mnogo se palite po temata sled kato vseki edin ot vas v ranna decka vuzrast e bil "podsolyavan" po sushtite babini recepti... Ili moje bi tuk vsi4ki sa jivite-murtvi Simple Smile Solta pritejava dostatu4no le4ebni svoistva za da moje da ne ya podcenyavame s leka ruka... Procedurata, za koyato se gotvyat vashite babi ne e tolkova strashna, a i koli4estvoto sol vuv vodata ne e promishleno. Ta po tazi logika ne bi sledvalo da si vodite decata nikoga na more, nedai si boje im se razpadne kojata... Sudurjanieto na sol v moreto e mnoooogooooo po golyamo ot tova, koeto shte izpolzvat.
I neka ne zabravyame, 4e blagodarenie na cyalata taya "selyaniya" i vis4kite babini metodi, vie ste bili otgledani i izgradeni kato li4nosti!!!
Predi da zapo4ne 4ovek da othvurlya ili kritikuva daden metod, to bi sledvalo da se e zapoznal dostatu4no "dulboko" po temata...


Ааааа....ша ма извиняваш много,ама мен не са ме солили Naughty
И за какво море говориш,за какви пет лева?!Става въпрос за бебе на 1 месец!Теб може да са те солили,мазали със свинска мас и след това запичали като коледна пуйка,ама недей моля ти се да си мислеш,че всички сме гледани по този начин!

# 11
  • Мнения: 619
дали е вредно да се сложи сол във водата не съм сигурна,понеже морската вода също е солена
имам познати,които слагат,процедурата е следната:
на около 2 литра вода слагат 1 чаена(или бебешка newsm78) лъжичка сол,изплакват добре детето с тази вода и след това го изплакват с чиста вода.
ти си решаваш за солената вода,но за осоляването със напълно против! Naughty-солта дехидратира...
аз лично не съм слагала във водата

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 09:17 от Ивa&Ави

# 12
  • Мнения: 9 894
винаги съм твърдяла, че бабите нямат място при бебето.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А защо не го натъпчете в едно бидонче детето, за да си поеме по- добре солта?!

# 14

Общи условия

Активация на акаунт