Колко време след като спряхте да кърмите ви спря млякото?

  • 1 509
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Мили мами, интересувам се колко време след като спряхте да кърмите окончателно,  спряхте да имате мляко. Не говоря за спонтанно изтичане, а за това като стиснете гърдата ве4е да няма и капка. Питам защото си мислех, 4е е нормално няколко месеца да има остатъчно мляко, но лекарите смятат, 4е е възможно да имам хормонален проблем (високи нива на пролактина). Изследванията са ми другата седмица, но ми се искаше да чуя при пове4ето мами как е било. Обяснимо защо пускам темата тук, а не в Кърмене Wink
Кърмих до 27.04, но особено от едната гърда все още при стискане изтича гъсто мляко (подобно на коластра).
Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С баткото си спомням, че доста дълго след това ми излизаше кърма, може би има година. Сега с дребната от около 6 месеца не кърмя и от 2-3 месеца няма и капчица, но пък сега съм пила хапчета за спиране на кърма, а преди не бях. Не зная това дали има някакво значение.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Големия ми син беше на четири години и аз пак имах капчици като коластра след баня... а почти не съм го кърмила

# 3
  • Мнения: 2 609
Аз не кърмя от средата на януари /почти 7 месеца/, като стисна от едната няма нищо, но от другата излиза капчица /тя винаги е била с повече мляко/.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 570
Аз кърмих до 4-я мес. В едната гърда още имам мляко. Не съм пила хормони за спиране на кърмата! Не се притеснявай, дано всичко е наред с изследванията. Успех. Peace

# 5
  • Мнения: 2 672
кърмих до 7-я м. /на смесено беше/, тогава имах малко като стисна - затова и спрях.

# 6
  • Мнения: 7 186
Не помня точно, но около месец- два, след като спрях нямаше нищо вече.

# 7
  • София
  • Мнения: 663
спрях да кърмя средата на февруари и до преди месец имах мляко, но при всеки е индивидуално

# 8
  • Мнения: 649
Не помня точно, но около месец- два, след като спрях нямаше нищо вече.

и при мен така беше, не съм пила хапчета!

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Все още има по капка- две, а не кърмя вече почти година, иначе всичко ми е наред.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
По- малко от месец беше необходимо при мен да не остане и помен от кърма. Не съм пила никакви хапчета за спиране.

# 11
  • Мнения: 5 370
По- малко от месец беше необходимо при мен да не остане и помен от кърма. Не съм пила никакви хапчета за спиране.
А аз даже не знам дали и месец имах.....мисля, че и по-малко.
Спонтанно изтичане на кърма не съм имала-даже и капки, а за стискане не съм се пробвала...... newsm78

# 12
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
аз кърмих Гого до 10 месец, сега е ве4е на годинка, но все още като стисна и има капка мляко.(като коластра) и само от едната гърда, която попринцип имаше повече мляко..също  мислех да пускам такава темичка..

# 13
  • София
  • Мнения: 6 767
Може би най-много 45 дни...не съм пила хапчета.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 426
4 години след като спрях да кърмя баткото, въпреки, че съм пила какви ли не хормонални хапчета. Пролактина ми беше 2 пъти над нормалното, така и забременях втория път, сега ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт